Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Várakozni tilos tábla "kivéve...

Várakozni tilos tábla "kivéve rendőrség" kis táblával. Jogos -e a büntetés?

Figyelt kérdés
Jogos volt-e büntetésem, ha húsz másodpercre álltam csak meg, és kint volt a várakozni tilos tábla, alatta a kis táblával "kivéve rendőrség". Kérdeztem, hogy ez nem arra vonatkozik, hogy megállhatok, de nem várakozhatok, kivéve ugye a rendőrség. Erre az volt a válasz, hogy; nem.
2011. jún. 16. 06:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod az 5 méter az a megállásra vonatkozik:


"(5) Tilos megállni:


a) ahol a jármű fényjelző készülék vagy jelzőtábla jelzésének az észlelését akadályozza;


b) ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad;


c) be nem látható útkanyarulatban, bukkanóban vagy más olyan helyen, ahol a járművet a többi jármű vezetője kellő távolságból nem észlelheti;


d) körforgalmú úton, útkereszteződésben és az úttestek széleinek metszéspontjától számított 5 méter távolságon belül, ha a közúti jelzésből más nem következik; az útkereszteződésben az úttorkolattal vagy útelágazással szemben megálló járműre - ha ez a többi jármű bekanyarodását nem akadályozza - a tilalom nem vonatkozik;


"


[link]

2011. jún. 17. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Rosszul tudod az 5 méter az a megállásra vonatkozik: "


Majd nézd meg a hivatkozott rendelet dátumát és nézz utána, hogy azóta hányszor változott a KRESZ!

Egyébként: ezen logika alapján elsőbbséget sem tudok adni, mert nem állhatok meg 5 méteren belül!

2011. jún. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Bölcsebb lett volna csendben maradni, de ahogy gondolod:


Az URL-t direkt azért írtam oda, hogy Te is meg tudd nézni, ott mindig a jogszabály aktuálisan érvényes állapota van kint, melleslegs ezek az alap dolgok nem változnak.



"

d) Megállás: járművel a be- és a kiszálláshoz, vagy a folyamatos fel- és lerakáshoz szükséges ideig, illetőleg - ha a vezető a járműnél marad - egyéb okból legfeljebb 5 percig történő egy helyben tartózkodás.

"


"(6) Az (1), (4) és (5) bekezdés rendelkezése nem vonatkozik a forgalmi okból szükséges megállásra, valamint arra az esetre, ha e rendelkezések a jármű műszaki hibája miatt nem tarthatók meg.


"


Vagyis ha elsőbbség adás miatt állok meg, az forgalmi ok, arra nyílván nem vonatkozik. Legyünk már egy kicsit értelmesebbek mielőtt oktalanul kötözködünk!


Köszi

2011. jún. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Gyerekek, gyerekek!

Itt nem a habitusságról van szó, és nem is a kresz nem ismeréséről.

A nyuszikát sem azért verték meg, mert volt rajta sapka, vagy, mert nem volt...


Tegyük fel, panaszt nyújtok be. Mit értem volna el vele? Kiderítették volna, hogy én hibáztam, és fizethettem volna még többet. Vagy az ellenkezőjét állapítják, meg, és akkor is én fizetek többet. (bár utóbbit kétlem)


Ha meg nem fogadom el, akkor "néz' má' világít a lámpája.." és ezért kaptam volna a következő bírságot, de ha tovább szórakozok, akkor...

megállapították volna, hogy lejárt az orvosim a jogsiban!

Mint ahogy történt is, hogy fel akart jelenteni, mert lejárt...


a 18-ast hónapnak nézte...



Szóval; VIGYÁZZATOK, MERT HA MEG AKARNAK BÜNTETNI, AKKOR MEG IS BÜNTETNEK!

a 18-ast hónapnak nézte

2011. nov. 2. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!