Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy buszsofőr munkája stressze...

Egy buszsofőr munkája stresszesebb, mint egy mozdonyvezetőé?

Figyelt kérdés
Ugye a buszsofőr sok emberrel találkozik, hiszen elöl szállnak fel, tőle veszik a jegyet, mondhatni egy légtérben van az utasokkal, csak egy fél fülke választja el. Ezzel ellentétben a mozdonyvezetőnek nem kell interaktálódnia az utasokkal, hiszen a mozdonyban, motorvonat/vezérlőkocsi esetén is egy elzárt vezetőállásban van. De vajon tényleg nem annyira stresszes egy mozdonyvezető munkája, mint egy buszsofőré?

febr. 10. 09:17
1 2
 11/11 anonim válasza:
55%

Én vonatkisérő vagyok, tehervonat mozdonyvezetőkről tudok írni. Ugye van hogy el kell utazniuk akár 10 perc miatt is az ország egyik végéből a másikba. Állandóan vizsgázni kell és van hogyha nem sikerül oda a munka. Elég egy váltó hiba és kisiklik, ha nem figyel oda az éberseg

jelzőre vészfék és több milliós kár, vannak olyan pontok ahol le kell szedni az áramszedőt, mert különben le tiltja a rendszer és nem tud tovább menni ( voltam ott mikor így járt az egyik kezdő vezető), akkumlátorra is figyelni kell, mert ha valami miatt alá megy bizonyos százaléknak nem tud tovább menni pedig lehet időre oda kell érni valahova, akkor ugye megesik a gázolás, ilyenkor kérhet váltást. Meg ugye van pár dolog még úgyhogy ez se csak annyiból áll, hogy el tolja a kart aztán hadd menjen. Az ajtóban pisilésről nem tudok nyilatkozni, de leginkább le szokott gyorsan menni ha mellékvágányra teszik amíg várni kell valami másik vonatot. Ebben is vannak nehézségek ami miatt stresszes lehet, de nyilván egy utasokkal tele lévő buszt vezetni elég nagy felelősség pláne, hogy emberek életéért felelsz és elég egy hiba aztán jöhet a bíróság akár börtön.

márc. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!