Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a buszvezető a busz bal...

Ha a buszvezető a busz bal oldalán, az úttesten áll és dohányzik, köteles vagyok odagyalogolni hozzá és megmutatni neki a bérletemet, mielőtt felszállok?

Figyelt kérdés
Ugyanis ezt kérte számon rajtam, miután felszálltam. Mondtam neki, hogy azért nem mutattam, mert az úttesten állt a sötétben, a busz bal oldalán, dohányzott, úgysem látta volna a bérletet 3 méterről, én pedig nem megyek oda, hogy rám fújja a füstöt, amúgy is tilos a megállóban a dohányzás és ez nem csak az utasokra érvényes. Erre ő, hogy nincs igazam. Ha az ajtónál áll, természetesen mindig megmutatom, még köszönni is szoktam. De ez már vicc, hogy gyalogoljak hozzá az út közepére és ott mutassak neki bérletet.

2021. márc. 9. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles.
2021. márc. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy köteles.

Viszont nem szálhatsz fel ha nincs a helyén.

2021. márc. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Én még nem láttam olyan busz sofőrt, aki nyitva hagyja az ajtót az utasoknak, amíg rágyújt.

Majd amikor elszívta a cigit, akkor felengedi az utasokat, és kéri a jegyeket/bérleteket.

2021. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%

Amikor két kakas találkozik...

Neki nem kellett volna nyitva hagynia az ajtót amig a cigizéssel szabályt szeg.

Neked pedig nem kellett volna felszállnod.

2021. márc. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Nem vagy köteles, de a busz vezetőnek ne szólj be, sok emberért felel, ne rajtad kattogjon az agya indulás után. Legyél vele tisztelettudó, kedves, akkor is ha épp rossz napja volt (ezt nem tudhatod)
2021. márc. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Nem, mert rohadtul nem érdekel senkinek a bérlete.

Amikor a kocsi bal elejénél dohányzunk, az a "hagyjon mindenki békén a f*szba" hely, akkor még infóért se érdemes odajönni.

Egy bérért egy munka, azaz a béremért csak a buszt vezetem, a bérletek nem érdekelnek. Tőlem a tök ászt is mutathatod. :)

(Buszvezető, Budapest).

2021. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

...ja és a megálló definíciója: A táblától számítva 1 vagy 2 járműhossz (egyes vagy kettős megálló), a járdaszegélytől 1,2 méter szélességben, de nem az úttest felé.

Tehát a busz bal elejénél dohányzó gkv nem a megállóban dohányzik.

2021. márc. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%
Akkor nem kell nyitvahagyni az ajtót, hogy a rakomány ne szédelegjen fel magától.
2021. márc. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Többször láttam, hogy amíg a buszvezető bal oldalt, az úttesten dohányzott az utasok maguknak nyitották a gombbal az ajtót. Utána a vezető vagy kérte a bérletet, vagy nem. Többnyire nem.

Mielőtt lepontoznátok: ez tényközlés, nem vélemény.

2021. márc. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
7-es! A megállótól 5 m-re tilos a dohányzás, tehát szabályt sért, ha ott dohányzik, ahol leírtam, mert nincs meg az 5 m távolság.
2021. márc. 28. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!