Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Januártól sok budapestinek...

Januártól sok budapestinek két bérletet kell vennie munkába járáshoz?

Figyelt kérdés
dec. 21. 11:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha MÁV-ot vagy Volánt is akar használni.
dec. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csepelen lakok és biztos, hogy nem fogom megvenni a MÁV bérletet. Nem tartom magam másodrendű állampolgárnak, hogy egy Újpestivel ellentétben, aki 350 forintból keresztül-kasul átutazhatja a várost, nekem még külön bérletet is kelljen vennem.
dec. 21. 12:05
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Egyelőre még csak pár balliberális propagandalap riogat ezzel. Meglátjuk mi lesz.
dec. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#3


A MÁV-nak minden lehetősége megvan, hogy cáfolja ezeket az értesüléseket, mégse teszi.

dec. 21. 12:26
 5/12 A kérdező kommentje:
Pont 3 éve hazudta azt a MÁV, hogy 2020 karácsonyáig tart a Kvassay híd felújítása, utána a megszokott rendben járnak tovább a vonatok. Ehelyett további 6 hónapig pótlóbuszozás volt.
dec. 21. 12:29
 6/12 anonim ***** válasza:
19%

Jól van, nagyon sok legendát hallottunk már.

Elvileg holnap újabb államcsőd következik, 13 év alatt már a 245328.

Másrészt Csepel már vidék, nem tudom mit vered magad.

dec. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#6


Nem tudom mire vélni a cinizmusodat. Ahogy a legenda szót se értem. Lehet, hogy nem vagy tisztában a napi hírekkel, és legendának tartod a megtörtent dolgokat. Más ötletem nincs.

dec. 21. 13:19
 8/12 anonim ***** válasza:
94%

A két oldal (csak a közlekedési cégeket nézve) az a BKK, illetve a Volán, a MÁV-Start és a MÁV-HÉV. A Volán és a MÁV-Start járatait nézve egyszerűbb a helyzet, eddig azokat lehetett használni ezen cégek jegyeivel, bérleteivel (az ország- és vármegyebérletet is beleértve), és lehetett használni a BKK bérleteivel (napijegy stb., de például vonaljeggyel nem). A sajtóhírek szerint ezeket jövőre csak a MÁV-Start és a Volán jegyeivel, bérleteivel lehet használni.

A MÁV-HÉV járatai viszont eddig máshogy működtek. Budapest közigazgatási határain belül csak a BKK jegyei, bérletei voltak rá érvényesek, azon kívül meg a helyközi tarifákkal a lehetett használni (hogy pontosan kitől vásárolta az ember, jó kérdés, valószínűleg a MÁV-HÉV-hez ment az összeg végsősoron). Tehát aki közigazgatási határon kívül és belül is használta a HÉV-et, annak eddig is két jegyet, két bérletet kellett vennie. Az eddigi sajtóinformációkból nehéz kiindulni, szerintem keverik a dolgokat a HÉV említésével, mert pont itt volt eddig is kettéválasztva az egész tarifarendszer a BKK és a MÁV-HÉV között.

dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Igen. Meg lehet köszönni karigerinek, aki nem fizet a MÁV-nak és a Volánnak.

[link]

dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Kérdező


Köszönd az Orbán kormánynak

dec. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!