Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mik lesznek ennek a következmé...

Mik lesznek ennek a következményei, hogyha nem lesznek kalauzok a vonatokon?

Figyelt kérdés

A MÁV bejelentette, hogy tesztelik áprilistól 2 hónapig a Rákos - Pilisvörösvár közötti szakaszon a kalauz nélküli vonatközlekedést. Amennyiben beválik, úgy ki fogják terjeszteni idővel a többi vonalra is.

Úgy gondolom, ez iszonyatosan nagy butaság az utazók és a MÁV dolgozók irányába is!

Értem én, hogy kevés a kalauz meg a MÁV spórolni akar, hogy ne kelljen alkalmazottakat fizetni. Viszont, így az utasok kényelme is sokat fog romlani! Hiszen, gyakorlatilag minden probléma esetén a vonatvezető nyakába hárulnak a gondok!

Gondolok itt arra, ha balhé utasok vannak, rosszul van valaki, mozgássérült utas száll fel a szerelvényre. Ilyenkor az szép mutatvány lesz, hogy a vezető hátraballagjon a vonat végébe lenyitni a mozgássérült utasnak azt a feljáró szerkezetet!

A kötekedő utasokkal mit fog csinálni a vonatvezető egymaga?!

Így is rendszeres probléma a vonatok késése, amit én is rendszeresen tapasztalok, hiszen napi szinten vonattal járok dolgozni. Így viszont még több lesz a felfordulás, a késés!

Ráadásul, tudjuk, hogy problémás utasok tekintetében vannak bizonyos vonalak, amiken kimagasló ezen utasok aránya!

Továbbá, mi lesz a kalauzokkal?! Például azokkal, akik közelednek a nyugdíj felé vagy minimum 50 felett vannak! Őket csak nem akarják csak úgy kirúgni!

Kíváncsi vagyok, mi lesz ebből, de nem jósolok sok jót!



ápr. 7. 16:56
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

#20

Tudom. Miért nekem írtad ezt? :D

ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
55%

"az utasok kényelme is sokat fog romlani!"

Nekem miféle kényelmet ad egy izzadt, cigifüsttől bűzlő alkesz kaller látványa?


"vonatvezető"

Ez a munkakör rég megszűnt.


"ha balhé utasok vannak"

Akkor az egy szem kalauz az 4 140 kilós bakcigánnyal most sem tud mit kezdeni...


"rosszul van valaki"

A többi utas hív segítséget. Van mobil, van segélyhívó, van vészcsengő.


"szép mutatvány lesz, hogy a vezető hátraballagjon"

Fú öcsém... egy Flirt 74 méter hosszú. Ha ennyit nem tud legyalogolni a mozdonyvezető, akkor nem is alkalmas :D


"A kötekedő utasokkal mit fog csinálni a vonatvezető egymaga?!"

És a kaller egymaga? És ketten? Semmit. Nem az ő dolga hogy verekedjen. Hív segítséget.


"Így is rendszeres probléma a vonatok késése"

És attól szerinted hogyan lesz több késés ha nem lesz kalauz?


"még több lesz a felfordulás"

A bolond kalauz csinálja legtöbbször a felfordulást.



"Továbbá, mi lesz a kalauzokkal?!"

Elmennek kapálni.

ápr. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
#21 Mert benéztem.
ápr. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!