Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha lekéstem a vonatot és új...

Ha lekéstem a vonatot és új jegyet kellett vennem, akkor van rá mód, hogy az előző árát visszaigényeljem?

Figyelt kérdés
A vonat adott időpontban, hely jeggyel volt érvényes, lekéstem, az online appban az volt írva, hogy lejárt a visszatérítési idő, gyorsan megvettem egy új jegyet, mert a másik fél óra múlva indult. Valahogy visszatéríthető az előző ára? (4000 Ft) Vagy kidobtam az ablakon?

jan. 10. 15:07
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%
24 óráig érvényes a 100km+ jegy cica. Ha 200km+ akár 72 óra.
jan. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
34%

ugyanígy jártam, mert a Déli pu környékén a Karácsony futóversenyt rendezett, és ezért megközelíthetetlen volt az állomás, 8x annyi időbe telt odaérni, mint a normál hétvégi forgalomban, és voltam olyan hülye, hogy előtte onlány megvettem a jegyet.


Nem térítették vissza kérésemre sem a jegy árát.

jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Köszi 12-es, akkor én is így jártam :(
jan. 11. 09:44
 14/22 anonim ***** válasza:
Semmi baj, legközelebb sikerülni fog :)
jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Online jegy visszatérítését csak online lehet elindítani,hiába mentek a pénztárhoz.
jan. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
72%

"ha valaki lekési a vonatot, akkor így ráb@szik?"

Ebben mi a ráb4szás?

"Imádom" az ilyeneket. Mindenki hibás - máv, gyúrcsány, orbán, karácsony, soro - csak ő nem.

jan. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
21%

@ 16:


ha vannak olyan kis számú vonattal utazó népek, akik haladnának a korral, és sütnek Váncza sütőporral, valamint elektronikus jegyet váltanak előre, akkor honorálják már egész bátran ezeket az embereket azzal, hogy központilag visszatérítik a fel nem használt jegyét, különösen, amikor az idióta Karácsony járhatatlanná teszi a pályaudvarok több kilométeres környékét.

jan. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
52%

17 ne legyél demagóg.

Aki utazni akar az tud. Aki meg olyan bolond hogy az utolsó percekben vonaglik oda a közlekedési eszközhöz, az annyit is ér.

Repülővel utaztál már? Na ott simán megcsinálják hogy mosolyogva rádvágja az ajtót az ember aki beenged a géphez és még 10-20 percig nézheted ahogy a csövön sétálnak befelé az emberek a gépbe, meg még 20 percig ott áll a gép mire becsukják az ajtaját. Simán ott lehettél volna te is ha nem vagy nyomi és nem késel 1 percet.

jan. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
16 RULEZ !
jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Valószínűleg minimum részben azért nem tudod indulás után visszaváltani a jegyet, mert akár ügyeskedhet is valaki, hogy felszáll a vonatra, de ki tudja játszani a kalauzt és ha nem érvényesítik a jegyét, akkor visszaváltja, így ingyen utazna.

Indulás előtt viszont még vissza tudod váltani.


Ha nem érsz oda időben, azt látod előre. Ha 5 perccel indulás előtt több mint 5 percnyi távolságra vagy, akkor kezdd el visszaváltani a jegyed.

Én mondjuk pont ezért fordítva szoktam csinálni. Nem váltok jegyet előre, csak ha már látom, hogy biztosan oda fogok érni időben (általában inkább már amikor a vonaton ülök). Így legrosszabb esetben is megveszem a kalauztól a vonaton egy kicsit drágábban és nem bukok rajta sokat.


Egyébként a vonatjegy két részből tevődik össze. A menetjegy, ami távolságra szól és a helyjegy, ami adott vonatra szól. A távolságot le tudod utazni a következő vonattal is, csak a helyjegyet kell pluszban megvenned, hogy a másik vonaton is tudj utazni.


A futóversenyeket hónapokkal előre bejelentik. Napokkal előre cikkeznek róluk az újságok. Pontosan ismerik a lezárások által érintett útvonalakat a tervező alkalmazások is, így ajánlanak neked elkerülő útvonalat.

Egyébként mindegyik pályaudvart meg lehet közelíteni metróval, amit nem érintenek a felszíni forgalomkorlátozások.


Lehet Karácsonyt utálni sok mindenért, de pont a futóversenyekért üres demagógia őt okolni. Nem ő szervezi a futóversenyeket. Tarlós és Demszky idején ugyanúgy voltak futóversenyek és bárki váltja majd Karácsonyt, utána is ugyanúgy lesznek majd futóversenyek.

jan. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!