Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha köbánya kispesten vettem...

Ha köbánya kispesten vettem jegyet érdligetre olyan vonatra amiről tárnokon át kell szállni, akkor miért mondja a kalauz a tárnokrol érdligetre halado vonaton hogy nem jó a jegy, nem érvényes?

Figyelt kérdés
Es mutattam neki a máv képernyofotot is hogy tessék útvonal: köbánya kispestről- tárnok- átszállás másikra-érdliget.

#nem érvénye az érvényes jegy
jan. 6. 15:44
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

Akkor minek listáz ilyen vonatokat a jegyautomata ami meg se áll tulmegy a célponton, aztan jöhetek vissza?

Ez átverés. Fogyasutoi megtévesztés.

jan. 6. 20:06
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

"A jegyen az van

Kőbánya-Kispest

Érdliget

(Ferencváros-Érd also-Érd felső)"

Te nem ezen az utirányon utaztál. Ezen nincs mit magyarázni. Ezt a jegyet vetted, erre kellett volna menned. Nem volt semmi keresnivalód Tárnokon.

Látod a térképen is, hogy hogyan kellett volna menned ugye?

jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

De ezen az utirányon utaztam es szoltak alsón szálljak le setáljak át felsőbe és ugy menjek érdligetre.

Mikozben ment a vonat felsőbe is. Meg tárnokra is ahol at kell szállnom az eredeti terv szerint erdliget felé.

jan. 6. 20:11
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Jó, én feladom. Szerintem a kaller is látta, hogy feleslegesen tépné a száját, úgysem értenéd meg.

A jegyed és az elmondásot alapján a kalauznak volt igaza. Pont.

jan. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:

Akkor szájbarágva leirná vki légyszi ha kőbányán erdligetre veszek jegyet tárnoki átszállással és úgy is utazom a tárnokira szállok fel átszállok és vissza érdliget, akkor mi a bajuk?


Mégis hányszor kéne érdligetig kifizetni?

jan. 6. 20:21
 16/30 anonim ***** válasza:
100%

Annél szájbarágósabban nem tudom leírni ahogy már leírtam, de akkor mégegyszer és utoljára:

Nézd mellé a térképet amit linkeltem!

"A jegyen az van

Kőbánya-Kispest

Érdliget

(Ferencváros-Érd also-Érd felső)"

Az utolsó sor a lényeg, az az útirán! Azt kellett volna követned! Ha errefelé mész - nézed a téképet?? - akkor nem kellett volna bemenned Tárnokra.

Ha olyan jegyet veszel amin az útirányban benne van Tárnok (mert a zónázó vonattal mész ami nem áll meg Érdligeten, csak Tárnokon), akkor Tárnokig kell menni és onnan vissza Érdligetre.

Amit a monitoron láttál az egy másik eljutási lehetőség volt, de nem azt választottad, nem azt a jegyet kérted ki az automatából.

jan. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

"Ha olyan jegyet veszel amin az útirányban benne van Tárnok (mert a zónázó vonattal mész ami nem áll meg Érdligeten, csak Tárnokon), akkor Tárnokig kell menni és onnan vissza Érdligetre."


De ezt csináltam.


Az automatában rákattintottam a vonatra is(tárnoki ami nem áll meg érdligeten) mivel kilistázta. Es akkor mégse ugy adta a jegyet? Hanem egy másikra ami szintén nem áll meg erdligeten es szinten tárnok?

jan. 6. 20:43
 18/30 anonim ***** válasza:

Nem ugyanat a vasútvonal! Nézd már meg a térképet!

[link]

jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

A jegyed szerint úgy kellett volna menned ahogy a piros nyilak mutatják:

[link]

Te meg a kék nyilak szerint mentél.

jan. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 A kérdező kommentje:
De akkor az a máv oldalon a vonatoknal miert tarnoki átszállást irt?(és ott át is tudtám szállni volt is az a csatlakozás érdligetre amit írt)
jan. 6. 21:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!