Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyen körülmények mellett...

Ilyen körülmények mellett járnátok busszal munkába?

Figyelt kérdés

Egyesek szerint ugyanis az kellene, mert olcsóbb meg hát klímakatasztrófa. Kisvárosban lakom, a munkahelyem a megyeszékhelyen van mint kb. mindenkié a városban. Reggel és délután gyakran mennek a buszok (kb. 10-15 percenként) de ez sem elég, tömegnyomor van. Én meg rosszul bírom a buszt, gyerekkoromban mindig gyógyszerrel kellett utaznom, mára ez javult, de ha nagy a tömeg és kevés a levegő a mai napig émelyegni kezdek.

Kocsival 25-30 perc alatt megjárom kaputól kapuig az utat. A busz menetideje szintén 30 perc, csak oda ki kell menni (kb. 1,5km) és mikor leszálltam meg kell várni a helyi járatot, azzal továbbmenni, így az össz menetidőm busszal kb. egy óra lenne.

Az olcsóbb kérdés igaz, csak kérdés, hogy mennyivel. A munkáltatóm beleegyezett, hogy azt a 15000Ft-ot amit a távolsági bérlet árából fizetne elszámolhatjuk az autóra, tehát ezt megkapom. Ha bérlettel mennék + 6-7000Ft lenne a távolságiból a saját részem meg a helyi bérlet ára összesen.

Ezzel szemben a kocsiba kell 20-22ezer Ft gázolaj és persze vannak fenntartási költségei is (olajcsere, gumicsere, szerelés), úgy gondolom arra reális 10-12 forintot számolni havonta. Tehát kb. 13-15 Ft-al jövök ki így drágábban havi szinten. Én ennyiért nem vállalom a buszt, de valaki szerint ez is számít (nekem nem, szerintem ez ma már nem egy nagy összeg), meg pusztítom a bolygót stb... Most ezzel mit kezdjek? Menne valaki busszal ilyen elvi megfontolásokból?



2021. ápr. 5. 12:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem járnék. Nekem két bérletet kéne venni, az 20 ezer forint. Az üzemanyag is kb annyi. Az autó amortizálódik akkor is, ha otthon áll.


Egyébként a buszozást megszoknád pár hét alatt, nem lennél rosszul.

2021. ápr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"de valaki szerint ez is számít (nekem nem, szerintem ez ma már nem egy nagy összeg), meg pusztítom a bolygót stb... Most ezzel mit kezdjek?"

Most a "bolygópusztítás" részére válaszolva: ugye ne felejtsük el, hogy a nagyvárosokban végzett tipikus munkák (irodai munkák) nagy része igazából simán otthonról is elvégezhetők lennének, csak a munkáltatók nagy része nem tart még itt (meg igazából a munkavállalók nagy része sem).

Szóval itt szerintem nem az a hibás elsősorban, aki a kényszerből történő munkábajárást a lehető legkevesebb szívással próbálja megoldani, ha már amúgy is rá van kényszerítve, hanem maga a kényszerítés, mikor otthonról is ugyanazt csinálnád.

2021. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Sok-sok éven át buszoztam iskola, majd később munka miatt, amíg össze nem kapartam egy autóra valót. Tömegközlekedjen az, akinek nyolc anyja van. Én egy életre befejeztem.


A Földnek amúgy is jobb, ha mi jó gyorsan elpusztítjuk magunkat a felszínéről. Minél hamarabb kipusztulunk, annál hamarabb megkezdheti a regenerálást. Ha ezeket az ekof*szokat tényleg annyira érdekli a Föld állapota, akkor nem küzdenének az elkerülhetetlen ellen.

2021. ápr. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
43%
Buszozna a hoher, ha mehetek kocsival is.
2021. ápr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
autó
2021. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva nem.

Nem vagy időhöz kötve, satöbbi.

2021. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
71%
Amíg megtehetem, még egy ingyenes céges buszra sem ülnék fel, autóval járnék. Valamilyen szinten fontos, hogy mennyit fizetek ki munkábajárásra, de nem döntő tényező. Mindig úgy fogom fel, valahogy munkába kell járni, erre félre tudok tenni némi pénzt. Sokkal nagyobb szabadságot és kényelmet ad az autó, nekem megér ennyit. Ráadásul autóban nem kell maszkot hordani és nem fog megfertőzni a mellettem ülő sem.
2021. ápr. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tutira autóval járnék. Rohadt egyszerű Budapestről osztani az észt, ahol normális tömegközlekedés van, hogy micsoda környezetszennyezés autóval járni. Vidéken néha még az is nehézkes, hogy a város egyik pontjából eljuss a másikba autó nélkül, hát még egyik településről a másikba. Ilyen esetekben értékes órákat vesz el az ember életéből a buszozás.
2021. ápr. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!