Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jogos volt a...

Szerintetek jogos volt a buszsofőr részéről? Ki itt a hibás?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, valamint mit csináljak olyan esetekben?


Nálunk a Volán reggel 6:14-kor és 6:15-kor is jön. Az-az abban a 2 percben 2 busz is jön. Nem egyszer az szokott lenni, hogy beáll az egyik busz, majd a másik elmegy.


A hely miatt jobban szeretek a későbbi busszal elmenni. De a mai nap kaptam egy megjegyzést a buszsofőrtől (amikor jött az a busz, telibeverte a szememet a reflektorfényével majd a megállótól 20méterre megállt), hogy miért nem szálok fel a másik buszra, ha már az is megáll ott. Nem értem, mi a gond azzal, ha nem arra szeretnék felszállni. Akkor vegyék ki a menetrendből és akkor nem megyek azzal.


Szerintetek hibás vagyok? Jó persze, felszálhatnék az első buszra is, de akkor állnom kell. Nem mintha lusta lennék, csak a reggeli órákban jobban szeretek ülni.


Köszönöm a válaszotokat!



2020. nov. 4. 07:31
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
96%
A buszsofornek az a dolga hogy megalljon hogyha te arra akarsz felszallni, hagy ne o dontse mar el mit csinalj
2020. nov. 4. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
67%

"amikor jött az a busz, telibeverte a szememet a reflektorfényével "


Ugye nem gondolod, hogy DIREKT a te kedvedést használta a világítást???

2020. nov. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk ha egyszerre két busz jön és mindkettő ugyanarra megy tovább, akkor a megállóban maradnál. Ugyanis mindig csak az áll be, amelyik előbb odaér, a másik lazán tovább hajt függetlenül attól, hogy melyik buszon mennyi utas van.
2020. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%
Nem vagy hibás. Ha nekem ilyet mondana a sofőr, hangosan elfogadnám a javaslatát, hogy "oké, legközelebb a másikra fogok felszállni, inkább oda mint egy ilyen f@szparaszthoz".
2020. nov. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
94%
Neked van igazad. Jelezheted a felettesénél, vagy a volánnal. Mindkét busz köteles beállni a megállóba és teljesen érthető, hogy inkább ülni akarsz, mint állni.
2020. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Igazad van.

Nehogy már ő döntse el, hogy melyik busszal mész. Nem is értem, hogy mi a baja. Neki így is úgy is menni kell. Nem lesz ettől több munkája.

2020. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
95%

Van egy taktika az ilyen bunkókhoz. Legyél direkt kedves :)

Pl. válaszolhattad volna, hogy "azért erre szállok, mert önnel szeretek utazni" :D

2020. nov. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
Annyi paraszt buszsofőr van már ebben az országban, lassan több mint cigus fecalicus... Természetesen nem volt igaza, én hangosan elküldtem volna a ká neniejebe, hoz/hez/höz...
2020. nov. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
16%

A jelenség elég általános. Tudom, amit írok helyi közlekedés, kevésbé kellemetlen a járatsűrűség miatt, de itt Pesten sok buszos csinálja azt, hogy a reggeli csúcsban felváltva állnak meg. Nem mindkét egymás mögött érkező, azonos járatszámú áll meg mindenhol, hanem előzgetik egymást. Megáll az egyik, a mögötte jövő elmegy. A következő megállóban az áll meg, és az előző megy előre.

Persze, ha van leszálló, akkor őt nem viszik tovább.


A sofőröd modora lehet bántó, de eléggé leterheltek, és jobban tudna haladni, ha nem kellene mindenhol megállni. Az utasnak az sem jó, ha késik, az sem, ha siet. Lehet, úgy tudja teljesíteni a körét, ha a lehetőségek határain belül hajtja a buszt.

2020. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

"jobban tudna haladni, ha nem kellene mindenhol megállni" - ez nem indok. Ahol van megálló, ott meg kell állni, ezért van.

Kérdező, ne érezd egy percig se rosszul emiatt.

2020. nov. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!