Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ilyenkor mi a teendő?

Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Adott a helyzet, hogy vettem egy tanulói vonat bérletet, és felszállás után írtam rá a diákigazolványom számát, csak hogy az egyik számot elsőre hibásan, majd azonnal átjavítva írtam fel. Az ez előtti, valamint azt azt követő számok elsőre helyesen kerültek rá természetesen.


A tegnapi utazásom folyamán azonban a kalauz megjegyezte, hogy ez a bérletem így már valójában érvénytelennek/hamisítottnak tekintendő, azaz hivatalosan eljárva 8000 Ft pótdíj megfizetésére kötelezhetne.

Habár ezt a kedvességének köszönhetően megúsztam, csak hogy az említett bérlet még máj. 27-ig "érvényes".


A fentiekből gondolom lejött, hogy új bérletet nem szeretnék vásárolni, mivel ezt is tisztességes úton vásároltam meg nem kevés pénzért, így nem igen tartanám igazságosnak. Másfelől viszont sem pótdíjat fizetni nem áll szándékomban, de a leszállításnak sem örülnék.


Végül a kérdés:

1, Van-e bármiféle lehetőség pénztárnál/ügyfélszolgálaton újat kérni helyette, vagy bármi módon "bebiztosítani" magam a jövőbeli kellemetlenségek elkerülésével kapcsolatban?

2, Amennyiben az első kérdésre nincs lehetséges opció, kérdem én, hogyan kerülhető el, hogy a pótdíjat végül ne szabhassák ki rám?

Helyszínen nyilván nem kötelezhetnek rá, viszont milyen személyazonosító adatokat tartalmazó igazolvány átnyújtására vagyok köteles a kalauz irányába?


Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. máj. 2. 12:30
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Na, ez oké, de miért nem írják le ezt több helyen? Miért csak annyi a pénztáros és az üzletszabályzat válasza is, hogy sajnálom, megszívtad?

Amúgy milyen visszaélésre gondolsz bérlettel kapcsolatban? Nem értem , ha csak akkor lehetne új bérletet kapni a rontott helyett, ha a rontottat visszaszolgáltatod, akkor nem lehetne csalni. Vagy igen? Tényleg érdekel, milyen visszaélésre gondolsz.

2013. máj. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!