Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik bliccelnek a BKV-n,...

Akik bliccelnek a BKV-n, vonaton, azok erre mit mondanak?

Figyelt kérdés

Azzal ne jöjjön senki, hogy drága, meg nincs pénze. Ha van munkája, ki tudja fizetni. Csak oda kellene szánni a pénzt. Dohányzik? Ivott valamit vizen kívül (alkohol, kávé, üdítő, tea)? Kábel TV, net előfizetése van?


Sokan mondják, hagy fent is ennyit, meg annyit lopnak, meg a minőség is milyen. Na de hát a fodrásznál, ha bemész, akkor nem mondod, hogy azt hallottad, hogy ennek a cégnek a vezetése mennyit csal, meg milyen korrupt, ezért éppen az jutott eszedbe, hogy nem fizetnél a szolgáltatásért. Vagy ne vágass hajat. De ha kell valamilyen szolgáltatás, az ember nem foglalkozik vele, megveszi a ruhát, könyvet.


Akinek meg a minőség a gondja, az meg ne kössön szerződést a BKV-val, ne fizessen, ne utazzon. Ha egy kis faluban laknál, ahol csak egy fodrász van, aki nem túl jó, akkor is le kellene vágatnod a hajad néha, és azért is fizetned kell. Rá vagy kényszerülve, mégsem kötelező oda járnod, és nem nézné el neked, ha mindig oda járnál fizetés nélkül.


2014. jan. 26. 23:24
1 2 3 4
 1/35 anonim válasza:
4%
Én vonaton szoktam. Szimplán azért, mert sajnálom rá a pénzt a szolgáltatásukért cserébe. Fodrászhoz nem járok. Szar minőségü dolgot nem veszek, ennyi.
2014. jan. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
30%

Azt mondom erre, hogy a fodrászt, tankolást, alkohol ivást, tv-t, netet, stb-t, nem lehet megúszni ingyen.


De ha valamit meglehet, azért miért fizessen az ember? Pláne ilyen szaros 80-90, ESETLEG 100 ezer forintos fizetések mellett... Ráadásul se a fodrász, se a kábeltv, se az alkoholos italok gyártója nem állami cég. A BKV pedig igen. És rengeteg pénzt le is nyúlnak a rákos politikusok adó formájában az emberektől, amit aztán magukra költenek, illetve baromságokra. FA SZOM FIZESSEN!!!!


Eleget fizet a dolgozó ember. Egy barátom az egyik ruhaboltban dolgozik az egyik plázában. 232 ezer a fizetése, és ebből szaros 95-öt kap kézhez. Mivel van vagy 6 féle szar.. ami miatt ilyen nevetséges összegért dolgozik. Ráadásul még ebből is ugye bármit vesz, 27%-os adó terheli. És akkor még a bkv 10 ezer, mert szintén 27% áfa? Meg úgy egyáltalán. A MAGYAR ember miért fizessen? Sztem eleget fizetett. Fizetésének több mint a fele kapásból elmegy. Bármit vesz, abból is 30% a köcsögöké..


A bkv legyen is szépen ingyenes a magyaroknak. fizessék a cigányok, négerek, meg egyéb külföldiek akik itt élnek. Illetve a turisták.


A magyar ember sztem kur vára eleget fizet..

2014. jan. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
97%

#1 - azzal, hogy felszállsz már megvetted az a dolgot/szolgáltatást, illene kifizetned.


De ha nem így gondolod, akkor ülj be a saját keresetedből megvásárolt és fenntartott, jó minőségű és tiszta autódba és közlekedj azzal.

2014. jan. 26. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

#2 - a közösségi közlekedés költségeit részben az állam, részben a helyi önkormányzat, részben az utas állja.


Ha nem fizetsz a jegyedért, akkor ahelyett majd a befizetett adódból adnak a közlekedési vállalatnak. Úgyhogy ez a "nem fizetek, mert adózok eleget" vagy hasonló gondolatmenetek alapvetően hibásak.

Ugyanúgy fizetsz, lényegében annyi az eltérés, mintha a jobb vagy a bal zsebedből vennéd ki a lóvét.

2014. jan. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

#2 - sőt, a bliccelők jegyváltása helyett mindenki másnak kivesznek a zsebéből egy keveset. Szóval amikor te dolgozol, akkor a megkeresett pénzed után adót fizetsz, aminek egy része arra megy, hogy azok helyett fizessünk a közlekedési vállalatnak, akik jegy nélkül utaznak.

Szóval egyedül az jár jól anyagilag a blicceléssel, aki a fél életét a BKV-n vagy vonatokon tölti.

2014. jan. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
5%
Fizetem az adót, de azért nem fogok külön pénzt kiadni hogy naponta utazzak három megállót egy zsúfolt, füstös trolibuszon. Ha nem muszáj kifizetnem, akkor hülye lennék bérletet venni.
2014. jan. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Igazából az a legszomorúbb, hogy itt vidéken 20-30000 egy vonat/buszbérlet, amivel csak azon a kijelölt útvonalon közlekedhetsz, és az nem 2-3 másodpercenként jár, hanem 5:40, 7:10, vissza meg 15:10, 17:40, 18:50 és vége. És itt nem lehet bliccelni, mert kalauz van mindig, sofőr nem enged fel.

És még ezt a pár BZMOTot is sajnálják, mondván elég oda egy reggeli, meg egy esti.


Pesten meg kifizetsz 10000-et, és annyit mész, amennyit akarsz, oda, ahova akarsz.


#2, fel vagy háborodva ezen, hogy a barátod mennyit adót fizet miközben őt lopod meg.


Te vagy legjobban

2014. jan. 27. 00:06
 8/35 anonim ***** válasza:
0%
Holnap leirom a véleményem,késő van..
2014. jan. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
17%
Elismerem h rossz vidéken, de erre csak azt tudom mondani, hogy autót kell venni... Én le is fizettem a vizsgabiztost, hogy mielőbb autózhassak és ne kelljen ezt a fost használnom. A vonattal meg a volánnal együtt. Hála az égnek megtehetem, hogy kizárólag autóval járok. Amíg pedig bkv-znom kellett, hát amiért nem muszáj, tényleg minek fizessek. Úgyis elindították, célba is ér, mit számít ha rajta vagyok én is. A 90 km-m nem fog neki feltűnni. Az ilyen vackaimat, mint tusfürdő, meg társai meg pl. a kínaiban veszem a Lehel piacon, mert ha veszek mindent amit használok, több ezret spórolok mintha tescoba, vagy intersparba venném. És ugyanúgy, ugyanaz a márka, típus, termék, minden. Garnier, Nivea, Adidas, stb.. Ha milliárdos lennék, akkor is ott venném, mert minek valamiért kiadni X összeget, ha olcsóbban, vagy ingyen is megkapom ugyanazt..
2014. jan. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
90 kg-m bocs
2014. jan. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!