Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért ritka az ilyen buszsofőr?

Miért ritka az ilyen buszsofőr?

Figyelt kérdés

Tegnap mentem busszal, úgy tudtam 320 a jegy, közben 325. Odaadtam a pénzt, ideadta a jegyet, megköszönte, én is megköszöntem. Látom a jegyen h 325 és nem kérte az 5ft-ot. Hazafelé szintén 5-tel végződött a vég csak akkor 375 direkt megnéztem ott míg nem adta ide, amúgy akkor sem kérte volna az 5ft-ot de én direkt odaadtam.


Ezek mellett meg ugye megköszöni a jegyvételt, megköszöni ha felmutatják a bérletet, látszik h művelt rendes csávó.

Egyszer az egyik kis faluban állt a busz, és direkt kivárta az indulási időt, mert mondja ha véletlenül jön még valami fiú aki udvarolni van, és épp ideér akkor ha elindul hamarabb, akkor mehet gyalog.

A többi sofőr sz.rna az ilyesmire, ha bejött a másik busz átszálltak róla rögtön indulna, de ez a csávó nem.


Miért ilyen kevés a jófej sofőr?



2012. júl. 5. 06:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mert ők is csak emberek, és sajnos ránk, magyarokra, nem éppen a kedvesség, a figyelmesség a jellemző.


Ugyanezt a kérdést írhatnád minden boltosra, fodrászra, orvosra, zöldségesre, pincérre, és sorolhatnám... Vannak közöttük rendesek, akik figyelmesen, lelkiismeretesen végzik a munkájukat. És vannak taplók, akik tojnak a világra, csak legyen vége a napnak.

2012. júl. 5. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ja tényleg jófej. Utálom, mikor 2-3 perccel az indulás előtt nekem kell futnom az utolsó busz után, mert képtelen kivárni az indulási időt. :S
2012. júl. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom te hol élsz de felénk többnyire ilyenek :D
2012. júl. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
nálunk is csak normális embereket alkalmaznak buszsofőrnek,
2012. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Pont múltkor futottam bele egy olyanba, aki nem kérte az 5 forintot. Szerencsére, mert nem volt nálam több pénz. :)

Plusz egy ugyanilyen tök jó fej csávóval utaztam pont egy hete. Végig poénkodta az utat. Remélem, utazom még vele máskor is. :)

Viszont rengeteg van, aki tényleg hamarabb elindul, még a buszon levő óra szerint is (a buszpályaudvaros óra szerint meg pláne..). Némelyik nem tud köszönni, sokszor még akkor se, ha jegyet kérek, és nem csak a bérletemet mutatom...

2012. júl. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Azt tudjátok hogy az 5forintokat a sofőrnek kell kifizetni?!?!
2012. júl. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

10:34-es vagyok. Igen, én tudom. Csak éppen nem egyszer jártam úgy, hogy nem tudott visszaadni a sofőr, így 10-20 forintokat is hagytam már ott nekik. Ezért nincs bűntudatom, plusz meg is köszöntem.

Legtöbbször próbálok pontosan annyit adni, amennyibe a buszjegy kerül, de ez sajnos nem mindig sikerül.

2012. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Korai indulás: próbáljon meg mindenki 7 perccel az indulás előtt kiérni, annál többet úgysem siet a busz... Ha mindig bevárná az indulási időt, azzal lehet hogy 1-2 lúzert aki nem megy ki eléggé időben a megállóba, "megment", de már a buszon lévő 30-40 utassal eléggé kiszúr, akik sietni szeretnének.
2012. júl. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Egy kivételével felénk is az összes ilyen. Kettő még jól is néz ki. :D
2012. júl. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

azért nem kérte az öt ft-ot,mert nyilván ki tudja pótolni...min.összeg

vagy egy csomópénz úgy is a zsebében landol és abból pótolja,mikor vki nem kér jegyet,csak mondjuk ad egy százast.

Amúgy az egyik buszsofőr,akivel rendszeresen utazom,20fttal kevesebbet adtam, mondtam is neki,hogy mindjárt adok még...de nem akarta elvenni. Jó..mondjuk én nagyon jóban vagyok vele.Rengeteget beszélünk,még akkor is ha ép a pihenőidejét tölti.

2012. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!