Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit gondoltok a mozgólépcső-tú...

Mit gondoltok a mozgólépcső-túristákról?

Figyelt kérdés
Ti nem utáljátok a mozgólépcső-túristákat? Azokat az embereket, akik mindenáron fel vagy le kell, hogy rohanjanak a mozgólépcsőn? Miért vált az alappá, hogy a mozgólépcső bal oldalán el kell őket engedni, s ha ezt nem teszem meg, még én vagyok a hibás?

2020. júl. 28. 20:04
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
#1 Igen, én is nagyobb távokra szoktam utazni a mozgólépcsővel, de ma elég volt! Le fogom őket fotózni traffipaxal.
2020. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
89%

"asse tudom merre térjek ki előlük"

jobbra!

ennyi.

2020. júl. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
29%

"jobbra!


ennyi."


Mozgólépcső-terroristákkal nem tárgyalok. Jogom van lépcsőn utazni.

2020. júl. 29. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
65%

igen, a jobb oldalon

A KRESZ-ben ott a jobbratartási kötelezettség. ezt tarts gyalogolás közben is. nem kell rajta agyalni, csak be kell tartani.

2020. júl. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
83%

Ha tudnád, milyen az, ha napi 4 óra helyett 5 órát kell ingáznod, mert lekésted az óránként induló hugyosbéhávédat vagy sárgabuszodat, ami garantáltan nincs a munkaidődhöz igazítva, akkor nem kérdeznél ilyeneket. Reggel meg azért rohannak az emberek, mert egy olyan beteg világban élünk, hogy szakcionálnak, ha elkésel az iskolából, munkahelyről. Az ilyen Moszkva tér típusú mozgólépcsőn meg senki nem gondolhatja komolyan, hogy három percet ott fogsz rajta állni, megalszik a szádban a tej.


(Én nem amúgy nem szoktam rohanni, csak leírom.)


Mért vált alappá? Nem vált, eleve az volt, mert vagy 80 éve bevezették ezt a mozgólépcsőhasználati szabályt a Szovjetunióban (nem véletlen 100 méter mély állomásoknál), mi már csak mozgólépcsőstül átvettük a "kultúrát".

2020. júl. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
18%
#14 Ha már KRESZ, akkor az előzési szándékot meg indexeléssel kellene jelezni a mozgólépcsőn, meg bárhol 🤣🤣🤣 Gondolkodok is rajta hogy beszerzés két index sárga lámpát 🤣🤣🤣
2020. júl. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
74%
De ez miért idegesít téged? Annyit kell tenned, hogy lehúzódsz jobbra, semmi mást. Nem szoktak lökdösődni, legalábbis én még nem találkoztam ilyennel, maximum szépen megkérnek, hogy engedjem át őket, ami teljesen jogos kérés, hiszen én akadályozom a forgalmat
2020. júl. 29. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
73%

11: Igen, mert az agglomerációból járok be mozgólépcsővel. Sok rohanó béemvé-lábú még indexelni is elfelejt a mozgólépcsőn!

Jogom van punnyadni a mozgólépcsőn!

Aki beleszól hogy mit szólunk bele más dolgába az ugyanezt csinálja, beleszól a mi dolgukba hogy mit zavar minket az aki a mozgólépcsőn rohan.

Aki szerint punnyadunk, az minek jár tömegközlekedéssel és miért nem kerékpárral? Az már sport.

Aki siet az miért nem autóval jár vagy motorkerékpárral? Jaj hát nem megint beleszóltam?

Ha felidegesítetek, akkor direkt annyira el fogok hízni, hogy a mozgólépcsőn senki nem fog elférni mellettem. Akkor panaszkodjatok majd, hogy nem fértek el. Punkok!

2020. júl. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Én csak arra akartam rávilágítani, hogy ha nem kéne 5-10% miatt jobb oldalon álldogálni, hanem lehetne mindkét oldalát használni egy helyben állva a mozgólépcsőnek, akkor átlagosan mindenki fele annyi idő alatt jutna fel... leszámítva persze azokat, akik mindenáron felrohantak eddig, ugyanis ők nem érnének fel gyorsabban.
2020. júl. 29. 11:32
 20/26 anonim ***** válasza:
100%
nem állnak az emberek szívesen egy más mellé egy szűk mozgólépcsőn
2020. júl. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!