Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha elkap az ellenőr, amikor...

Ha elkap az ellenőr, amikor bliccelsz, akkor is kell büntetést fizetni, ha megszakitom az utazást (tehát ha leszállok)?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 16:01
 1/9 BeerHunter ***** válasza:
100%

Ez ellenőr függő. Valamelyik leszarja, ha leszállsz, de van olyan, ami rendesen követ.

Tavaly békésen söröztünk egyik cimborámmal egy teraszon, amikor odajött egy haverunk egy másik faszival, akiről később kiderült, hogy ellenőr. Ez olyan 20-30 méterre volt a végállomástól. Fél órájába tellt lerázni. Így is csak egy 500-assal sikerült.

2010. aug. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem, megszakíthatod az utazást, ő pedig nem tarthat fel. Ha leszáll veled, kizárólag a megálló területén, tehát azon a néhány méteren van joga felszólítani, hogy diktáld be az adataid (nem pedig add át az irataid). Ha követ, egyéni szociális dolga, de már csak mint gyalogos. Akár rendőrt is hívhatsz, ha zavar - a jogtalan utazás korábbi ténye itt már mellékes.
2010. aug. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

Dehogyis. Figyelj:


- Ha elkap, azt mondod, nincs nálad semmi papír, bediktálsz hamis adatokat, aztán csá.

- Vagy csak simán leszállsz a következő megállóban.

- Ha azt mondja, hogy leszállunk, és rendőrt hívunk, akkor nem kell megvárnod a rendőrt, nem tarthat ott.

- Ha esetleg ott van a megállóban egy rendőr, akkor meg neki odaadod az irataid, majd megtiltod neki, hogy 3. személynek adja ki az adataid.


Ennyire egyszerű, az ellenőr leszophatja magát!

2010. aug. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Egyik ismerősömet nemrég vasárnap kapott el egy ellenőr, helyszíni bírság (6000 Ft) nem kért adatokat, ismerős amúgy is ott szállt le, az ellenőr is leszállt vele, de azért odamondta az ellenőrnek, hogy nem tudott sehol jegyet venni, mert zárva volt a pénztár, az automata meg benyelte a pénzt.
2010. aug. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A hivatalos verzió: Az aki megtagadja az aláírást,adatbediktálást,stb. Az autóbuszról le kell szállíttatni.Tehát rendőri intézkedés,egyébről szó sincsen.Egyszerűen élsz a jogaiddal,és amikor odamegy hozzád,vagy lehetőleg már előbb,mindenféle beszólogatás,rossz tekintet nélkül lesétálsz.Esetleg úgy teszel,mintha elmennél a megállóból,és megvárod a kövit.
2010. aug. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Ha elkap és nincs jegyed, az ellenőrtől is megveheted kb. dupla áron. Jobb mint a 6000...


Vagy azt mondod h van bérleted, csak otthon hagytad. Kérsz kölcsön vkitől 1bérletet, elviszed bemutatni és eltörlik a büntit.

2010. aug. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 BeerHunter ***** válasza:
3000 Ft-ért törlik el...
2010. aug. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nem igazán.Amúgy egy nagy k*csögség.Életemben először elfelejtettem kicserélni a bérletemet(pedig már rég megvettem az újat)mert nem otthonról indultam aznap és persze a buszon döbbentem rá,hogy a januári van nálam.És persze amilyen szerencsés vagyok rögtön az ezt követő megálló az a pont,ahol ellenőriznek elég gyakran.Ha leszálltam volna is(mivel csak ott tudtam volna leghamarabb)akkor is megállít,szóval mindegy lett volna...Elég szemétség mert az én esetemet nézve igenis megszakítottam volna az utazást de csak abban a megállóban tudtam volna leszállni leghamarabb ahol ott voltak.
2011. febr. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
És persze természetesen nem mindegyik száll fel a buszra mert a fele lent marad a megállóban sasolni és megállítani az ott leszállókat.
2011. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!