Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Volánbusz helyközi buszos...

A Volánbusz helyközi buszos járatain nem lenne jobb egy BKK-hoz hasonló jegyrendszer?

Figyelt kérdés

Ezalatt az egész jegy/bérlet rendszert értem. Nagyjából ugyanaz lehetne, mint a BKV-nál.

Én 35km-re lakom a várostól, nekem így 650Ft a jegy, kicsit igazságtalannak érzem, hogy aki 10km-re lakik az fizet 250Ft-ot és még kevesebbet is kell utaznia.

A bérlet nekem erre az egy vonalra 24900Ft, de ha más irányba akarok menni, akkor jegyet/bérletet kell venni, hiába van bérlet.

Budapesten a BKK-nál egy bérlettel az egész város átutazható, ami azért elég sok km, de mégis lehetséges, plusz jegy/bérlet nélkül.

A Volánbusznál is lehetne így, ha 10000Ft-ért vennék egy bérletet és akkor több irányba is mehetnék egy darab bérlettel (nyilván nem a világ végéig, pl. 0-50km-ig).

A jegy ára meg 350Ft lenne (mondjuk 0-50km-ig), nagyjából igazságossabb lenne, mint a km/távolság alapú. Nagyobb távolságra (50-100km vagy több) lehetne nagyobb tarifa.

Lehet többen is választanák a buszozást, mert így nagyjából olcsóbb is lenne.

Természetesen ez csak elméleti kérdés, csak írtam pár példát, hogy el lehessen képzelni, meg unatkozom is.

Mi a véleményed erről?



2021. júl. 17. 21:04
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

#17: ezt konkrétan én sem értettem....


Mi köze annak egy közlekedési cégnek, hogy valaki - bármilyen megfontolásból - hol vesz házat, és hol választ munkahelyet???? :-O :-O


Csak azért legyen ingyér (vagy fillérekért) a közlekedés, mert ő X faluban vett ingatlant???


ROTFLMAO

2021. júl. 19. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%

18: "Mivel nem tehetek erről, hogy messze épült a falu a várostól..."



Anyám, borogass! :-DDDD


És ki kötelezett téged, hogy abban a "messze épült" faluban lakj...?? Tán ki lettél telepítve az 50-es években, és kötelezően ott kell laknod????


Jajjistenem....

2021. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

ez tipikusan olyan probléma, hogy miért nem engedik be a boltba 19:03-kor, mikor 7-ig van nyitva....


Mindenben van egy HATÁR.

2021. júl. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!