Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért bliccelnek az emberek...

Miért bliccelnek az emberek Budapesten?

Figyelt kérdés

Azért fogalmazódott meg ez a kérdés bennem, mert nem értem.

Oké valakinek az a 10 ezer Ft is sok egy bérletre, de ti akik blicceltek emiatt Pesten, jártatok vidéken?

Ott megveszel egy havi bérletet a két város között, ahol ingázol a munkád miatt. Aztán ki fizetsz 20-80 ezreket és ez csak az adott szakaszra vonatkozik. Ha máshova mész azt pluszban fizetni kell.

Budapesten pedig csak egy 10-esbe fáj az egész és simán mehetsz egy csomó helyre vele, sok tömegközlekedési eszközzel például hétköznap hajóval ha úgy tartja kedved. Plusz ha valamire nem férsz fel akkor jön a következő eléggé rövid időn belül. Vidéken ha el akarsz jutni A-ból B-be akkor vagy fel szállsz vagy nem jutsz el. Más lehetőség nincs.

Ezért nem értem akik ezen a 10 ezer forinton vannak fenn akadva és bliccelnek.



2023. máj. 10. 07:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10

Nem gyűrött jegyem volt, és nem fogok a tömegnyomoron végigpogózni emiatt. A pénzt kifizettem, az érvényesítést oldják meg ha annyira akarják. Ne nekem kelljen már emiatt keccsölni. Eleve nekem vidékinént vicc ez az egész, kifizetem a jegyet onnantól hagyjanak békén. :D

Azóta már minden nap utazok szóval bérletem van, plusz végre jár a metró, nem bliccelek.

(#4 voltam)

2023. máj. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek sajnos elfelejtik, hogy a tömegközlekedés nem ingyen van és nem létszükséglet. Ahogy az áramért, vízért, stb mindenért fizetni kell. Akinek van fizetése, nem hiszem, hogy egy havi bérlet ára a földhöz vágná úgy hogy kb ez a legolcsóbb közlekedési forma amivel egész budapest bejárható a gyaloglás után. A vidéki városokhoz képest kb budapesten a legolcsóbb a közlekedés a méretéhez és a szolgáltatás szinvonálához képest. Akinek meg nincs munkája annak ingyen biztosít bkv bérletet a munkaügyi központ csak kérni kell, szóval még akinek nincs munkájuk még azok is be tudnak szerezni legálisan érvényes havi bérletet.
2023. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!