Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi értelme a vonat helyett...

Mi értelme a vonat helyett pótlóbusznak, ha úgyis leközlekedik a vonat csak buszkénz?

Figyelt kérdés

Június 6-tól néhány mellékvonalon alig jár vonat, van ahol egy pár, van ahol kettő pár, van ahol öt pár, de a többi is közlekedik csak, ahelyett autóbuszok, tehát gyakorlatilag mind megmarad, csak legtöbb helyett vonatpótlóbusz jár.


Ennek mi értelme, hogy a többi vonat is le tudna közlekedni, de inkább autóbusz megy helyette?


Akkor szoktak vonatpótlóbuszt közlekedtetni, mikor vágányzár van vagy baleset és a vonat úgy nem tud közlekedni, helyette busszal pótólják, de hogy ezért buszt közlekedtetni, nem tudom mi az indok rá.



2020. máj. 31. 16:28
 1/8 A kérdező kommentje:
*buszként*
2020. máj. 31. 16:29
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nyilvánvalóan a mellékvonalak teljes bezárását készítik elő, mert gyakorlatilag csak a pecsét hiányzik már a Volánbusz és a MÁV összevonásáról , ahol a távolsági közlekedésben utóbbi, a regionálisban előbbi viheti a prímet. Magyarul mindegy, van-e értelme, a kormány már eldöntötte e vonalak sorsát , így csak kommunikációs trükk ez.
2020. máj. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Úgy bizony. Ha napi 1 pár vonat jár, akkor papíron a vonal működik. Vagyis a Dicsőséges Nemzethy Kétharmad nem zárja be a mellékvonalakat, mint a piszkos komenisták.
2020. máj. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
augusztus 28...
2020. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
A vidék további rombolása, az emberek nagyvárosokba kényszerítése.
2020. máj. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Mi lesz aug 28-án.


Am logikát nem kell keresni, pl itt környéken tavaly december óta 3 falu és egy kisváros között egy kisbusz hordja az utasokat a vonatra, mert már állomáson nem állnak meg. A pláne az egészben, hogy a kisbuszon nem lehet jegyet venni, így kb a 3 falu között, sőt a közeli kisvárosba is úgymond ingyen lehet utazni. Mikor először mentem vele úgy kezdtem, hogy safőrtől kérdeztem, hogy jegyet önnél lehet venni? Erre mondta, hogy nem, Ő csak vezet, nem lehet jegyet venni.


Nem tudom mi benne a sporolás, amit megspórolnak Desironak 3 megállást, meg kb az ezzel járó 3-5 perc menetidőt, cserébe bérlik a kisbuszt, safőrrel, és még jegyet sem lehet venni.

2020. máj. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Engem pl. nagyon rosszul érint ez a menetrendváltozás. Nálunk júni 6-tól egy pár vonat indul indul az eddigi négy helyett, a többi nem. Az az egy pár pedig pótlóbusz lesz. És még azt sem találom, hogy ez melyik időpontot érinti, márpedig valahogy munkába is kell járnom. Busz pedig este és kora reggel nem jár. Erre nem gondoltak?
2020. jún. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%
Semmi. Egyszerűen tudomásul kéne venni, hogy egyes mellékvonalak működésének semmi értelme nincs, ugyanakkor az életképeseket "helyre kéne tenni". A pályákat is meg a járműveket is. Na erre nincs pénz, mert az EU nem ad rá. Ergó: kitaláltak valamit ami senkinek nem jó, ráadásul drágább is.
2020. jún. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!