Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A taxisok miért csillagászati...

Főzős Laci kérdése:

A taxisok miért csillagászati árakon szállítanak? És miért sírnak annyit, hogy nekik aztán milyen nehéz az élet.

Figyelt kérdés
Nekem könnyű az élet:42évesen,és 58.140 ft rokkant nyugdíjjal...
2012. máj. 7. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Mi köze a taxisnak a rokkant nyugdíjadhoz?:o
2012. máj. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Legyél te is taxis, és sírjatok egymás vállán.
2012. máj. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem csillagászati az az ár,nyújtanak egy szolgáltatást ami ennyibe kerül, ők ebből élnek. Az hogy egyre kevesebb ember tudja ezt megfizetni egy másik dolog.
2012. máj. 7. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 intrepid ***** válasza:
32%
Ha rokszi vagy, akkor lenne időd, nincs szükséged taxira. Ráérsz odaérni, nem kezdődik a munkaidő.
2012. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Drága a benzin
2012. máj. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%
Busz, vonat - az ilyenkor ingyenes, vagy én tudom rosszul?
2012. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a kérdésekre válaszoljak! A taxitársaság szabja meg az árakat nem pedig a taxis. És azért sírnak annyit mert a hét 7 napjából 5 öt simán dolgoznak 12-14 órában és közben kezelnie kell a nemfizető,balhézó,részeg, és "egyéb" utasokat. És lehet hogy 100 fölött visz haza de nézd meg a ledolgozott óraszámot is és máris nem keresnek olyan jól. Legalábbis nálunk tolnában.
2012. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 waland ***** válasza:
65%
A legfőbb baj a taxisoknál, hogy sok a horgász és kevés a hal. Ha ők is tudnának folyamatosan, holtidők nélkül járni, kisebb áron is tudnának dolgozni, főleg, hogy személyszállítóként talán rájuk is vonatkoznak a különböző üzemanyag-árkompenzációk.
2012. máj. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A benzin is drága, az autó fenntartása szintén, sőt egy taxi fenntartási költségei jóval magasabbak mint egy ugyanolyan márkájú és típusú magán kézben levő személykocsié.

Ha jól tudom évente kell műszaki vizsgára vinnie, ami szigorúbb mint a privát kocsiké, tehát jóval többet kell költenie a kocsi műszaki állapotának megfelelő szinten tartására, úgy, hogy a kocsi futásteljesítménye többszöröse a magán gépkocsikénak.

Csak bizonyos ideig, ha jól tudom max 3 vagy 5 évig használhatja aztán le kell cserélnie a kocsit új ra.

Havonta elég komoly összeget kell befizetnie a cégnek, akinek dolgozik, hogy címeket kapjon.

A járulékokat akkor is kell fizetni ha egyetlen utast se szállított.

És még van egyéb kiadása is.

Menj el taxizni és rögtön nem fogod majd olyan csillagászatian magasnak találni azokat a kilóméter díjakat amiért a taxi elvisz.

Különösen akkor, ha csak alkalomszerűen veszed igénybe a szolgáltatást, ha kiszámolod mennyibe kerülne egy kocsi fenntartása, akkor is ha csak hétvégenként van szükséged rá, de akkor fontos, rögtön kiderül, hogy jobban megéri taxit hívni mint egy kocsit fenntartani.

2012. máj. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

de tényleg hogy jön össze a rokinyugdíj és a taxisok tarifája?

engem hidegen hagynak az áraik, persze vész esetén igénybe veszem őket, de ha lehet mellőzöm. Bp-en elég jó a tömegközlekedés, aki pedig olyan helyen lakik, ahol nem jár busz, annak van pénze taxira.

ha azt vesszük szerintem is elég húzós áron dolgoznak, de ha jobban belegondolsz, akkor láthatod, hogy sok összetevője van a dolognak. benzin, autóra költeni, adók, kajálás, ruházkodás, saját rezsijének, hitelének befizetése, félretenni nyaralásra, gyerek taníttatására.

persze, nem kötelező taxisnak állni.

egy orvos vagy egy mentőtiszt sokkal többet szaraxik a részeg barmokkal, de fele annyit se keres mint egy taxis.

szóval kár azon versenyezni, h kinek xrabb az élete.

2012. máj. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!