Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek (bkv), vajon ez...

Breegooca kérdése:

Megbüntettek (bkv), vajon ez járható út?

Figyelt kérdés

Múlt héten elkaptak a 4-es villamoson, szokásos 12 ezer Ft-os csekk, de ha aznapra szerzek bérletet, akkor 2 ezer Ft lenne.


El tudnám kérni egy ismerősömtől, neki van aznapra, csak bele van írva a diákszáma. Az ellenőr nekem a személyimet kérte el, tehát elvileg a diákszámomat nem tudják.


Szóval a kérdésem az, hogy bemutathatok más diákszámával bérletet, le tudják ellenőrizni ? Mondhatnám azt, hogy otthon hagytam a diákom, mert az ellenőr is csak a személyimet kérte ? Elfogadják így, vagy visszahívnak diákkal, vagy netán elő tudják szedni valahonnan a diákszámom ?


2011. aug. 25. 14:04
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

"Közterület felügyelők meg magasról szrnak a bkv sokra, mert 70 ezerért nem fognak még egy ellenőrt is kisérgetni."


Nem tudom te melyik világban élsz, de abban a világban ahol én (itt 2011 van és Magyarországnak hívják a helyet) a közterületfelügyelők beosztás szerint dolgoznak. Ha a főnöke BKV-sok mellé osztja be akkor neki ott kell dolgoznia.

Mellékesen megjegyzem, ma 2x is találkoztam egy 6 fős csapattal a 80-as trolin, 4 közteres, 2 BKv-s ellenőr. Meg is lepődtem, hogy végre a 80-as csövesjáratot is ellenőrzik.

2011. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kérdező:

A diákbérlet csak diákigazolvánnyal együtt érvényes.

Tehát bemutatáskor is elkérik hozzá a diákigazolványt.

Ez így számodra nem járható út.

2011. aug. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"mert nincs más lehetőségük, ha lenne más a tököm se szállna fel ezekre az undormányokra"


De van más lehetőség: A jóisten teremtett neked is két szép cingár lábat, 5 megállót legyalogolni még lassú menetben is max 20 perc...

Ez egy tipikus bliccelő demagóg duma. Bezzeg ingyen nem zavart, hogy undormány a busz...

2011. aug. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
73%

Tisztelt Utasunk!


Köszönettel vettük észrevételét, és, hogy rávilágított egy hiányosságunkra. Ezentúl Ügyfélszolgálati irodánkban figyelni fogjuk a diákigazolványon és a személyi igazolványon szereplő név egyezését. Tájékoztatjuk, hogy a BKV Zrt-nek nem áll módjában névről lekérdezni a diákigazolvány számát, azonban a bérletszelvény csak ezzel együtt érvényes.

Mivel meg akarta téveszteni Ügyfélszolgálatunkat, ezért rövidesen kiküldünk Önnek egy megemelt árú (24000 Ft) csekket. Amennyiben 30 napon belül nem egyenlíti ki tartozását, további büntetésre számíthat!


Üdvözlettel:

Budapesti Közlekedési Vállalat Ügyfélszolgálata

2011. aug. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nincs nálad semmilyen irat. Ha kérdezi Toma József/Annamária vagy és a XI. Kerületben laksz, a Ballagi Mór utca 4. 2/10 alatt.
2011. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

de, már akkor is zavart, mikor minden hónapban megvettem a bérletet és akkor is, mikor egyszer megpróbáltam bliccelni, hogy milyen gusztustalan a buszoktól kezdve a villamoson át a a héven keresztül a troliig minden. d


nem tudom te melyiket választanád délben: 5 megállót délben gyalog a körúton, vagy megpróbálnál felszállni igen, bérlet nélkül a villamosra, amin dettó ugyanolyan hőmérséklet van ugyan, mint az utcán, mert képtelenek bekapcsolni a légkondicionálót, de legalább egy kicsivel gyorsabb - én az utóbbival próbálkoztam. és megmondom őszintén, ebben a hőfokban azt a párszár Ft-ot, ami nálam volt, nem BKV-jegyre költöttem, hanem inkább egy hideg üdítőre.


___

de - hogy megnyugtassak mindenkit elintéztem, méghozzá "gerinces" módon, egy kölcsönkért bérlettel, amibe belekerült a saját diákszámom.


köszönöm a válaszokat.

2011. aug. 25. 18:15
 17/19 A kérdező kommentje:

*párszáz Ft-ot

*mindent elintéztem

2011. aug. 25. 18:19
 18/19 anonim ***** válasza:
33%

jegyeket, bérleteket kérem felmutatásra !!

válasz :



NINCS NÁLAM

bérlet , jegy , diákigazolvány

SEMMILYEN IRAT

A büntetésre sincs pénzem és beszélgetni sem szeretnék

a következő megállónál

LESZÁLLOK !!!!XDXD

2011. aug. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
43%
Utolsonak + Hajléktalan vagyok :D
2011. szept. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!