Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyi pénzt blicceltél el...

Mennyi pénzt blicceltél el eddig? Miken? Hány év alatt? Mennyi büntetést kellett fizetned? Mérleged +, -?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 02:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hosszú évekig annyira minimálisat tömegközlekedtem, hogy nem érte volna meg a rizikó. Ha Pesten járok, inkább gyalogolok, vagy csak hosszú útra szállok fel járműre és akkor inkább lyukasztok. Olyan volt párszor, hogyha vonattal mentem be a fővárosba az agglomerációs lakóhelyemről, akkor nem jött a "kaller" és nem vettem jegyet, de nem az én hibámból. (Településünk egyik vasúti megállójánál nincs állomásépület, pénztár, tehát itt az utólagos jegyvásárlás teljesen megszokott.)

Mostanában úgy hetente párszor Volánbuszozom itt az agglomerációban, itt bliccelni nem lehet, de kevesebbért a sofőr felenged jegy nélkül és ha ellenőr jön, előtte bemondja, hogy "aki itt felejtette a jegyét az jöjjön előre" úgyhogy a büntetés gyakorlatilag kizárt.


Kb 24 éve egyszer volt olyan, hogy utólag kellett bemutatnom a bérletemet (Pesten laktam még) és annak volt valami költsége, de ennyi.

2013. aug. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

[link]


"Tavaly 139 milliárd forint volt a BKV tervezett költségvetése, ebből 50 milliárdot kértek el az utasoktól."


Hagyjuk a nyilas dumákat, itt nem a bliccelők lopnak. A számok makacs tények, tehát akkor is fizetsz, ha nem is használod és ez már enyhén szólva is pofátlanság. Tehát ŐK lopnak tőlünk, az ADÓFIZETŐ ÁLLAMPOLGÁROKTÓL!

2013. aug. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

Akkor most kapaszkodjatok meg! Párom 8 év alatt folyamatosan bliccelt és egyszer sem kapták el. 8 év x 12 hónap x 10000 Ft = 960ezer Ft mai áron számolva.

Nem büszke rá, de nem is szégyelli. Szégyellje magát a BKV! Nem túlzás ennyi pénzt kifizettetni ilyen szolgáltatásért?! Ez vidéken már jó indulótőke lenne egy házvásárlásnál.

2013. aug. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

MÁVnál egyszer véletlenül jegy nélkül szálltam vonatra, mert előtte évekig bérletes voltam és megszoktam, hogy csak felszállok, ritka rossz érzés volt, mondtam is a jegyvizsgálónak, hogy mi van... -2700.


Ezt a véletlent leszámítva, MÁVnál SOHA nem blicceltem, igaz fentebbi sem igazán az.


A BKV az más tészta, bocsánat, de milyen vonaljegy árak vannak? Horror!! És ha az ember átszáll? Még inkább. Na ott bevallom, előfordult 30 fölötti járatszámú buszokon, kb annyit blicceltem, hogy kijött egy útra átlag kb 80Ft-os viteldíj, ami reálisabb lenne...


Nem buktam le soha, megjegyzem pl 6-8 ezer ft-os büntetésnek nem sok visszatartó ereje van ilyen brutális jegyárak mellett...


Ja, meg van ám olyan, hogy a környéken nem kapsz rohadt jegyet. Ilyen is volt már, hogy elővételben 2vel kevesebbet vettünk, elszámoltuk magunkat a környéken meg nem lehetett kapni... és persze villamossal utaztunk...

2013. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:

Megszámolni sem tudom, kilóméterben csak a vonatból 25.000 fölött járok. És akkor a metrókat a különböző városokban (Bécs, Budapest) meg bele se számoltam. Itthon le is kopogom szerencsére még sosem büntettek meg, bár már nagyon sokszor szállítottak le, de akkor meg jön a következő:)

Ausztriában egyszer kaptam 110€ bírságot a Railjeten meg 100at az Ubahn-on, de egyiket sem fizettem be, egyenlőre nem is sietnek behajtani.

2013. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.

Köszönöm annak a barom állatnak aki lepontozott egy őszinte válaszért. Elolvasta egyáltalán a kérdést?!

Igazán kib...hatnák innen a trollokat. Sajnos az oldalt is jellemzi.

2013. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mivel a jogaim mellett a kötelességeimmel is tisztában vagyok, ezért ha utazom, jegyet is veszek. Egy normálisan működő társadalom konstruktív tagja szerintem mindig megveszi akár a vonat, akár a buszjegyet. Ez lenne a normális. Szándékosan sosem blicceltem.
2019. jún. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
2014-ig, gyakorlatilag tízen évig blicceltem, sok volt bérletre az akkori fizum 10%-a, albérlet mellett nem maradt semmire. Azután vén fejjel elkezdtem suliba járni (35+) kaptam a diákigazolványt, naná, hogy nem blicceltem. Most már jobban fizető melóm van, így fizetek az utazásért, más kérdés, hogy hamarosan inkább veszek autót, mivel szerintem vicc, hogy 9500-ért az ember milyen szolgáltatást kap. A büntetésekről annyit, hogy mindig volt nálam jegy, illetve az aktuális helyszíni bírság összege, akkoriban meg még nem jártak az ellenőrök random közteresekkel, így igazából, ha gáz volt, leszálltam a buszról, nem tarthattak vissza.
2019. júl. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szándékolt bliccelés buszon, villamoson összesen kb 15-20 alkalom az utolsó 2 évben.

Elkaptak 1 alkalommal.

Büntetés, azaz polgári nevén PÓTDÍJ 0,-Ft mert a következő megállónál leszálltam


Elővárosi vasút: ott csak "akaratlan" bliccek vannak, hiszen sokszor ki van írva, hogy a jegypénztár zárva, a vonaton kell jegyet venni, illetve van olyan állomás, ahol nincs pénztár. Így ha Veresegyházról (néha Ivacs állomásról) a Nyugatiba megyek, van, hogy megúszom, mert nincs kaller.

Ezen kb 10-12ezret spóroltam, mert durván olyan 20 alkalom volt.


Hozzáteszem, ezért ennyire alacsonyak a számok, mert autóval járok és nem is mindennap közlekedem. A vasút és a BKV/BKK ritkánt használatos. Ha rossz a kocsi, ivós buli, parkolhatatlan úticél.



Picit off, de az idegesít, hogy a MÁV egyfelől szarik bele a bevételbe, mert ezen az elővárosi vonalon sokszor nincs kaller, nincs kitől jegyet venni, ez nekik bukta, másfelől meg a MÁV RESZKET A FORINTOKÉRT, hiszen bevezette a 4 órás jegyet, aminek az az eredménye, hogy a nyugatiban van, hogy 10 automatából megy 4 és fél óra sorállás, garantált járatlekésés.

2019. júl. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!