Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Muszáj lyukasztani a a villamo...

Muszáj lyukasztani a a villamoson? Ha nem csinálom megbüntet az ellenőr?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 23:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
59%

Elvetemült trükk az, amikor a jegylyukasztóban azok a bitang suhancok egy ötforintost helyeznek el.

Akkor szokták a piszkok beleejteni, amikor úgytesznek, mintha a jegyet akarnák kilukasztani. Tudják a piszkok, hogy a pénzérmét a jegy mellé szoratva feltűnés nélkül be tudják dobni a pénzt a régi típusú lyukasztókba a villamoson.

A szemetek nem átallották kifigyelni, hogy a zaj matt nem is hallani, amikor az érme beleesik a nyílásba.

A mocskoknak innentől csak öt forint az utazás, mert ki tudja megállapítani, hogy ki, mikor tette bele a pénzt?

Szegény ellenőr kénytelen futnihagyni az elvetemült törvényszegőt, mert lyukasztani nem tudott, bizonyítani semmit nem lehet.

Na most szóljatok hozzá, hogy ezek a rafinált pesti fiatalok mit ki nem eszelnek.

2010. dec. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Oxa ***** válasza:
65%

Pár észrevétel!


"Szegény ellenőr" - Nekik a fizetésük fix! Innentől nem kell egyből egy kis oltárt emelni! :)


"rafinált pesti fiatalok" - Csak Ők? Nem akarom megbántani a vidékieket, de láttam Én már olyat, hogy a Népligetnél aki Volánnal jött, ugyanezt eljátszotta!

Szóval ne ítélkezz általánosítva! ;)


A probléma ott kezdődik, hogy a munkahelyek száma csökken, ezáltal a munkanélküliség nő! A pénzünk értéke egyre jobban kezd lefelé ívelni. És ugye a szolgáltatók árat emelnek...


Nos, kezdi mondjuk az ELMŰ, őket követi a Gáz Művek, majd ugye ebből adódóan a pék is emeli a kenyér árát, stb. és elindul egy ördögi kör!

Amíg valaki rá nem jön, hogy a sorozatos Én is árat emelek, mert Ő is árat emelt körnek semmi értelme, mert akik vásárolnak kezdetben kevesebbet vesznek, majd végül semmit se fognak megvenni, addig itt örökké egy rablógazdaság fog menni!


Amúgy, a BKV-n észrevettem, hogy pl. egy jegyet vagy bérletet simán lehetne hamisítani!

A jegynél, ha odatoltam az ellenőrnek csak a dátumot (elég ritka esetben közelről...) nézte meg, vagy a lyukakat. De azt, hogy az a jegy, ha megfordítjuk akkor egy átlagos papíron van, amit kicsit meggyűrtem vagy sem, már nem nézték!


A bérletnél odahajol, megnézi a dátumot, és, hogy ráírtam-e az igazolvány számát!


De pl. megveszem a havi bérletet, az ~10ezer ft. Majd utána kivágom róla azt a szép kis hologrammos csíkot, és ráteszem egy színes nyomtatóval legyártottra, máris lesheti közelről is!


Nekem a cég ugyan megveszi havonta a bérletet, de életem során 8 éve közlekedek szinte napi rendszerességgel BKV-n és még egyszer sem nézték meg UV fénnyel, vagy úgy komolyabban, hogy na az most eredeti-e!


Ha mondjuk a BKV ellenőrnek lenne jogosultsága a személyi okmányokat igazoltatásra elkérni, mint a rendőrnek, mellette a bérlet csak 5 vagy 7 ezer forintba kerülne, és a bírságot, ami lenne mondjuk 20ezer forint, mondjuk mint az APEH esetében a Vám hajtaná be, akkor már elég sokan elgondolkoznának a lógáson!


Persze, amíg van arra is mód elég sok helyen, hogy az ellenőr kezébe egy kis aprót nyomja nem nézi, hogy mivel utazik a delikvens, addig ilyenekbe lehet nem is kell gondolkodni...

2010. dec. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
33%

Én amióta kikerültem a suliból folyamatosan bliccelek. Többször is találkoztam ellenőrrel, ilyenkor udvariasan velük, hogy nem tudok a segítségére lenni. Ha nekiáll kötözködni, megmondom, hogy hívjon akit akar, úgysem fog.

Gáz csak az éjszakain, meg a metrókijáratnál lehet, mert ott hordában jönnek.

2010. dec. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
34%
Én úgy szoktam,hogy mindig van nálam egy eredeti jegy a villamoson,ha jön az ellenőr akkor eljátszom,hogy elfelejtettem érvényesíteni-mert milyen butuska vagyok.És még könnyezek is hozzá szégyenemben.Jó csaj vagyok soha nem büntettek meg:) Mindig beveszik:))) Én elvből nem veszek-ha ők pofátlanul lophatnak akkor én is.Majd ha a szinvonal közelít a nyugati felé akkor talán elgondolkodom rajta!!
2010. dec. 2. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem fog megdicserni az biztos, de hogy ezt ingyen teszi-e, vagy penzert az majd eldoll.

Azzal kellene tisztaban lenni, hogy minek kell a vonaljegy, s miert kell azt az automataba kezelni, s azt is tudnod kellene, hogy ezek az ellenorok miert allnak ott, s mi a feladatuk!

Fizetest kapnak, ellenor a nevuk, tehat a potya utasokat elkapjak es megbuntetik, s Te is ezek koze fogsz tartozni, amikor nem kezeled le a jegyedet!

2010. dec. 2. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:
61%

Ti magyarok miért szerettek bliccelni, de komolyan?

Passióból?

Ez afféle hungarikum.

Eléggé alantas szokás...

2010. dec. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%

A kérdésedre a válasz:igen kell lyukasztani a villamoson, és igen megbüntet az ellenőr!

Nem lehet minden ember városi!!!Üzenem az egyik kedves válaszolónak!

2010. dec. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

a pestieknek biztosan megéri bliccelni, de a vidékinek esetleg 1 útra, BIZTOSAN nem! (nagyon sokba kerülhet)

A NEM lyukasztott jegy érvénytelen, olyan mint, ha nem is lenne jegyed. Az utazási feltételek első pontja rögzíti, hogy az utazásban történő részvétel feltétele, az ÉRVÉNYES bérlet vagy jegy megléte, amit ellenőrzéskor a BKV karszalagos ellenőreinek, ellenőrzésre ÁT KELL ADNI! ...nem csak felmutatni.

(pontozz le! LESZ@ROM!!!)

2010. dec. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
48%

jah hát elvileg muszáj...

alantas szokás bliccelni? igen. konkrétan az, de majd ha ö9sszhangba hozzák egy átlag ember ekresetével a jegyárakat akkor talán nem próbál meg még az amúgy nagyon becsületes istenfélő anyám is megúszni egy-egy megállót jegy nélkül. A baj ott van, hogy ha el akarsz jutni valahova az általában nem egy darab felszállás. úgy átlagban mondjuk hogy három, de oké, legyen csak kettő feltételezzük közelre megyünk.... 2x400=800, ami ugye x2 mert visszafelé sem pónifingon utazunk, az 1600. azért az húzós ár ahoz hogy egy kerülettel arrébb menjek.

persze, ennek nem az ellenőrön kell csattannia, nem az ő hibája, de őt kell átb*đzni ahoz hogy ne kelljen fizetni, és valljuk be: aki át akarja, az át fogja. Rengeteg olyan módszer van amikor az ellenőr akármiylen elővigyázatos, egyszerűen nem tud veled mit kezdeni, mert nemtudja bizonyítnai hogy te mit csináltál... lásd ma 01:28-es nagyon irónikus válaszában:) egyébként ténylewg furfangos ötlet, ez még eszembe sem jutott:D


Kedves kérdező. igen, kell venned jegyet. azért kell kilyuaksztani mert az érvnyesíti, hiszen ha nincs lyukasztva nicns garancia rá hogy te nem fogsz nagyon elvetemült módon legközelebb is azzal ajeggyel utazni, ugyanis ezeken üönmagában nincs dátum. Villamos? melyik villamos? a villamosok igen sűrűn járnak ahoz hogy mindig ellenőr legyen rajtuk:)

2010. dec. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
45%
Alantas szokás a bliccelés? Az nem alantas, hogy a BKV vezetőség milliárdokat talicskázik ki a cégből? Hamis szerződések, sikkasztás, minden, lassan már az egész BKV-s vezetőség börtönbe kerül! Hát akkor majd pont az utas legyen becsületes és fizessen, hogy aztán azt is ellopkodják, nem? Én ugyan autóval járok, teljes mértékben lesz@rom az egészet. Ilyen szinten nem érdekel, csak felháborító, ahogy egyesek védik még ezután is ezt a szánalmas céget. Hihetetlen. És akkor még nemis beszéltem a színvonalról.. A 20-30 éves Ikarus-ok, régi ócska orosz metrók, meg azok a rozsdás szánalmas villamosok. Úgy, hogy autóval járok, akkoris én érzem magam rosszul, hogy elöttem megy egy ilyen ócska lestrapált tragacs busz, csak úgy pöfög és én szégyelem a pofámat helyettük! Amiatt, hogy ilyen országban élek. Amúgy lehet azzal jönni, hogy a járművek azért ilyen vackok és azért van csődben a BKV, mert bliccelnek az emberek, de ez hülyeség!!!!!!!!! Ezek a járművek márpedig azért ilyen sz@rok, mert a vezetőség inkább ellopja a pénzt, maguknak vesznek új villát, autót, milliós luxus utazásokat.. És ezért van a bliccelés, azóta bliccelnek leginkább az emberek, mióta ezek a botrányok a cég körül kiderültek! Én azokat az embereket nem értem, akik még ezekután is becsületesen megveszik a jegyet, bérletet. De persze egészségükre, mint mondtam nekem teljesen mindegy, csak mondom. Ha valaki döcög és vacog a hidegtől a fűtés nélküli ócska ikarus-on zsebében a 10 ezres bérlettel és ettől érzi jól magát, mert ő becsületes, hát akkor azthiszem ehhez nincs mit hozzáfűzni. Még annyit, hogy augusztus óta van jogsim, autóm, 20 éves vagyok. Elötte BKV-val jártam, becsületesen vettem jegyet, bérletet, egészen addig míg a hírekben nem hallottam a cég körüli botrányokról, hogy mit is csinál a vezetőség a pénzemmel.. Úgydöntöttem, hogy nem aszisztálok, hogy az én pénzemből vegyenek új 5-ös BMW-t. És onnantól kezdve blicceltem, míg nem vettem autót. De mint mondtam, mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy neki mi a jó, mire költi a pénzét.
2010. dec. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!