Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntetett az ellenőr, mert...

1gabesz1 kérdése:

Megbüntetett az ellenőr, mert nincs pénzem jegyre munkanélküliként.1 év után kaptam egy felszólítást hogy 65 ezer forintot fizessek be. Jogos? Ráterhelhetik ingatlanra jogosan ha munkanélküli vagyok? Hol tudok utána járni mik a jogaim?

Figyelt kérdés

2013. jún. 18. 19:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
19es, te se jártál még Angliában.
2013. jún. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
25%
20.-as: igen, az összes szoftver jogtiszta, nem használok Windows-t, Linuxom van ;)
2013. jún. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
65%

21: Jártam, de ez a mondandóm tekintetében lényegtelen. Az ottani munkanélküli segélyből ki tudod fizetni a tömegközlekedést, az itteniből meg nehezen.


22: Persze, nyilván. ;)

2013. jún. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
23-as: Mégis mit nem lehet azon elhinni, hogy Linuxot használok???
2013. jún. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
58%
Bocsáss meg, hogy szoftvert SE lopok, mindjárt elásom magamat :'(
2013. jún. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
a munkanélküli segély kb. 60 font hetente, abból még a lakást se fizeted ki, nemhogy a tömegközlekedést. egy sima jegy kb. 3 font, és akkor még vissza se jöttem. és ez bizony sok.
2013. jún. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
81%

Akkor kérem ha nem teli jegyre akkor tessék sétálni. Munkanélküliként ráér az ember. Ha meg bliccel akkor utána ne verje a nyálát ha megbüntetik. Ez a kockázat benne van, és akkor is benne volt mikor fizetés nélkül felszállt a járműre. Én sajnálná alapból a kérdezőt mivel nincsen pénze a jegyre. Bliccelt, még ezt is elnézném neki, de az már elég undorító hogy neki áll följebb mert voltak olyan piszkok hogy megbüntették.

Én dolgozok, fizetem az állam költséget, kedvezményt meg nem kapok semmire, aki meg nem adózik az itt hőbörög hogy miért nem járnak neki dolgok? Álljunk már le egy kicsit. Mindenki vállalja teljes mellszélességgel a tettei következményét.

2013. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
ingatlanra eddig sem lehetett ráterhelni ilyen nagyságrendű tartozást, az új Ptk. pedig még meg is emelte ezt az összeghatárt - sajnos fejből most nem tudom, pontosan mennyi is ez, de százezres nagyságrendben kell gondolkodni (talán 600 ezer rémlik, javítson ki, aki tudja pontosan), lényeg az, hogy ezt maximum munkabérből, illetve inkasszóval tudják behúzni, másként nem.
2014. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!