Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lehet abból problémám, hogy...

Lehet abból problémám, hogy otthagytam a BKK ellenőrt, amikor megakart büntetni?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt elakartam menni valahova metróval. Megmondom őszintén kiment a fejemből, hogy tegnap lejárt a bérletem. Fönt nem voltak ellenőrök, amikor leértem a mozgólépcsővel, akkor állítottak meg ès én mutattam is a bérletet, mert abban a hitben voltam, hogy mèg érvènyes. Mondták, hogy ez sajnos már tegnap lejárt, én meg mondtam, hogy, elnézést, akkor vissza megyek ès megveszem a bérletet, erre ők azt mondták, hogy ez nem lehetséges, mert ez màr bliccelésnek számít, mivel beléptem a metró területére érvényes bérlet nélkül, így 12000 forint lesz. Na itt egy kicsit felment bennem a pumpa, mert?a buszokon nem egyszer látok csöveseket, akik büdösek és érdekes az ilyenekhez soha nem mennek oda, meg is mondtam nekik. Na erre ők elkezdtek fenyegetőzni, ha nem teszek ennek eleget, akkor hívjàk a rendőrséget és én otthagytam őket elindultam felfelé. Utánam kiabáltak, hogy a kamera felvett mindent, a felvétel továbbítva lesz a rendőrségre.

2023. máj. 6. 17:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
10: Nem az volt a kérdés, hogy nekem milyen iskolába kéne mennem.
2023. máj. 6. 17:42
 12/15 anonim ***** válasza:
85%

Lementél a metróaluljáróba, majd történt ez az ellenőrös sziu, de nem utaztál, hanem elhagytad a metróállomást, vissza felmentél. Nem szálltál metróra, így nem károsítottad meg a BKK-t.


Nemhiszem, hogy ebből baj lenne.


Ha én lettem volna az ellenőr, én nem kekeckedtem volna, hanem normális lettem volna, hogy hát igen lejárt a bérlet, mindenki elfelejt ezt azt, semmi gond, felmegy és megveszi. Nincs ebböl gond.


Ékezetesbillenytűzet felhasználónak meg üzenem, hogy a kérdező nem tett olyat, amiért vállalni kell a felelősséget, ugyanis ismétlem, nem károsította meg a BKK-t, mert egy centimétert sem utazott metróval.

Az, hogy lement, felment, azért miért vállalja a felelősséget valaki?!


És, aki nem akar metrón utazni, csak lemegy a mozgólépcsőn, mert a kisgyereke meg akarja nézni, hogy hogy érkezik és indul a metró, mert még először járnak ott, és csak megnézni akarja, nem utazni, lemennek, megnézi a gyerek, feljönnek, jegyet azért nem vesznek, mert uazni nem utaznak, nehogy már azért büntessenek. Az az ellenőr aki azért megbüntet, mert lement valaki, de nem utazott, vissza felment és büntetni akar, az mocsok ellenőr.

2023. máj. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

12: Eleve azt sem értem, hogy miért jó az, hogy lent tartanak ellenőrzést. Nekem az jön le ebből az egészből, hogy itt nem az a cél, hogy megakadályozzák a bliccelők utazását, hanem az, hogy pénzt húzzanak le olyanról is, aki nem bliccelő csak valamit benézett.

Tudom meglehet azt is magyarázni, hogy attól, hogy én nem vagyok tisztàban azzal, hogy bliccelek, attól még nem mentesülök a büntetés alól.. meg nem azért a 12000 forintért, mert manapság sajnos nem nagy összeg, csak azért mégis valahol bosszantó, hogy én velem megtudjàk fizetetni, de sok csöves meg, aki úgy gondolja, hogy neki alanyi jogon jár az utazás továbbra is ingyen fog utazni.

2023. máj. 7. 04:34
 14/15 anonim ***** válasza:
41%

Na, azért ne akadjunk már ki azon, hogy járművön meg állomáson ellenőriznek. Te magad is fizető utas vagy: a te jól felfogott erdeked az , hogy minél rosszabb eséllyel lehessen megúszni egy bliccelést. Mert aki bliccel, a te lóvédból utazik. Te fizetsz majdnem egy tizest, ő meg abból utazgat. Az milyen korrekt már? :)


Na, ezért kell legalább egy minimális kiszámíthatatlanság a rendszerbe.

2023. máj. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
65%

#10


Jól megmondtad neki! 😆


Esetleg tudsz a kérdésre is válaszolni, vagy a helyesírási hibák szövegértelmezési problémát okoznak nálad?

2023. máj. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!