Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért gyűlölik azokat, akik...

Miért gyűlölik azokat, akik bliccelnek a BKV-n?

Figyelt kérdés

Értem én hogy ez lopás, mivel az adófizetőket lopják meg a bliccelők. De az emberek adójának ez kimutathatatlan tört hányada, szerintem nincs 1 Ft se. Persze az elv a fontos, a boltból sem lopunk.

Viszont mi van azzal, hogy a BKV vezetői iszonyat prémiumokat vesznek fel, pedig folyamatos adósságban van a társaság? Hogy a botrányok ismeretében jogosan merül fel, mennyire sok pénzt talicskázhattak ki a BKV-ból?

Tudom, azért mert a fejesek lopnak, még at átlag felhasználó becsületes ember ne lopjon.

Igen ám de én igenis megérzem a 11 ezer forintos bérlet árát. Ennek a pénznek sokkal jobb helye van ételre, vagy bármi szükséges dologra az életemben.

Úgy érzem irdatlan hülyeség erre költenem (még ha kötelező is elvben ha utazom), mert a szolgáltatás színvonalának emeléséért semmit nem tudok tenni (tehát csak elfogadom az ÁSZF-t akkor is ha nem tetszik a szolgáltatás), tömegközlekedni pedig kell...Budapest olyan kiterjedt.

Azt sem értem, hogy keveseknek tűnik fel, mennyire drága a jegy és bérlet az átlagfizetésekhez, különösen a minimálbérhez viszonyítva? Ha a munkáltatóm nem fizeti a bérletet, akkor az iszonyat összeg?

Most nem azért de tényleg ezerszer jobb helyeket találnék annak a pénznek, mert amúgy sem szoktam szórni...


Tényleg ennyire el kell ítélni a bliccel és meg van rá az oka?


2014. márc. 22. 16:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Jövő hétvégén ingyenes lesz a 4-es metró használata. Bliccelőknek és nem bliccelőknek egyaránt ajánlott.
2014. márc. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
73%
Csillagom, én is megérzem a bérlet árát és minél többen bliccelnek, ezt az árat annál magasabbra srófolják. Ez az oka, hogy nem tapsolom meg a bliccelőket. Ha hiszed, ha nem, a BKV-n nem a gazdagok utaznak, akiknek egy tízezres csak egy vállrándításnyi összeg..
2014. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 acelsziv ***** válasza:
60%
tudod ott a gond, hogy a bliccelők jó része hétvégenként a bérlet árának háromszorosát bulizza el. Tehát megvehetné simán csak szimplán ganéj. Na ezért. És, ha drága a bérlet nyugodtan ülj át biciklire, vagy gyalogolj.
2014. márc. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%

Vannak olyan emberszabású humanoid korcsok, akiknek a gyűlölködés a lételemük, és mindig kell gyűlölniük valakit-valamit, legyenek azok bliccelők, kukázók, MLM-nyaloncok, kínaiak stb. stb. Erre könnyű rájönni: ha az adott ember életében egyszer nem ült BKV-s járatra, mert mittomén ,autóval jár, de azért habzó szájjal fröcsög a bliccelőkre hogy höbölö-böbölö meglopjákazadófizetőket, micsodadologez, köpköp, akkor elég nyilvánvaló, hogy az egyetlen indítéka maga a gyűlölködés :D


Mókás dolog, hogy a BKV felsővezetőit senki sem ekézi emiatt, pedig ők nem 450 forinttal, hanem milliókkal károsították meg a vállalatot. Ja hogy nekik SZABAD, értem ám, állatfarmosdi van ugye, mindenki egyenlő,de ők még egyenlőbbek :))))))) George Orwell pedig forog a sírjában...


Jómagam ritkán bliccelek, és többnyire akkor teszem mikor alapos okom van rá. Például mert fizikailag lehetetlen bárhol is jegyet kapni a közelben, mert minden árus stand meg jegyiroda zárva van (vasárnap, ünnepnap, késői óra stb.), a járművezetők 99%-a pedig nem tud 500-asnál nagyobb címletből visszaadni.

A jegyautomaták. Hát igen, cirka 20%-uk működik úgy-ahogy, a többi az olyan mint a cseresznyés tőzsde: benyeli a lóvét, de jegyet azt nem ád. A többit pedig napi rendszerességgel tönkreteszik az öntudatos kátrányos helyzetű rongálók.

Végül pedig megintcsak Állatfarm: ha a büdös retkes csövest nem szállítják le és nem kötelezik jegyvásárlásra, aki maga alá szarik az ülésre aztán belefekszik, kötekszik, tarhál, ott bagózik a villamoson, üvöltözik, káromkodik,locsolja mindenfelé az emberi fogyasztásra teljesen alkalmatlan lőrét, nagyokat turházik és köpköd ablakra-ajtóra, akkor engem se bírságoljanak már meg pls. Elvégre demokráczia van, az előírások mindenkire egyformán vonatkoznak SZVSZ. Ja igen, Állatfarm, bocsánat, én kérek elnézést...

2014. márc. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
80%
Meg van rá az oka, hova sz.rjak? Nekem is nyomós okaim vannak arra, hogy kisétáljak a plazmával a médiamárktból, mégis análba vág a biztonsági őr. Ha nem tetszik a rendszer, csóró vagy, irritálnak a BKV ellenőrök, a sikkasztás, akkor ülj kocsiba, bringára vagy gyalogolj b.meg!
2014. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
50%

Az is a baj, hogy hülyén van megcsinálva az egész. 350 ft egy rohadt jegy. Annak is aki végigmegy a vonalon, meg annak is aki 3 megállót utazik. A bérlet csak simán drága ahhoz képest, hogy milyenek a járművek.


Nem azon múlik a járművek meg semmi állapota, hogy ki mennyit bliccel. Mivel ha nem lenne bliccelő, akkor se fejlődnének semmit a járművek, hanem ellopnák a pénzt a vezetők és a politikusok.. Így meg nem is fejlődik, de legalább nem is tudnak lopni. Különben is az emberek nagy része pont ezért nem vesz és pont a botrányok óta nem vesz. Előtte nem volt akkora a bliccelés. Én is mielőtt nem derültek ki a botrányok, megvettem, azután már blicceltem. Aztán már hálistennek van autóm és azzal járok. Semmiképp nem ülök többet erre a fosra még ingyen se!!!!

2014. márc. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
64%

Jajj ne jöjjünk már azzal hogy "meg van az oka rá"...a tömegközlekedés egy szolgáltatás, ami nem jár alanyi jogon. Az is gáz, mikor valaki ezzel érvel hogy de a másik is ennyit meg annyit lop.


Azt megértem hogy baromi drága a bérlet, jegy ára is, de hagy ne kelljen már helyeselnem azt ha valaki lop.

2014. márc. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
13%
Én rendszeresen bliccelni szoktam a BKV-n, mert megtehetem. Az ellenőrök sose tudnak elkapni, mert mindig annak mutatok egy kamu jegyet, akin látom, hogy nem érdekli az egész munka. A másik meg az, hogy nézzétek meg hogy néz ki a 3-as metró vagy a villamosok nagy részük lepusztult állapotban vannak. Na meg oda pisálnak, oda szotyiznak meg stb, ezért fizessek bérlet? Meg a nagy francokat. Az a helyzet bliccelni is tudni kell, ahogy adó csalni is és pénzt is sikkasztani, úgy hogy az ember ne bukjon le. Ez egy tudás.
2014. márc. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
35%

450 forintos BKV-jegy kontra 150 ezres plazmatévé. Ez igen, a csúsztatás iskolapéldája :D igaz, a felvázolt helyzetre megoldást nem kínál, hogy akkor mégis hol/hogyan szerezzen jegyet az utas, de ahogy olvastam, neked nem is ez volt a lényeg :)


Simán meg lehetne ezt oldani úgy, hogy lehessen az ellenőrtől is jegyet venni,de hát az nem biznisz, nem lehet senkit lehúzni 15 ezerrel úgy. Ki van ez találva... :)


Lepontozni meg én is tudok,csak szerencsére még az érvelés is megy nekem. Kettő-null a javamra :)

2014. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%
Holdhercegné, ha zavar a pisaszag meg a járművek állapota, akkor lehet gyalogolni. Ja, hogy ingyen azé' jó? Elmehetsz haza. A hugyos BKV-val.
2014. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!