Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kinek milyen rossz tapasztalat...

Kinek milyen rossz tapasztalata van buszsőförökkel? Bármilye n sztori érdekel!

Figyelt kérdés

Én ma nagyon kikattantam..Hivatalos voltam a kutyáimmal egy rendezvényre,több hete ezt vártam. Jön a városi busz, két 5 kilós kutyákat be hordozóba,páromnál egyik nálam a másik. Szállunk fel erre a sofőr elkezdi hol a szájkosár?? Mondom neki a szabályzat szerint arra a kutyára kell szájkosár aki pórázon van és jegyet kell neki venni,hordozóba ingyenes a szállítása. Elkezdi nem nem így van takarodjunk! le a buszról! Na itt elborult az agyunk,mert oké fiatalok,20 évesek vagyunk de ezt nem engedheti meg magának! Mondtuk neki hogy ott a szabályzatba,de hajtotta az igazát nagyon bunkó modorba,és leküldött minket a buszról. Nagyon felhúztam magam,hívtam egy taxit de az meg nem talált meg minket,ami üditős zacskónk volt az kiszakadt,mondom hazajövünk de olyan ideges voltam hogy remegtem.

Hazaérve felhívtam a volánt,mondta az illetékes teljes mértékbe nekem volt igazam,és hogy el lesz beszélgetve a sofőrrel. Mondtam neki üzenem neki hogy visszavehetne a modorából mert attól hogy fiatal vagyok ezt nem engedheti meg magának. Mondta teljes mértékbe így van,sajnálja.

Na most ezért nem tudtam elmenni a programra,nagyon mérges vagyok,ilyen jó időbe ülhetünk itthon:(


Meséljetek ti is,szívesen veszem!



2012. jún. 16. 15:41
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
jah hozzáteszem,elkezdi süteményes dobozba lehet szállítani max. Ez normális??
2012. jún. 16. 15:43
 2/23 anonim ***** válasza:
Nekem csak annyi rossz tapasztalatom volt, hogy külön keleltt szólni nekik, hogy adjanak jegyet is ha elveszik a pénzt... De igazából mindenhova vonatozok nem jároik volánnal csak elvétve.
2012. jún. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Régebben történt, hogy nem töröltem meg a lábam a lábtörlőbe, csak felszálltam, de száraz idő volt, és rámripakodott, hogy mért nem töröltem meg a lábam. Nem szóltam vissza. Másnap ugyanaz a sofőr vitt volna a másik irányba, de nem állt meg a megállónál, pedig meg kellett volna állnia, lehet, hogy megismert és még egyet bunkózott.
2012. jún. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Azt utálom amikor nyáron nem lehet ablakot nyitna mert leordítják a fejed a klímás buszon. Nem is lenne ez gond ha klíma működne is rendesen és nem csak a meleg levegőt keringetné.
2012. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
Volt, hogy babakocsival siettünk a buszhoz. Nálunk úgy vannak a buszok kialakítva, hogy csak a második vagy az utolsó ajtón fér fel a babakocsi. Amikor odaértünk a hátsó ajtókat már bezárta, én megálltam a férjem odament előre és szólt, hogy nyissa ki a hátsó ajtót, hogy fel tudjuk tenni a babakocsit. Miután szólt, elindult vissza hozzánk. Erre a sofőr bezárta az első ajtót is és szépen otthagyott minket.
2012. jún. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

ez az utolsó elég durva.

Nem tudom ezek mit meg nem engedhetnek maguknak?

2012. jún. 16. 16:13
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van mert sokan csak nagyzolásból mennek buszozni. Rengetegen hű de élvezik, hogy 20 évesen a szülőkkel lakva nem egy pénztárban rohadnak vagy szórólapoznak 9-10 órán keresztűl, továbbtanulni vagy lusták, vagy nincs rá lehetőségük. DE, tellnek az évek, a bulis buszozgatás már nem is olyan élvezetes, annyit nem keresnek, hogy saját családot jó körülmények között fenn tartsanak (ha beleadok a szülőknél havi 20 ezret az más), a sok utasból már rohad... elegük van, az évek tellnek, lehet hogy váltanának munkahelyet de már nincs rá lehetőségük, stb. Viszont nem egy olyan busz soför van aki mániákusan szereti a buszokat már kis kora óta (pl. én is nő létemre) és tudatosan évek óta arra készülnek, hogy buszozzanak, és tényleg szívvel-lélekkel teszik, és ők azok aki megvárják a rohanó embert, akik újra kinyitják az ajtót, akik felsegítik a tolószékes embert, akik időben érthetően bemondják a megállókat, akik nem csak megvették a jogosítványt és igyekeznek a körülményekhez képest a lehető legközelebb megállni a járdához, akiktől lehet kérdezni ha eltévedtünk, akik figyelnek arra, hogy ne essünk el mert ha nem muszáj nem hirtelen indulnak és fékeznek, pedig ők sem kapnak több bért érte, ők is szembesülnek a bunkó utasokkal is, nekik is van családjuk, gyerekeik akiket el kell tartsanak. Remélem majd egyszer találkozol ilyen busz soförrel is.
2012. jún. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
nálam azon sértődött meg a volános mert mertem olyan bunkó lenni h kértem a visszajárót a jegyvásárlásnál.
2012. jún. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

persze,csak most érthető okokból általánosítottam.

Találkoztam már én is normális sofőrrel,éjszakai járaton annyira sok apróm volt,hirtelen jött a busz aztán intett hogy hagyjam menjek csak:)

Meg volt hogy mosolyogva fogadták a kiskutyám,volt hogy szóltam hogy mindjárt belerakom hordozóba csak hirtelen jött a busz,akkor is nyugodtan hagyjam csak.

De sajnos igen ahogy írtad rengeteg a rosszindulatú sofőr. Pl volt hogy ölbe vittem fel és mondtam rögtön köszönés után hogy mindjárt belerakom hordozóba,és úgy beszélt velem a sofőr hogy azt a hangnemet apámtól nem hallottam soha..Igen az ilyenek miatt alakul ki egy vélemény rólatok sajnos. Ahogy a rendőrökbe a nők szemetebbek,úgy buszsofőrökbe fordítva,női sofőrrel még soha nem volt bajom,kedvesek itt Győrben.

Amúgy én elhiszem hogy unalmas egésznap egy meleg buszon vezetgetni,de azért az etika az etika,senkivel nem beszélhet így.Ez olyan mintha egy étterembe valaki kérne egy italt ami nincs az itallapon a pincér meg ordítva kiküldené az étteremből.kb.

Ha a pincéreknél alap az udvariasság(legtöbb helyen) ez ugyanúgy elvárható lenne busz sofőröktől is!

Vidéki buszon más a helyzet..mikor mindennap utaztam távolsági buszon és ismertem a sofőröket velük soha nem volt gondom..

2012. jún. 16. 17:38
 10/23 anonim ***** válasza:

Még egy sztori eszembe jutott: Helyi járaton a 40 fokos buszon pulóverben vezető sofőr eleve érdekes volt egy kicsit. Na de nem ez a lényeg hanem hogy ordibált mindenkivel. Idős nénike alig bírt felszállni (valami régebbi Ikarus volt és magasak voltak a lépcsők) erre ráordít olyan hangosan hogy még a busz végében is hallani lehetett hogy HALADJON MÁR NEM ÉREK RÁ TÖKÖRÉSZNI! Meg volt hogy nem nyitotta ki a hátsó ajtót, amikor meg szóltak neki hogy nem nyitotta ki akkor is csak ordított hogy mi a f@szt képzelnek már! Egyébként enyhén ittas is volt szerintem mert össze vissza ment, néha kicsit át ment a szembejövő sávba is. Körülbelül úgy 60-70 el tolta neki, a kanyarok előtt satu fék. Előtte volt már ezen a járaton akkor is goromba volt, de ez után az eset után már nem láttam többet egyik buszon se. Szerintem ki rúgták mert lehet hogy valaki szólt a Volánnál hogy mekkora egy bunkó fallosz volt. Egyébként ritka az ilyen eset.

Ja meg van még egy öreg, szintén helyi járaton. Az a csóka nem semmi, olyan mint egy droid akit oda raktak. Beáll a megállóba még szálnak fel az emberek, de már csukja az ajtót és megy. Páran lent szoktak maradni.

Ja ez úton gratulálok a volánnak hogy ezt: [link] a kis ásónyomnyi buszt küldik délben csúcsidőben Békéscsabán. 2 megálló és hering járat lesz belőle. Ez nyáron fincsi amikor mindenki izzad mint az állat a túlzsúfolt buszon.

2012. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!