Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik napi szinten járnak BKV-val és nincs bérletük. Miért blicceltek folyamatosan?

Figyelt kérdés

Én is ilyen vagyok és több dolog miatt csinálom:

- Még diákkoromban kaptam egy sárga csekket, miközben volt bérletem, mert néhány napja lejárt a matricám. Ott megfogadtam, hogy ezt háromszor kapják vissza. Aztán a harmadik végén úgy döntöttem továbbra is bérlet nélkül utazok, nem nagy kunszt.

- Hátrányos kerületben élek, ezért úgy gondolom, hogy nekem kevesebbet kell fizetnem a tömegközlekedésért. Újpest is egy külső kerület, mégis kaptak ők metrót. És még így is prioritása van a fővárosnál annak, hogy hosszabbítsák meg Káposztásmegyerig. Ha tehát a főváros tesz magasból egyes kerületekre, én is teszek magasból a bérletvásárlásra.

- És végül a legfontosabb: Attól hogy nem vásárlok bérletet, az adómon keresztül így is egy csomó pénz jut a BKK-nak. Arányosan nagyjából annyival kevesebbet fizetek így a tömegközlekedésért, amennyivel rosszabb szolgáltatát kapok egy újpestinél.


2020. dec. 20. 10:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Újpest egy külső kerület". :D Áh, végülis csak Magyarország legnagyobb lakótelepe van ott. Minek oda metró, nem?


Szerintem csak kisebbségi komplexusod van, mert valami legalja prolitelepen laksz.

2020. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Akkor biztos nekem vannak látásproblémáim, hogy ezt látom a wikipédián:


"Magyarország legnagyobb lakótelepei 2011.


Budapest, Füredi utcai lakótelep – 58 386 lakos

Budapest, Kelenföldi Városközpont – 52 474 lakos

Budapest, Újpalotai lakótelep – 38 530 lakos

Budapest, Óbudai lakótelep – 36 835 lakos

Budapest, Óbuda-Békásmegyer lakótelep – 34 418 lakos"


Sajnos még az első ötbe se fértetek fel.

2020. dec. 23. 08:54
 13/23 anonim ***** válasza:
42%
A lényegen nem változtat. Egy csóró, spúr proli vagy, akinek nem futja havi 10ezer forintos bérletre. Nagyfiúnak képzeled magad, aki megváltoztatja a világot a lázadásával? Nem a BKK hibája, hogy az önkormányzat a te kerületedben nem olyan szolgáltatást rendel, amire szükség van. Ezzel a kérdéssel csak magadat próbálod meggyőzni, hogy jogosan bliccelsz. Hát, nem! Szabályszegésre semmi sem jogosít fel. Úgyhogy húzzál el dolgozni, és vegyél bérletet, vagy járjál gyalog!
2020. dec. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

"Nagyfiúnak képzeled magad, aki megváltoztatja a világot a lázadásával?"

Nem, inkább röhögök a markomba, hogy a hozzád hasonló balekok kifizetik az utazásomat.

2020. dec. 23. 12:28
 15/23 anonim ***** válasza:
Aztán egyszer megbuntetnek, 18ezer. De ha neked jó.. Hajrá
2020. dec. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Ha okosan bliccelsz, és van nálad 8 ezer Ft készpénz, akkor simán megéri, mert kevesebbe kerül a büntetés, mint mindig megvenni a jegyet/bérletet.
2020. dec. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
77%
Ja értem. Én fizetek egy szolgáltatásért, te meg pofátlanul ingyen utazol? Keress munkát te hülye proli! Azt még elvárásaid vannak, hát beszarok.
2020. dec. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Van munkám, a magyar viszonyokhoz képest jól keresek, megtehetném, hogy fizetek. Csak éppen nem vagyok hajlandó többet fizetni valamiért, mint amennyit ér.
2020. dec. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

"Ja értem. Én fizetek egy szolgáltatásért, te meg pofátlanul ingyen utazol? Keress munkát te hülye proli! Azt még elvárásaid vannak, hát beszarok."


Látszólag mégse érted. Te fizetsz egy szolgáltatásért, és kapsz cserébe egy metrót, ami az egész belvároson keresztülmegy, és Budapest összes pályaudvarára elérhetsz 350 forintból. Én ezzel szemben nem fizetek érte, mert ha fizetnék, akkor is csak 4 járművel érném el a Kálvin teret, a Deák teret vagy a Déli pályaudvart.


Tehát a rögvalóság az, hogy én valóban többet fizetek az adómon keresztül ár-érték arányosan, mint te. Akkor is, ha ezt te szándékosan nem akarod megérteni.

2020. dec. 23. 22:42
 20/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.


Tudod engem,és szerintem nagyon sok embert úgy neveltek,hogy nem sz@rok oda,ahonnan eszek.Magyarul használsz egy szolgáltatást,de nem fizetsz érte..


Meséld el ugyanezt egy németnek,angolnak,franciának....nem fogja érteni,miről beszélsz,hülyének fog nézni mindenki,mert ott alap,hogy ha valamit hasznalok,fizetek érte.De itt is kipróbálhatod pl egy taxival.Beülsz rákosborzasztón,átszállás nélkül elvisz akár Hűvösvölgybe is.Ott kiugrasz a taxiból fizetés nelkül,mert minek fizessél annak a taxisnak....hogy vegyen a Toyotája helyett Mercit....nehogy már te fizesd neki az új autót....próbáld ki nyugodtan.De addig is anyuci pénzén ne gyorskaját vegyél,hanem bérletet....A kölyködet is erre fogod nevelni??Most kéne kasztrálni az ilyeneket.És csodálkoztok,hogy a magyarokat miért ítélik meg külföldön úgy,ahogy.....

2020. dec. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!