Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nappalis hallgatóként Miskolcr...

Nappalis hallgatóként Miskolcról bejárni az Eszterházy Károly Egyetemre?

Figyelt kérdés

Lenne néhány kérdésem azokhoz, akik Miskolcról járnak vagy jártak be az Eszterházy Károly Egyetemre:


1. Busszal vagy vonattal utaztok? (A kocsi nekem sajnos nem opció.)

2. Mennyi idő alatt szoktatok odaérni?

3. Milyen az utazóközönség az általatok választott járművön? Biztonságban érzitek magatokat?


Előre is köszönöm mindenkinek!



2022. dec. 29. 14:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok. Az utolsó bekezdés végénél a számítást kicsit elírtam. Tehát a félévenkénti 50-60k-s költségemet jól írtam, viszont a kocsival lévő 90k-s az nem féléves, hanem csak HAVI. Szóval egy félév során olyan 300.000 Ft-ot spórolok azzal, hogy nem kocsival járok.

Ez csak ilyen side note volt, mert írtad kérdező, hogy neked a kocsi nem is opció.

A másik viszont, hogy amiért fixen nem kocsiznék, az az, hogy ott vezetni kell, nem lehet mást csinálni. Szóval az tényleg elpazarolt idő. A vonaton ha akarok beszélgetek ismerősökkel/haverokkal, tanulok, beadandót beszéljük meg a többiekkel (online), vagy csak pihenek. Bármelyik hasznosabb, mint a volán mögött ülni 1 órát, még ha a tömegközi tovább is tart.

A 3. kérdésedre pedig, nézd, szerintem ma Magyarországon nem tudok olyan viszonylatot mondani, ahol ne éreznéd magad biztonságban. Ez meg nem is attól függ, bárhol felszállhatna problémás utas. Ha megnézed a statisztikát, szinte nem is történik inzultus a vonatokon. Max lopni tudnak a csomagodból, ha őrizetlenül hagyod, ez a legnagyobb kár, ami történhet veled. Ezt meg könnyű megakadályozni.

2022. dec. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
67%
Jajj, 8-as, itt nem arról van szó, hogy ki mit bír ki és mennyire “életrevaló”. Nyilván lehet tanulni úgy-ahogy út közben is, de akkor sem tudsz olyan diákéletet élni, mint a heti ingázók vagy helybeli diákok. És itt nem a fékevesztett mulatozásból való kimaradás a veszteség, hanem mondjuk a szakkollégiumi munka vagy a kezdetben valóban csak kocsmázgató brigádból észrevétlenül kialakuló szakmai közösség.
2022. dec. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
#8 vagyok. Én élvezem a vonatozást. Mostmár modern flirt-ek járnak Debrecenbe.
2022. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
70%
Vonattal mennék. Végülis megoldható, csak az egész életedet elrabolja meg egy valag pénzt is. Előny ha van vasutas dolgozó a családban vagy van valami fogyatékosságod akkor nem megterhelő a bérlet. Buszközlekedés annyira nem jó és lassabb is. mondjuk nappalin nem feltétlenül kell mindig bejárnod és az anyagok legnagyobb részét fel is töltik online Úgyhogy ha tényleg csak a legszükségesebbekre jársz be és nem terhel meg anyagilag az utazgatás akkor kivitelezhető valahogy.
2023. jan. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ismertem olyat, aki ingázott, de szerintem is fárasztó lehetett. Én szobát béreltem inkább és hétvégente jártam haza. Az út teljesen oké.
2023. jan. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!