Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi pénzt blicceltél el...

Mennyi pénzt blicceltél el eddig? Miken? Hány év alatt? Mennyi büntetést kellett fizetned? Mérleged +, -?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 02:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
19%
Ilyen infót biztos nem fogok kiadni:)
2013. júl. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
5%
Csupán pár ezret máv-on, még nem büntettek. :D
2013. júl. 31. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Semennyit, nem bliccelek, mindig bérletem van.

Olyan régen egyszer-kétszer előfordult, hogy nem jött a kalauz a vonaton, így nem kellett (nem is tudtam) fizetni. Kb. 1.000-1.500,- Ft-ról lehet így szó, összességében, mivel még diák voltam, és csak a kiegészítő jegyet kellett volna megvennem amúgy is.

2013. júl. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
22%
Tudom hogy nem az én környékemre gondoltál, de mifelénk kisvárosban majdnem mindenki ismer mindenkit, így ismerjük a buszosokat is, ellenőrrel még életemben nem is találkoztam. Szokás errefelé hogy 120 forint a buszjegy, a buszos elfogad 50 forintot, leültet minket jegy nélkül, és mindenki happy. Idegenektől elveszi a teljes jegyárat, és ad nekik jegyet, egyrészt mert nem ismeri őket, másrészt valami bevételt neki is fel kell mutatnia.
2013. júl. 31. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem szoktam lopni, ezért (meglepő módon) a vonatjegyért is szoktam fizetni. Van egy szolgáltatás, amit igénybe veszek, akkor az teljesen természetes, hogy az ellenértékét ki kell fizetni.


Büntetést eddig egyszer kellett fizetnek (500 Forint), mert a pénztárban rosszul adták ki a jegyemet (Budapestről Székesfehérvárra mentem 1. osztályon, volt Budapest bérletem, de a pénztáros a Fővároson belüli részre véletlenül nem adott különbözetet. Választhattam, hogy vagy fizetek 500 Forintot, vagy a Budapest széléig átülök a 2. osztályra. A pótdíj teljesen jogos volt, úgyhogy kifizettem az 500-ast).

2013. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
olyan 30-40ezer Ft környékén, ez összes utazásom alatt értendő, tehát vidékiként ritkán járok fel pestre, 4-5 év ez az intervallum. ebből 3300 Ft volt az, amit büntetésként befizettem(Ez Miskolcon esett meg). Természetesen nem büszkeségként mondom. Én vállalom, és természetesen néha veszek vonaljegyet is, ha nincs tartalék. És nem megyek bele, mert rossz példa, hogy más is lop, csak többet. Szerintem azokon az embereken kívül, aki rendszeresen igénybeveszi a szolgáltatást, és van bérlete, életében 1x biztos, hogy bliccelt.
2013. júl. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Életemben egyszer én is blicceltem, DVTK meccsről hazafelé 200/300-an voltunk a villamoson. Esélyem sem lett volna előremenni jegyet venni, az ellenőrnek meg esélye sem lett volna felszállni és büntetgetni.
2013. júl. 31. 13:42
 8/19 anonim ***** válasza:
Arcképes igazolvánnyal nehéz bliccelni :D A helyjegyet, pótjegyet meg természetesen nem lehet elsumákolni.
2013. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Nem számoltam. Busz-villamos. 3-4 év alatt. Egyszer fizettem 2 ezer ft bírságot.
2013. júl. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:

Kb 4 évig blicceltem Budapesten.

Egyszer sem büntettek meg.


Amióta van pénzünk bérletre, azóta persze megveszem, de régen szinte csak zsíroskenyeren éltünk.

2013. júl. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!