Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek (bkv), vajon ez...

Breegooca kérdése:

Megbüntettek (bkv), vajon ez járható út?

Figyelt kérdés

Múlt héten elkaptak a 4-es villamoson, szokásos 12 ezer Ft-os csekk, de ha aznapra szerzek bérletet, akkor 2 ezer Ft lenne.


El tudnám kérni egy ismerősömtől, neki van aznapra, csak bele van írva a diákszáma. Az ellenőr nekem a személyimet kérte el, tehát elvileg a diákszámomat nem tudják.


Szóval a kérdésem az, hogy bemutathatok más diákszámával bérletet, le tudják ellenőrizni ? Mondhatnám azt, hogy otthon hagytam a diákom, mert az ellenőr is csak a személyimet kérte ? Elfogadják így, vagy visszahívnak diákkal, vagy netán elő tudják szedni valahonnan a diákszámom ?


2011. aug. 25. 14:04
1 2
 1/19 anonim válasza:
20%
Egyébként miért utazol jegy vagy bérlet nélkül?
2011. aug. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
A lényeg, hogy fizess. A többi részletkérdés. Próbáld meg, sok szerencsét!
2011. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
56%

Miért vagy ilyen lúzer?


Ilyenkor le kell szállni, akár rosszullétre hivatkozva is, és nem beszélgetni hanem megindulni az ajtó felé!


Metróba meg sose menj be jegy vagy bérlet nélkül..


Vagy vegyél bérletet...

vagy minimum jegyet....

2011. aug. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
36%

Az ellenőrt nem érdekli a diákszámod se semmi másod.


A személyid érdekli, mega lakcímkártyád.


De ha már személyit mutatsz nekik az is vbőven elég mert annak segítségével le tudják hívni a lakcímedet és már megy is a büntetés.



Semmit sem kell mutatni, elveszett, elhagytad, nincs és leszálsz pont.

2011. aug. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%

Megjegyzem nem vagy köteles neki megmutatnia személyidet, és jogod van leszállni a járműről!


Ellenőr meg közterületen már nem intézkedhet.



Közterület felügyelők meg magasról szrnak a bkv sokra, mert 70 ezerért nem fognak még egy ellenőrt is kisérgetni.

2011. aug. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

jó igen le kellett volna szállni köszi ezzel nem vagyok előrébb, magamtól is tudom, hogy mit KELLETT volna tenni..


de ha már megtörtént ezen hiába siránkozok.. a kérdésem továbbra is az, hogy le tudják-e nyomozni a diákszámomat ?


mert ha diákbérlettel megyek be, abba nem a személyim számát kell beleírni.

2011. aug. 25. 14:33
 7/19 anonim válasza:
Menj be diákkal, szerintem nem lesz probléma.
2011. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a diákbérlet (a szelvény) a diákigazolvánnyal együtt érvényes. Olyan bérletet kell bemutatnod, amin a diákigazolványod száma szerepel.
2011. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ne legyél ennyire gerinctelen, ha már potyáztál és ahhoz se voltál elég ügyes, hogy leszállj időben, akkor igenis megérdemled a büntetést! Amúgy nem hiszem, hogy működne a diákos csel, hiszen a személyiden rajta van a neved, a diákon meg a barátodé lesz, hiába stimmel a szám a bérletével.
2011. aug. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

szinte mindig van bérletem, most augusztusban nem vettem, mert nem bkv-ztam, feleslegesen nem fogok kiadni 4ezer Ft-ot. akartam menni 5 megállót és be is kaptam az első megállónál az ellenőrt, de úgy, hogy felszálltam és egyből jött, nem lett volna olyan egyszerű leszállni


nem tartom ezt feltétlenül gerinctelenségnek, bár ha úgy vesszük át akarom őket verni - nem ez a konkrét célom, hanem hogy lecsökkentsem a büntetést 2ezer Ft-ra, de igen végülis az lenne a vége.


ám az ott dolgozók és a vezetőség inkább a gerinctelen.. azért bkv-zik mindenki, mert nincs más lehetőségük, ha lenne más a tököm se szállna fel ezekre az undormányokra

2011. aug. 25. 15:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!