Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy feketéznek a távolsági...

Hogy feketéznek a távolsági buszsofőrök a jegyekkel és az ellenőrt hogy rendezik le? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sokszor csinálják azt, hogy pár100 forinttal kevesebbet kérnek el és nem adnak jegyet. Tehát az nekik zsebbe megy ugye. Velem is már sokszor volt erre példa. Néha elfogadtam amit ajánlott, de néha nem és inkább kértem a jegyet. És akkor adta rendesen. De mi van akkor, ha jön az ellenőr? Az utast megbüntetheti? És jogosan? És akkor az utast bünteti meg mert nincs jegye? Vagy a sofőrt, hogy miért nem adott jegyet az utasnak? Vagy hogyan is működik ez?

febr. 9. 10:23
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:
Na én is ezt gondolnám. Hogy a feketéző sofőröket büntetik. De az a kérdésem, hogy hogy szűrik ki őket. És mit csinálnak, hogy ne bukjanak le. Legjobb lenne 1 ilyen buszsofőr válasza. Aki már csinálta/csinálja. Vagy aki már keveredett ilyen szituációba.
febr. 12. 16:56
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Én a múltkor beszélgettem egy volt buszsofőrrel. Azt mondta, neki szerencséje volt, mindig megúszta a lebukást, pedig feketézett ő is rendesen. Mesélte, egyszer másodrészt csinált távolsági járaton. A jegykiadó gépet be se kapcsolta, mindenki feketén utazott. A Feneketlen tónál volt akkoriban az első megálló Budapesten. Ő még ki is szólt, hogy ide is fel lehet szállni, erre jött az ellenőr, hogy mutassa a kasszát. Erre azt mondta, hogy ő csak másodrész, a jegyet az első buszon adják, nézze meg, be sincs kapcsolva a gép. Erre az ellenőr előre ment az első buszhoz, de szólt, hogy maradjon, várja meg. Ő viszont gyorsan ajtót zárt, gázt adott, és elhúzott. Azt mondta, ez volt a legmeredekebb, amit megúszott.
febr. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Uhh az kemény!!!
febr. 12. 18:55
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Aztán egyszer olyat is láttam, hogy a fifikás sofőr indigós dupla szalagot tett a gépbe (akkor még mátrix nyomtatós gép volt), és így minden jegyet duplán nyomtatott ki. Ha valaki olyan jegyet vett, ami már ki volt nyomtatva, azt mondta, hogy véletlenül az előbb nyomtatott egy ilyen jegyet már, és eladta a másodpéldányt is. Persze ellenőrzésnél nyilván lebukott volna, mert az indigós példányokon látszott, hogy nem eredetiek.
febr. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Nagyon bátor volt akkor! Durva!
febr. 12. 19:55
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Ami még érdekes, hogy nem mindenhol volt ez szokás. Pest környékén anno nagyon (Volánbusz, Alba Volán, Vértes Volán), viszont a Gemenc Volánnál ezt soha nem tapasztaltam (még a sofőr szólt vissza, hogy itt a jegyl, sőt, hallottam olyat, hogy a Gemenc Volános sofőrök arról beszéltek, hogy a pesti sofőrök hogy szoktak csalni. Nem tudom, miért volt ez, talán gyakrabban ellenőrizték őket, vagy jobban kerestek? Volt Vértes Volános területén ma is rendszeresen előfordul, hogy "adj egy százast, azt oké".
febr. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Heves megyében gyakori.
febr. 12. 22:26
 28/34 bazaltkaroly ***** válasza:
100%

Mifelénk ezt gyakran eljátszották. Általában mindig ugyanaz a két sofőr ment a vonalon, tehát gondolom, hogy mindig tudták, hogy kit kell hívni. A zsebre dolgozók nem csak úgy spontán kezdenek bele a dologba, hanem gyaníthatóan egy egész hálózat van kialakítva, gondosan megtervezve a játék kezdete előtt. Már előzőleg tudják, hogy ki, hova van beosztva, és a mostani okostelefonos alkalmazásokkal, akár két érintéssel is mehet már egy üzenet, vagy egy gyors gomb, és már csörög is a bluetoothos fülesen a másik sofőr. Ezere meg ezer megoldás van, a privát üzeneteiket meg nem nézhetik meg, főleg, ha nem céges a telefon. Ahhoz komoly bűnténynek kéne történnie, amit az a párszáz forint nem ér el.

Továbbá azt is el tudom képzelni, hogy néhány ellenőr szintén játszik velük, és előre csörög nekik, de ez ha létezik is, ritka lehet.

Ha éppen úgy állnak a bolygók, és mégis sikerül beletenyerelnie egy jól időzített ellenőrzésbe a sofőrnek, akkor két lehetőséget látok.

a. Sok jegy nélküli utas esetén, mindenkit végigbüntetnek, és vizsgálat alá veszik a sofőrt. Megnézik a kiadott jegyek számát, és a meglévő kp-t, aztán csak kisakkozzák, hogy mi történt.

b. Kevés utas esetén megbüntetik az utasokat. Ekkor az utas, vagy benyeli, vagy felszólal, akár a többi utassal együtt, hogy nem kaptak jegyet. Ilyenkor ugyanúgy ellenőrzés lesz, de mivel az utas sem szólt, és szó nélkül beleegyezett az olcsóbb útba, őt sem menti semmi, csak esetleg egy per, ami innentől már hosszú jogi huzavona lesz. Lehet védekezni, hogy nem tudta, hogy kell jegy, de mint tudjuk a szabályok ismeretének hiánya, nem mentesít a felelősségre vonás alól.


Mivel nincs sok sofőr, és így is lasszóval kell fogni őket, hogy azért a kevés pénzért vezessenek, szerintem van egy kvótájuk fekete pénz terén, amit elnéznek nekik. Nem mindegy, hogy heti 10-15 ezer forintot gereblyéznek össze, vagy heti 100 ezereket.

febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Nelm anno volt egy olyan esetem amikor. Asofőr kapitt telefont félre áltunk az uton konkrétan megkérdezte kinek nincscjegye és szépen bütött mindent kiosztottota ajegyeket 1 2 megállóval később jöttekbaz elleőrök perszecminde rendbe volt amikor leszáltak már ment isbabtelefon hogy hol tette le őket
febr. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekes! Én még eddig életemben soha sem találkoztam ellenőrrel távolsági buszon. Pedig nem 2 éves vagyok. És sokat buszozok. És sok feketézés is van amiket csak én tapasztalok és látok a saját szememmel.
febr. 22. 14:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!