Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Azokhoz szól a kérdésem, akik...

Azokhoz szól a kérdésem, akik napi szinten járnak BKV-val és nincs bérletük. Miért blicceltek folyamatosan?

Figyelt kérdés

Én is ilyen vagyok és több dolog miatt csinálom:

- Még diákkoromban kaptam egy sárga csekket, miközben volt bérletem, mert néhány napja lejárt a matricám. Ott megfogadtam, hogy ezt háromszor kapják vissza. Aztán a harmadik végén úgy döntöttem továbbra is bérlet nélkül utazok, nem nagy kunszt.

- Hátrányos kerületben élek, ezért úgy gondolom, hogy nekem kevesebbet kell fizetnem a tömegközlekedésért. Újpest is egy külső kerület, mégis kaptak ők metrót. És még így is prioritása van a fővárosnál annak, hogy hosszabbítsák meg Káposztásmegyerig. Ha tehát a főváros tesz magasból egyes kerületekre, én is teszek magasból a bérletvásárlásra.

- És végül a legfontosabb: Attól hogy nem vásárlok bérletet, az adómon keresztül így is egy csomó pénz jut a BKK-nak. Arányosan nagyjából annyival kevesebbet fizetek így a tömegközlekedésért, amennyivel rosszabb szolgáltatát kapok egy újpestinél.


2020. dec. 20. 10:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

"Meséld el ugyanezt egy németnek,angolnak,franciának....nem fogja érteni,miről beszélsz,hülyének fog nézni mindenki,mert ott alap,hogy ha valamit hasznalok,fizetek érte."

Ott alap az is, hogy takarítják és karbantartják a járműveket, nem engedik ki azokat életveszélyes állapotban a forgalomba, a roncstelepre való buszmatuzsálemeket lecserélik, a jegyárbevételt nem lopják el, stb. Ezért alap, hogy fizetnek érte, akik használják.

2020. dec. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

#21 hol élsz te? A járműveket mindig takarítják, amíg a garázsban állnak. A nagyobb retkeket csak nagyobb takarításokkor szedik le, de a szemetet, koszos üléseket bizony a sok retkes utas okozza, nem a szolgáltató hibája.


És elhiheted, életveszélyes állapotban egy buszt sem engednének ki forgalomba. Az meg hogy ennyi használt, régi jármű van... hát meg kéne gondolni, hova tesszük 2022-ben azt a bizonyos X-et. A BKV vezetősége nem haverja a kormánynak, tehát nem kapnak elég pénzt egy normális flottafelújításra.


De ha már külföldnél tartunk... ott csak álmodhatnak olyan dolgokról, mint a metrópótlás, vagy ennyire kiterjedt hálózat. Azt hiszed, külföldön is jön a metrópótló, ha valamiért nem jár a metró? Hát nem! Megmondják a lehetséges alternatív utakat, aztán mehetsz amerre látsz. És egy városban sincs ekkora kiterjedésű hálózat, (főleg éjszakai!) hogy a halál f*szán lévő cigánytelepre is visz busz. Ki van nyalva a pesti utasok segge, csak ők ezt nem látják, mert magyar embernek sose jó az, ami van.

2020. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
28%
#22 Téged a BKV fizet, vagy sosem utaztál BKV-val? Mindenki tudja, hogy soha nem takarítják a járműveket, hogy télen is slickre kopott nyári gumival közlekednek a buszok, hogy rendszeresen kigyulladnak a járművek, a csuklós buszok csuklója szétszakad, stb.
2020. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!