Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Volánbusz helyközi buszos...

A Volánbusz helyközi buszos járatain nem lenne jobb egy BKK-hoz hasonló jegyrendszer?

Figyelt kérdés

Ezalatt az egész jegy/bérlet rendszert értem. Nagyjából ugyanaz lehetne, mint a BKV-nál.

Én 35km-re lakom a várostól, nekem így 650Ft a jegy, kicsit igazságtalannak érzem, hogy aki 10km-re lakik az fizet 250Ft-ot és még kevesebbet is kell utaznia.

A bérlet nekem erre az egy vonalra 24900Ft, de ha más irányba akarok menni, akkor jegyet/bérletet kell venni, hiába van bérlet.

Budapesten a BKK-nál egy bérlettel az egész város átutazható, ami azért elég sok km, de mégis lehetséges, plusz jegy/bérlet nélkül.

A Volánbusznál is lehetne így, ha 10000Ft-ért vennék egy bérletet és akkor több irányba is mehetnék egy darab bérlettel (nyilván nem a világ végéig, pl. 0-50km-ig).

A jegy ára meg 350Ft lenne (mondjuk 0-50km-ig), nagyjából igazságossabb lenne, mint a km/távolság alapú. Nagyobb távolságra (50-100km vagy több) lehetne nagyobb tarifa.

Lehet többen is választanák a buszozást, mert így nagyjából olcsóbb is lenne.

Természetesen ez csak elméleti kérdés, csak írtam pár példát, hogy el lehessen képzelni, meg unatkozom is.

Mi a véleményed erről?



2021. júl. 17. 21:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező említia a 65 év felettiek ingyenes utazását. Tudomásom szerint ez az egész únióban így van, es nem csak saját állampolgarok élhetnek vele.

Egyébként igatságos rendszer nincs, ami mindenkinek megfelelő.

2021. júl. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
9%
Pont, hogy csak Magyarországon van ilyen, hogy ingyen utazik az összes 65 ég feletti. Horn Gyula vezette be 1997-ben, valószínűleg mindegyik kormány eltörölte volna szíve szerint, mert rengeteg pénzt visz el (hiszen az utazási cégeknek az állam fizet érte), de túl nagy felháborodást váltana ki.
2021. júl. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem csak nálunk, és kölcsönös.
2021. júl. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy tudom hogy már dolgoznak a jegy- és bérletrendszer megreformálásán. Szerintem is a zóna rendszer lenne a legjobb megoldás, külföldön is sok helyen ezt használják.
2021. júl. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom hogy már dolgoznak a jegy- és bérletrendszer megreformálásán. Szerintem is a zóna rendszer lenne a legjobb megoldás, külföldön is sok helyen ezt használják.


A buszokon van valami sárga szerkezet, valószínű lesz majd mobiljegy, de ez a zóna rendszer nem lenne rossz.


Amúgy van olyan is, mikor pl. 10,1 km-re már 15km-es jegy/bérlet kell vagy mikor 20 perces utat 1 óra alatt tesz meg a busz a sok zsák falu miatt.

2021. júl. 18. 21:03
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Mobiljegy már most is van.
2021. júl. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

"Én 35km-re lakom a várostól, nekem így 650Ft a jegy, kicsit igazságtalannak érzem, hogy aki 10km-re lakik az fizet 250Ft-ot és még kevesebbet is kell utaznia."


Ezzel mi a bajod?

És "még kevesebbet is kell utaznia": Neked adjanak jutalompénzt, amiért kibírtad az utat, vagy mi?

2021. júl. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Mobiljegy már most is van.

Azt tudom, de ez eléggé össze van csapva, várhatóan az új jobb lesz.

Van olyan busz ami a városba megy csak más (kerülő) útvonalon és a több km miatt többet is kell fizetni, nekem pedig több a menetidő. Ezt sem nagyon értem, hisz másik (nem kerülő) járattal kevesebbet utazok és olcsóbban is.

A vasúttal közös jegyrendszerrel az a gond, hogy legtöbbször a vonat is más útvonalon megy meg a busz is, hiába ugyanaz a célállomás, lehet a végén busszal több lesz 5 km-el a táv.


Neked adjanak jutalompénzt, amiért kibírtad az utat

Mivel nem tehetek erről, hogy messze épült a falu a várostól... Budapesten ha egy megállót utazol akkor is 350Ft, ha a város egyik végéből a másikba akkor is ugyanennyi (ez már biztos megvan 30-40km). Ez kb. biztos van 1 óra menetidő.

2021. júl. 19. 09:29
 19/23 A kérdező kommentje:
Ja és most jut eszembe, hogy csak a falu központtól 35km a város, a másik megállótól már 35,3km vagyis többet kell fizetni pár méter miatt, pedig ugyanaz a falu a kiindulási hely. Aki azon a részen lakik legtöbbször inkább lesétálja ezt a távot.
2021. júl. 19. 09:34
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Vedd meg a falu központjáig és megy a másik megállóig.

Nekem is tiszta sz*pás, hogy a lassú járat 49,7km, a gyors viszont 52 egész valamennyi, szóval 60 kilométeres bérlet kell. És? Attól még így igazságos, valahol meg kell húzni a határt.

2021. júl. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!