Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A taxisok miért csillagászati...

Főzős Laci kérdése:

A taxisok miért csillagászati árakon szállítanak? És miért sírnak annyit, hogy nekik aztán milyen nehéz az élet.

Figyelt kérdés
Nekem könnyű az élet:42évesen,és 58.140 ft rokkant nyugdíjjal...
2012. máj. 7. 19:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Értem én a kérdezőt, rokkant nyugdijas és néha szüksége van taxira, ha el akar jutni mondjuk a kezeléseire, családtagjaihoz, vagy ilyesmi. 58 ezer forintból valóban nem lehet sokat menni, de figyelj: Szerintem is drága a taxi. Még nekem is, aki egy 100-on 13 litert fogyasztó coupe Mercedest tart fenn. Mivel még igy is betankolom kb. 6 ezerért, 100 km-et simán eltudok menni vele. Mikor taxiztam, akkor 3 ezer forintból tegyük fel elmentem iskolába. Egyetlen út, 2500-3000 ft, hazafele már megvolt az 5-6 ezer. És autóztam 16 km-et. Persze az autómnak vannak fenntartásai költségei, nem is kevés. Viszont a taxisnak mégtöbb. Évente műszaki, autót nem kell cserélni, sok 10 éves Skoda Octavia-t meg más régi vackokat látok. Viszont hatalmas a stressz, cégen belül is betesznek egymásnak. Elsőnek kell odaérni a fuvarhoz, ha nem, tejelhetsz. Ha valaki bejelenti, hogy koszos az autód, megint tejelhetsz. Ha télen megcsúszol és kicsit behorpad a lökháritó és úgy mész, megint bejelent valaki és megint tejelhetsz. A másik meg, hogy rengetegen vannak, mindenért fizetni kell, nem állhat csak úgy oda szórakozóhelyhez, vagy vasútállomásokhoz, stb. Másik meg, hogy rengeteget mennek az autóval, sokkal gyakrabban kell szervizelni és sokkal többet kell venni a 440-450 ft-s benzinből. És fuvar meg egyáltalán nincs sok. Lehet soknak tűnik mikor kiszállsz a taxiból és otthagysz 3-4 ezer ft-t egy 15-20 perces útért, de ebből egyáltalán nincs és 12 óránál is többet dolgoznak. Csak az él meg ebből igazából, aki simlis módon csinálja. Lehúzza az embereket, főként a túristákat.
2012. máj. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!