Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a buszvezető a busz bal...

Ha a buszvezető a busz bal oldalán, az úttesten áll és dohányzik, köteles vagyok odagyalogolni hozzá és megmutatni neki a bérletemet, mielőtt felszállok?

Figyelt kérdés
Ugyanis ezt kérte számon rajtam, miután felszálltam. Mondtam neki, hogy azért nem mutattam, mert az úttesten állt a sötétben, a busz bal oldalán, dohányzott, úgysem látta volna a bérletet 3 méterről, én pedig nem megyek oda, hogy rám fújja a füstöt, amúgy is tilos a megállóban a dohányzás és ez nem csak az utasokra érvényes. Erre ő, hogy nincs igazam. Ha az ajtónál áll, természetesen mindig megmutatom, még köszönni is szoktam. De ez már vicc, hogy gyalogoljak hozzá az út közepére és ott mutassak neki bérletet.

2021. márc. 9. 18:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kerdező


Ha a buszvezető az úttesten,a busz bal oldalán dohányzik,és közbe a buszt vizsgálja,(nem történt e sérülés,valami kotyogást hallott,azt nézi,honnan jöhetett stb...)akkor teljesen szabályosan dohányzott.Ezt nem én mondom,hanem a BKV belső szabályzata.

Te magad írtad,hogy sötét volt.Akkor meg honnan tudod,hogy nem a buszt vizsgálta??Ha azt állítod,hogy nem csinált semmit,csak szívta a bagót,azt bizonyítsd be.

Ha az utasok a buszon vannak,és első ajtós felszállás van,joga van hozzá,hogy a buszon végigjárva mindenkitől elkérje a bérletét,jegyét.Nem teszik meg sokan,az egy dolog,de joga van hozzá.

Amúgy meg olyan nehezedre esik megmutatni a bérletedet??Megmutatod,ha esetleg valamiert szól,mely megbánást tanusítasz,csak hagyjon bekén.És el van felejtve a dolog.

Még akkor is,ha nincs igaza.Ilyen pitiáner dolgokkal nem lenne szabad magad felidegesíteni.Tudod,okos enged!

2021. márc. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
#11 elvileg nem joga, hanem kötelessége végigjárni a buszt és ellenőrizni a jegyet/bérletet.
2021. márc. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
Meg kellett volna várnod, míg visszatér a helyére, csak azután lehet felszállni.
2021. jún. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
"Amennyiben a végállomáson egy első ajtós felszállási rend szerint közlekedő jármű vezetője nincs a vezetőfülkében, az időközben felszálló utasok jegyét, bérletét, utazásra jogosító okmányát érkezése után, az utastérben ellenőrzi."
2021. okt. 16. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!