Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy feketéznek a távolsági...

Hogy feketéznek a távolsági buszsofőrök a jegyekkel és az ellenőrt hogy rendezik le? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Sokszor csinálják azt, hogy pár100 forinttal kevesebbet kérnek el és nem adnak jegyet. Tehát az nekik zsebbe megy ugye. Velem is már sokszor volt erre példa. Néha elfogadtam amit ajánlott, de néha nem és inkább kértem a jegyet. És akkor adta rendesen. De mi van akkor, ha jön az ellenőr? Az utast megbüntetheti? És jogosan? És akkor az utast bünteti meg mert nincs jegye? Vagy a sofőrt, hogy miért nem adott jegyet az utasnak? Vagy hogyan is működik ez?

febr. 9. 10:23
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben vagy lebukik, vagy nem csinálja, mert előre tudja valahonnan az ellenőrzést, vagy pedig telefonon adják le neki a drótot, és nem bukik le.
febr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%

#6: Ilyennel én is találkoztam már, hogy 2 megálló között megállt a sofőr jegyet osztani.

Kérdező: Ha mégis lebukik, és sok embernek nincs jegye, akkor őt büntetik meg.

febr. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 A kérdező kommentje:
#12 és ha csak 1-2 embernek nincs jegye? Akkor kit?
febr. 10. 14:22
 14/34 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, elvileg az utas is büntethető, de ilyenkor meg kell mondani, hogy a sofőr nem adott jegyet.
febr. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
#14 na én is így gondolom és éppen ezért kérdezem. Az utas miért büntethető érte?
febr. 10. 18:07
 16/34 anonim ***** válasza:
Mert nincs jegye.
febr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:
De nem saját maga miatt nincs. Az utas jeggyel akart utazni! A sofőr nen adott neki! Akkor miért is az utast?
febr. 11. 10:00
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, hogy az utas mindenképpen jegyet akar, a sofőr meg nem ad neki. Ha valaki kimondottan kér, akkor kap is. Olyan szokott lenni, hogy az utas beleegyezik, hogy olcsóbban utazik. Tehát pótdíjat kell fizetnie, mivel nem volt jegye.

A sofőrt ilyenkor régebben egyből kirúgták, ha elkapták. Most nem tudom, hogy van, de már nehéz sofőrt találni ilyen kevés pénzért, szóval lehet, hogy elnézőbbek.

Az ellenőrök általában nem gyalog mennek egy adott buszmegállóba, hanem egy másik buszról ott szállnak le. Akkor meg már megy a telefon.

Most már azért nehezebb a sofőrök dolga, mert időpont szerepel a jegyen. Régen, ha ellenőrt látott, a sofőr kinyomott hirtelen 5 jegyet az utolsó megállótól, és azt mondta, hogy az utasok ott felejtették nála. De ha az utolsó megállót 10 perccel a jegyen lévő időpont előtt hagyták el, az már bukta. GPS is van a buszokban.

febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:
Utolsó! Értem a válaszod! De! És aki látja az ellenőrt, az honnan tudja, hogy kinek telefonáljon? Hogy melyik sofőrök dolgoznak aznap azon a vonalon? Hogy kiket hívjon?
febr. 11. 18:45
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
A sofőrök tudják, hogy ki melyik fordán van aznap, kinek kell szólni. Olyan is van már, hogy az ellenőrök személyautóval mennek, és teljesen váratlan helyen, két megálló között állítják meg a buszt. Láttam már ilyet. Nem tudom, az utasokat mennyire szokták büntetni, szerintem leginkább a feketéző sofőrökre mennek.
febr. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!