Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKV ellenőr elvette a bérletem?

BKV ellenőr elvette a bérletem?

Figyelt kérdés

Egy külvárosi buszjáraton történt velem tegnap:

Egy ellenőr elkérte a bérletem, és mivel kérésre át kell adni, odaadtam. Csakhogy ő nem adta vissza, mert szerinte hamis (pénztárban vettem). Odajött a másik, hátulról beállt mögém, és leszállítottak, majd lent meg akartak büntetni.


Mikor elkezdtem mondani, hogy adják vissza a bérletem, vagy rendőrt hívok, tudjátok mit csinált? Előkapta az öngyújtóját, és elégette, majd a képembe röhögött. Olyan dühös voltam, hogy meg tudtam volna ölni, csak ugye ketten voltak. Így hát kaptam egy jó kis büntit, és vehetek új bérletet is, mivel a régi pár napos volt és havi...


Szerintetek mégis mit lehet ezután/lehetett volna tenni? Vegyek egyáltalán új bérletet, vagy tökmindegy, mert ha akarnak, úgyis megbüntetnek?

Rendőrséghez meg úgyis hiába fordulok, ők ketten voltak, falaznak egymásnak, bizonyíték meg már nincs.



2012. ápr. 3. 17:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

hát ezek jól megszivattak...


Nem tudsz mit csinálni, venned kell egy új bérletet

2012. ápr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

játszd le ezt nekik legközelebb:


http://www.youtube.com/watch?v=SfTsChFZKks

2012. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%
Miért is kéne átadni neki a bérletet te nagyon okos??? Felmutatod azt csá ha nem tetszik neki, akkor ez van. Én biztos nem adnám ki a kezemből.
2012. ápr. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem ártana kicsit tájékozódnod a szabályokról.


[link]


"Valamennyi jegyet, bérletet vagy utazásra jogosító egyéb igazolványt/igazolást ellenőrzéskor át kell adni az ellenőrzést végző személynek."

2012. ápr. 3. 18:16
 5/11 A kérdező kommentje:
Mindenesetre az biztos, ha legközelebb azt kérik, adjam oda, akkor inkább rendőrt hívok, és az ő jelenlétében adom át, nehogy megint zsebre rakja.
2012. ápr. 3. 18:19
 6/11 anonim válasza:
És a rendőr valószínű, ezért ki fog jönni. Kit érdekel mi van a szabályban? Örüljön neki, hogy van nálad. Érdekes, tőlem még egyik se kérte el.
2012. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez esetben a rendőr fog megbüntetni. Nem feladata egy ilyen aktus megszemlélése.
2012. ápr. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Akkor megvárom, míg az ellenőr hív rendőrt, mivel felszólításra nem adtam oda.
2012. ápr. 3. 18:32
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lehet feljelentést tenni. Azt csak látta valaki, hogy leszállítanak. Egyáltalán, miért szállítottak le? Kiállították a csekket? Ha igen, akkor már nem zárhat ki az utazásból. Én tuti rendőségre mennék.
2012. ápr. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
A csekk nem jogosít fel tovább utazásra..
2012. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!