Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nappalis hallgatóként Miskolcr...

Nappalis hallgatóként Miskolcról bejárni az Eszterházy Károly Egyetemre?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem azokhoz, akik Miskolcról járnak vagy jártak be az Eszterházy Károly Egyetemre:


1. Busszal vagy vonattal utaztok? (A kocsi nekem sajnos nem opció.)

2. Mennyi idő alatt szoktatok odaérni?

3. Milyen az utazóközönség az általatok választott járművön? Biztonságban érzitek magatokat?


Előre is köszönöm mindenkinek!



2022. dec. 29. 14:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Nem hiszem, hogy nagyon lenne ilyen, szerintem Miskolc-Eger között van akkora távolság, amit fiatal, egyetemi hallgató már nem vállal naponta oda-vissza, hanem kollégista lesz, vagy albérletet vesz ki.

Csak a távolsági busz út Miskolc-Eger között kb. 1,5 óra. Ehhez még jön az, hogy vajon Miskolcról honnan indul el a hallgató? A Búza tér környékéről ahonnan csak kisétál a megállóba, vagy mondjuk Diósgyőrből vagy valamelyik külső városrészből ahonnan még szintén legalább fél óra míg kijut az ember a buszállomásra?

A vonatot nem tudom mennyivel gyorsabb, de Miskolc-Eger között nincs közvetlen vonatközlekedés, Füzesabonyban át kell szállni mindenképp. Plusz Egerben a vasútállomás azért kintebb van mint a buszpu. tehát az EKE-től 15 perc séta biztos van oda-vissza, vagy plusz buszozás.


Tehát összességében nézve, szerintem napi 4 óra utazás meglenne Miskolc-Eger között ingázóként.


Amúgy maga a közbiztonság, utazóközönség nem hiszem, hogy problémás lenne, távolsági közlekedésben elég ritkák a problémás utasok, a pályaudvarokon kell odafigyelni fokozottan.

De ez a történet inkább az idő miatt nem járható út hosszútávon.

2022. dec. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%
Simán, ez még nem távolság. A párom Budapest-Szeged között ingázott nappalisként, mert kollégiumot ott csak protekcióval kapsz, albérletre nincs pénze. Azóta elvégezte és a mestert már levelezőn csinálja, de így is ingáznia kell két napot, mert pénteken és szombaton is van, bár még mindig jobb mint 5 napot.
2022. dec. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%

Én dolgozni jártam Miskolcról Egerbe. Úgy, hogy a lakóhelyem és a munkahelyem is viszonylag közel volt a buszmegállóhoz, szűk 2-2 óra volt az út. (Az egyetem bizonyos épületei elég közel vannak a buszpályaudvarhoz, bár nem mindegy melyik karról van szó.)

Az utazóközönséggel nincs probléma,annyi, hogy a reggeli járat rendszerint zsúfolt az iskolások miatt.

2022. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%
Véleményem szerint életed legszebb éveit áldozod be az ingázás és a menetrendek oltárán, ha napi 4 óra kiesik minden áldott nap.
2022. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Nem esik az ki, lehet tanulni menet közben. Márpedig tanulni jár az ember egyetemre.
2022. dec. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

#5...már aki tud tanulni útközben egy összevissza kanyargó-zötykölődő, adott esetben zsúfolt, zajos, nyüzsgő buszon...

Az azért nem ugyanolyan, mint az otthoni vagy a kollégiumi szoba csendjében az íróasztal előtt...

2022. dec. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :) Remélem, azért befut még másoktól is.
2022. dec. 29. 20:31
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Aki nem bírja ki, hogy Miskolc-Eger kőzött ingázik fiatalon, az nem életrevaló. Én Szajolból (Szolnok mellett van) járok a Debreceni Egyetemre. Lehettem volna kolis is, de jobb ingázni. Másfélóra a vonat Debrecenig, onnan villamossal fél óra az egyetem, vissza is ugyanennyi. Napi 4 óra utazás.

N/22

2022. dec. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

#8 voltam. Szajoltól Debrecen 110 km, Miskolctól Eger nincs olyan távol.

Olyan 70 km.

2022. dec. 30. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 8-as, 9-es választ íróval.

Az ország egy másik részén lakom, de gyorsan ránéztem a Miskolc-Eger közötti vonatokra. Ha felármentes vonattal akarsz utazni (tehát csak a bérletet kell megvenni), akkor is óránként van lehetőséged erre, menetidő a teljes útvonalra összesen 1 óra 15 perc (mindkét irányban, az ütemtől eltérő vonatok esetén +-10perc), ami szerintem egyáltalán nem sok. Az egyetemed Egerben az állomásról olyan 15-20 percnyi sétára van, ami szerintem szintén nem vészes. Itt még az lehet a kérdéses, hogy Miskolcon mennyire van tőled a vasútállomás. Áthidaló megoldásra a villanyrollert tudom javasolni. én is használok egyet ilyen célra. Összecsukva a vonaton sok vizet nem zavar, még jegyet se kell rá venni. Így Egerben a a séta ideje kb harmadolható, illetve Miskolcon is tudsz vele közlekedni. Így akár az egész utazásod 1,5 órára jönne ki. De roller nélkül is 2 óra irányonként, szerintem el tudod hasznosan tölteni. ÉS a bérleted ára 5710 Ft lenne.

Én mindenképpen a vonatot ajánlanám a busszal szemben, mert sokkal kényelmesebb (Miskolc-Füzesabony között jellemzően Hernyó (BDVmot közlekedik, F.Abony-Eger közt meg Flirt vagy KISS az IR-en, sima személyen fecske inga vagy BZ) több helyed van, el tudsz menni WC-re, ehetsz, ihatsz ha szeretnél. Buszokat nem tudom, mivel vannak kiadva arrafelé. De én biztosan a vonatot választanám.

Személy szerint én nekem 65 km-re van az egyetem városa (Székesfehérvár) vonattal a lakhelyemtől ebből 17 km ráadásul mellékvonalon, max 40-nel tögymörgő BZ-vel. Így az út olyan. Így az út olyan 1:17 és és 1:38 perc között alakul. Tehát ez alig kevesebb, mint a Te esetedben, kérdező. Azért hozzáteszem, hogy lakhelyem és Siófok közt gyakran visznek be kocsival, de sokszor ez amúgy nem is plusz út. Azt semmiképpen nem bántam meg, hogy nem vettem autót, mert azt a pénzt inkább félreteszem, és a jövőben majd lakhatásomra fogom fordítani. 4980 Ft a bérletem, de még ha azt mondom, hogy havi 10k, ebbe beleszámolva a plusz kocsizást, ha bevisznek, így is egy félév során 50-60 ezerből megvan az utazásom. Ugyanez kocsival, csak az üzemagyag lenne 90k. Most ráadásul következő félévben javult a buszos menetrend Siófok és a lakhelyem közt, illetve jön megint a jó idő, így a kocsizgatás ki is esett, roller+vonat vagy vonat+busz kombinációval meg tudom majd oldani, havi max 6k-ból.

2022. dec. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!