Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » 40 év fölöttiek, ti kedveltéte...

40 év fölöttiek, ti kedveltétek a régi "csapókaros" metró fizetőkapukat?

Figyelt kérdés

Bevallom, én kisgyerekként mindig izgultam hogy véletlenül nem vág-e oldalba, pedig eszembe se jutott volna csalni és nem bedobni az 1 forintost :D

Itt egy bejegyzés fotókkal róla, ha valakinek nem ugrana be hogy miről van szó:

[link]



2023. máj. 25. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 60 feletti vagyok. Nem is tudom, mikor szűnt meg. Senki nem kedvelte szerintem. A hatvanas évek azért más volt. A metró nagy dolog volt. Voltak akik féltek tőle, a mozgólépcső használata is gond volt. Viszont emberek szolgáltak ki, nem robotok.

A kapuknál egy kis fülkében kuksolt valaki, aki a bérleteseket figyelte. A mozgólépcső alján meg azt nézték, nem történt-e baj.

Kegyetlenül rossz hangminőségben, de a segédvezető mondta, hogy az ajtók záródnak…

2023. máj. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kedveltem mert a fotocella gyakran megviccelte az embert, és sokszor akkor is becsapódott a kapu ha fizetettél. Gyerek voltam még akkor amikor ezek üzemben voltak, ezért félhettem egy kicsit ettől a dologtól. Nekem bérletem volt, így nem kellett használnom a fizetős részen lévő szerkezetet.
2023. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem egyszer oldalba vágott, nem szerettem.

#1: 1987-ben szüntették meg emlékeim szerint.

2023. máj. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%

Miért kell ehhez 40 évesnek lenni???


Én is találkoztam ezekkel a kapukkal külföldön , van , ahol máig használják ezeket. Némi félsz azért volt bennem áthaladás közben , mert működni is láttam, nem volt barátságos. Ráadásul volt, hogy bőrönddel mentem át rajta és azzal főleg kockázatos a működési elve miatt.

2023. máj. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Jogos, habár nekem a nyugat-európai metrókban látott kapuk annyira nem égtek bele az emlékezetembe mint ezek a pestiek, talán azért mert azokon "finomabbra" voltak hangolva az ütközések :)

2023. máj. 25. 15:41
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Budapesten kb. 40 év felettinek kell lenni, hogy valaki még anno használta. Aki most 40 éves, az 1987-ben 4-5 éves volt. 6 éves korig akkor ia ingyenes volt a BKV, oldalt a bérletesek között kellett átmenni. Emlékszem, nagymamám mindig oldalra küldött a bérletesek közé, ő bedobta a pénzt, átment a kapun, és belül találkoztunk. Ma már ez nem működne, a szülők ennyi időre sem engednék el a közelükből a gyereket.
2023. máj. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pont '87-ben születtem, és simán visszaépíttetném. De nem olyanra, amilyen akkor volt, hanem olyanra, amilyen pl. Moszkvában van, az sokkal újabb típus, és nem lehet átugrani sem, meg finomabban csapódik vissza, nem okoz sérülést.
2023. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!