Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszon villamoson miért...

A buszon villamoson miért vannak 2es ülések ha mindenki úgy ül le hogy a másik székre ne lehessen odaférni és leülni?

Figyelt kérdés
Nem úgy kéne elrendezni mint a metrókban hogy oldalt legyenek a székek ahol lehet így több hely lenne középen és könnyebben le lehetne ülni is meg minden?

2023. nov. 3. 13:24
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Városi buszra, villamosra gondoltam. Városi buszon nem kell bekötni magam meg amúgy sem száguldoznak a buszok. A kerekeknél még megértem mert az adja magát de azokon kívül simán lehetnének oldalülések szerintem. Érvként hoznám fel hogy mindig szűkösen szerelik fel a székeket így aki nem törpe annak a térde bele ütközik az előtte lévő székbe. A 4es ülések a legborzalmasabbak mert ott se mindig fér el kényelmesen 4 ember mert egymás lábai, térdei érnek egymáshoz. Ugyan ez a villamoson is, főleg a nagyon régi lépcsős villamosokon is sokszor oldalt ülnek az emberek mert nem férnek el egymással szembe ülve. A kisföldalatti dettó. Szerintem kényelmesebb le fel huppani egy székre ha oldalt lennének az ülések mint a metrón, és a folyosón is szabadabban lehetne közlekedni nem úgy mint a 2x2es üléselrendezésű buszok/trolikon. Nyilván nem fogják miattam átrendezni az egészet, nem is várom el, pusztán elméleti a kérdésem hogy más is látna ebbe fantáziát vagy nem.
2023. nov. 5. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!