Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek jogos volt a...

Szerintetek jogos volt a buszsofőr részéről? Ki itt a hibás?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a véleményetekre, valamint mit csináljak olyan esetekben?


Nálunk a Volán reggel 6:14-kor és 6:15-kor is jön. Az-az abban a 2 percben 2 busz is jön. Nem egyszer az szokott lenni, hogy beáll az egyik busz, majd a másik elmegy.


A hely miatt jobban szeretek a későbbi busszal elmenni. De a mai nap kaptam egy megjegyzést a buszsofőrtől (amikor jött az a busz, telibeverte a szememet a reflektorfényével majd a megállótól 20méterre megállt), hogy miért nem szálok fel a másik buszra, ha már az is megáll ott. Nem értem, mi a gond azzal, ha nem arra szeretnék felszállni. Akkor vegyék ki a menetrendből és akkor nem megyek azzal.


Szerintetek hibás vagyok? Jó persze, felszálhatnék az első buszra is, de akkor állnom kell. Nem mintha lusta lennék, csak a reggeli órákban jobban szeretek ülni.


Köszönöm a válaszotokat!



2020. nov. 4. 07:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%
Kutyakötelessége megállni ha a buszmegállóban áll valaki, még akkor is ha látja, hogy nem készül a felszállásra az illető. Neked adok igazat szernitem ilyenkor megkell mondani, hogy a másik busz teli volt és nem akart a zsúfolt buszra felszállni.
2020. nov. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Ez is csak egy az ezernyi házmestermentalitású buszsofőr közül, aki próbál (vissza)élni a rá ruházott “hatalommal” akkor is, ha senki sem kérte rá.


Menetrend szerint megállója van, le és felszállni is lehet a menetrend értelmében, akkor innentől kezdve az utas dönt. Kész.

2020. nov. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Kevesebb utas, kevesebb gond. Ezért szeretik a BKK buszok is utolérni egymást.
2020. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
10%
Az utas ki lett szolgálva, hogy nem élt a lehetőséggel, hanem válogatna, azt nem köteles a cég kiszolgálni.
2020. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
70%
Nocsak, drága buszsofőrkéim, mi nem tetszett a 12-es válaszban, hadd halljam?!
2020. nov. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Írtam panaszlevelet a volánnak. Bár semmi nem lesz belőle, de ez van...


Köszönöm a sok választ! Engem csak az zavar, hogy ha legközelebb összefutok vele, mi lesz.

2020. nov. 4. 15:14
 17/21 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem alapvetően neked van igazad, bár nem tudjuk, hogy pontosan milyen járatokról van szó.

Mert én pl. tapasztaltam már hasonlót a sofőr részéről, amikor teljesen jogosnak éreztem a dolgot. Kb. minden második-harmadik vasárnap délután távolsági busszal utazom Szegedre. Ennek a busznak a végállomása Szegeden nem a buszpályaudvaron, hanem a vasútállomáson van, hogy a Budapestre induló vonathoz csatlakozást adjon. Van egy olyan megálló az egyik kistelepülésen, ahol csak ezért áll meg ez a busz, hogy az ott lakóknak is adjon csatlakozást a vonathoz (csak vasárnap, a többi napon ez a délutáni járat nem áll meg ott). Ez elé a távolsági járat elé Makón becsatlakozik egy Makó-Szeged járat, aminek a végállomása a szegedi buszpályaudvaron van, nem megy a vasútállomásra. Na most többször volt már, hogy ezen a távolsági járaton alapból óriási tömeg volt, mégis többen az említett kistelepülési megállóban nem a Makó-Szeged járatra akartak felszállni, hanem erre a távolságira, pedig nem a vasútállomásig, hanem csak a buszpályaudvarig utaztak vele. Mikor már olyanok, akik viszont a vasútállomásra mentek volna, alig vagy egyáltalán nem tudtak felpréselődni a járatra, teljesen jogosnak éreztem, hogy a sofőr szóvá tette, hogy miért nem képesek a másik buszra felszállni, ha csak a buszpályaudvarra mennek, mikor azon a buszon ráadásul még nagyobb hely is van.

2020. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Itt mindkét busz teljesen ugyan oda megy. Csak máshonnan jön.
2020. nov. 4. 21:30
 19/21 anonim ***** válasza:
79%
Akkor egyszerűen nem értem, valami idióta lehet az a sofőr.
2020. nov. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 SándorÚr ***** válasza:
79%
te kifizettél egy szolgáltatást, a busz sofőr nem puffoghat, hogy neki ez nem tetszik mert te vagy a fizető vendég, ő meg azért kapja a fizetését, hogy becsületesen végezze a munkáját
2020. nov. 5. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!