Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meg lehet kerülni a BKV...

Meg lehet kerülni a BKV pótdíj kifizetését?

Figyelt kérdés
Néhány napja blicceltem a BKV-n a metrón, elkaptak, igazoltattak (volt Közterület Felügyelő) és aláírattak velem valamit. Na most, az érdekelne, hogy mi van ha nem fizetem be a pótdjat? Diák vagyok, valószínű nem lesz saját keresetem még 3-4 évig, semmi sincs jogilag a tulajdonomban, amit be tudnának hajtani. Szóval mi fog történni velem?

2012. máj. 11. 23:33
1 2
 11/13 anonim válasza:

Egy ismerősömet rendszeresen elkapták, néhány év alatt 300.000 Ft-os tartozást szedett össze a Békávénál.

Kapott legutóbb egy ügyvédi levelet, miszerint ha nem kér részletfizetést vagy akár egy összegben nem fizeti ki ezt a pénzt, akkor végrehajtásra kerül az ügy. Nincs semmi a nevén, de eléggé beszart a levéltől, úgyhogy indítványozta a részletfizetés engedélyezését.

Engem is elkaptak egyszer, még 2009 nyarán, nem fizettem be az akkor még csak 24.000 Ft-os büntetést. Az év novemberében már ügyvédi papír jött, azzal sem foglalkoztam.

Azóta nem zaklattak.

Utánaolvastam a dolognak, azt megtudtam, hogy a felszíni közlekedési eszközökön született büntetések egy évig hajthatók be, metrónál pedig 2 év, ha jól emlékszem. Megpróbálom előkeresni ezt a cikket és belinkelem.


27/L

2012. máj. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Napkiraly ***** válasza:
sztem általános polgári jogi elévülés és 5év
2012. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 vsztf válasza:

nem mai hozzászólás, de a tv. még hatályos ma is. hajrá!


[link]

2012. jún. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!