Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Autó nélkül melyik óvodába...

Autó nélkül melyik óvodába könnyebb járni kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

A. Csak gyalog kb. 1 km, részben forgalommentes úton. Tömegközlekedés nincs, a házunk és az óvoda is egy megállóhoz tartozik.


B. Csak busszal pár megálló, gyakran jár, de kissé zsúfolt reggelente.


Egy autó van, vagy hozni, vagy vinni kell a gyereket autó nélkül, minden időjárásban.



2020. okt. 24. 08:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
A.
2020. okt. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
A és tudtok biciklivel járni.
2020. okt. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A vírushelyzettől függetlenül is a közelebbi ovit választanám, most meg főleg nem szállnék buszra gyerekestul napi szinten, főleg, ha általában zsúfolt.
2020. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A

1 km az kényelmes tempóban 20 perc, tehát simán vállalható.

És legalább a gyerek nem fog úgy elkényelmesedni, mint a mai gyerekek többsége, akiket az iskola/ovi küszöbéig viszik kocsival.

2020. okt. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Plusz gyalogolva lehet vele normálisan beszélgetni, tanitgatni mindenfélére, rá figyelni, akár enekelgetni, mesélni neki, bármi.
2020. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Jövőre aktuális. A buszost a rossz idő miatt gondoltam, hogy nem kell ázni-fázni. Igaz, mostanság hó is alig van, inkább eső.
2020. okt. 24. 10:35
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az egészsége szempontjából mindenképpen a gyalogolos a jó választás: a testmozgas miatt is, meg a mindenféle virusok elkerülése miatt is (a járványtol függetlenül is).
2020. okt. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Ennyire életképtelen vagy, hogy ilyen egyszerű dologhoz is segítség kell?
2020. okt. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nincs kedve gyalogolni, kell egy kis radumalas, nem baj az.
2020. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

1 km az nem olyan vészes gyalog. Nyilván ha rossz idő van úgy kell felöltözni időjárásnak megfelelően. Nem baj ha a gyerek hozzászokik ehhez mert így a szervezete is jóval edzettebb lesz és egy kis hideg meg sem fog kottyanni neki. A friss levegő meg jó dolog, meg némi séta is jót tesz a szervezetnek.

Nekem dupla ennyi távolságot kell gyalog megtennem ha óvodába akarom vinni a gyereket. Mivel hosszú faluban lakunk így ez van sajnos. Nyilván vihetném autóval mert enélkül nem lehet itt élni ez tény, de ennyi mozgás úgy gondolom kell mindenkinek, meg én nem szeretném ha ellustulna akkor amikor már iskolás lesz és egyedül kell majd járnia. Szokja csak meg hogy ennyi séta nem egy megterhelő, és fel kell öltözni normálisan. Amikor én voltam gyerek akkor több hó volt mint manapság, meg hidegebb teleink voltak emlékeim szerint. Kibírtam, nem haltam bele, meg engem évente talán kétszer vittek autóval oviba vagy iskolába.

2020. okt. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!