Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben át kellett volna adni a helyet?

Figyelt kérdés
Szándékosan így tettem fel a kérdést, a hangsúly a "kellett" szón van most. Helyzet nem túl bonyolult, távolsági busszal utaztam nemrég Pestre, és egy megállóban felszállt egy fiatal pár. Mivel nem volt szabad kettes ülés, csak egyes ülőhelyek, így nem tudtak közvetlenül egymás mellé ülni, hanem egymás mögé, de elég sokáig nézelődtek, hogy van-e hely közvetlenül egymás mellett. Amúgy nem kértek meg senkit, hogy ők szeretnének kettesben ülni és ezért adja át a helyet valaki (máskor már volt ilyen, akkor valaki erre ráállt). Egyébként a következő megállóban felszabadultak helyek és lett szabad kettes ülés. De ilyenkor illik magunktól felajánlani? Szerintem mindenki oda ül, ahol üres hely van, már amennyiben ülni szeretne, arra a fél órára biztosan tudjuk egymás közvetlen társaságát nélkülözni.
febr. 19. 12:40
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
28 szavazat
1 2
 1/16 K.O. válasza:
92%
nem "kellett" volna, de jó érzésből ilyenkor én azért átadom a helyet, ha megkérnének rá az se zavarna, én megértem és hasonló helyzetben én is szívesebben ülnék a párom mellett, mint egy tökidegen mellett, érthetetlen hogy erre van aki rááll:)
febr. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A ráállt azt úgy értettem hogy beleegyezett, szóval akkor átadták a helyet. Megkérték rá udvariasan az illetőt, és ő átadta.
febr. 19. 12:54
 3/16 K.O. válasza:
89%
ja jó:) természetesen nem muszáj semmit se, de a legtöbb ember sztem átadja a helyét kérdezés nélkül is, főleg távolságin
febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
Jófejségből lehetett volna, de én sosem várnám el, nem is neheztelnék emiatt bárkire.
febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%

Fiatal párnak nem kell átadni, tudnak ők állni a saját lábukon is. Időseknek, terhes nőnek, vagy rokkantnak illik átadni, akiknek eleve gond ha állni kell.

Max helycserét fel lehet ajánlani jóérzésből, de ha nem teszed,akkor se szólhatnak meg érte.

febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem várható el. Felnőtt embereknél a "na de én nem akarok idegen mellé ülni, hanem a párom mellé" elfogadhatatlan. Mármint, egy felnőtt ember ne viselkedjen úgy. Megértem, ha az ember nem szeret idegen mellé ülni, de egy felnőtt, érett ember kibírja. Amúgy ha valakik megkérnének engem, én átadnám a helyemet, most igazából nekem egymindegy, de amúgy szerintem nem várható el. Kérni szabad, nincs vele baj, de nem várhatja el senki sem a másiktól ezt. Volt szabad hely, letudnak ülni, az hogy most nem egymás mellé, az legyen a legkisebb baj.
febr. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Közel járok a hetvenhez, és nekem jól esnek az olyan apró kis kedvességek, figyelmességek, hogy gondolkodás nélkül átülök máshová hasonló helyzetben. De pl. gyereknél is. A babakocsinak fentartott helynél (nem helyen!) ülök. Száll fel anyuka kocsival. Van ott lehajtható ülés, de azért csak kényelmesebb a fix.

Vagy villamodon. Vannak olyan ajtók, amelyiknek egyik szárnya stűk. Eleve oda állok, ha más is leszállna.

És nem vagyok az a fajta, aki diadalmasan kihúzza magát: Nézd emberiség, milyen nagyszerű ember vagyok.

A kikövetelt ülőhelyett viszont 60 éve sem adtam meg.

febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem felesleges. Esetleg megkérdezheted, de ha pl. van két táskád, minek cipekednél? Egy utazást kibírnak külön. Ismerek olyan párt, akik repülőn sem egymás mellé ülnek, ezért nem fizetnek felárat, mert az egyik úgyis alszik, a másik úgyis filmet néz közben.

Én alapból csak várandós nőnek és kisgyereknek ajánlok fel helyet, mindenki más felnőtt ember, aki legalább arra képes volt, hogy kimenjen a buszmegállóba és felszálljon egy buszra, tehát annyira rászoruló csak nem lehet.

febr. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem elvárás, de szerintem jó dolog ilyenkor is felajánlani.

Persze lehet úgy is hozzáállni, hogy mindenki oda ül ahol ülőhely van és kész, meg mindenki kibírja a másik nélkül. Valóban, a világ nem ettől fog összedőlni. De ettől még, ahogy #7-es is írja, egy kis jóleső figyelmesség, ha ilyenkor beismerem, hogy nekem egyedüliként végső soron mindegy hol ülök, nekik meg párként határozottan jobb egymás mellett (meg nem mellesleg én is utazhatnék párostul, és akkor nekem is jól esne).

febr. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
"nekik meg párként határozottan jobb egymás mellett" gondolom nő vagy, férfi ember másik férfinak ilyet nem kíván
febr. 19. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!