Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik bliccelnek a BKV-n,...

Akik bliccelnek a BKV-n, vonaton, azok erre mit mondanak?

Figyelt kérdés

Azzal ne jöjjön senki, hogy drága, meg nincs pénze. Ha van munkája, ki tudja fizetni. Csak oda kellene szánni a pénzt. Dohányzik? Ivott valamit vizen kívül (alkohol, kávé, üdítő, tea)? Kábel TV, net előfizetése van?


Sokan mondják, hagy fent is ennyit, meg annyit lopnak, meg a minőség is milyen. Na de hát a fodrásznál, ha bemész, akkor nem mondod, hogy azt hallottad, hogy ennek a cégnek a vezetése mennyit csal, meg milyen korrupt, ezért éppen az jutott eszedbe, hogy nem fizetnél a szolgáltatásért. Vagy ne vágass hajat. De ha kell valamilyen szolgáltatás, az ember nem foglalkozik vele, megveszi a ruhát, könyvet.


Akinek meg a minőség a gondja, az meg ne kössön szerződést a BKV-val, ne fizessen, ne utazzon. Ha egy kis faluban laknál, ahol csak egy fodrász van, aki nem túl jó, akkor is le kellene vágatnod a hajad néha, és azért is fizetned kell. Rá vagy kényszerülve, mégsem kötelező oda járnod, és nem nézné el neked, ha mindig oda járnál fizetés nélkül.


2014. jan. 26. 23:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
9%

Amennyi adót beszednek az emberektől, és amennyit elpazarolnak, ellopnak, elsikkasztanak, abból a pénzből ennek a szolgáltatásnak INGYEN kellene járnia!!!!


A paksi atomerőmű beruházása helyett miért nem cserélik le inkább az összes közvilágítást led fényforrásra?


Egy darab higanygőz izzó ami az utcákon van 160 wattot fogyaszt óránként!

Egy nagyteljesítményű led izzó max 20 wattot!


Országosan hány villanyoszlop is van?

Hány gigawatt energiát is spórolnánk?



Hát Kb ezért nem fizetek a BKV ért!


Tróger a vezetés mindenhol!


Én sokkal jobban csinálnám, ha odarakna valaki.

2014. jan. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%

Ruhát meg a Premier Outlet Centerben.. Mert ugyanaz és sokkal olcsóbb. Vagy ismerettségek alapján néha kapok is jó ruhákat. Szóval én így vagyok ezzel.


Bár máshogy vélekednék ha mondjuk mint külföldön, ahol baromi jó az életszinvonal, nagy összegű fizetések, akkor nem zavarna, simán fizetnék a tömegközlekedésért. A szép új járművekért. Mondjuk, hogy élvezettel utazhassak, ne kelljen félnem h jön e ellenőr.


Ugyanez a bkv-n máshogy van. Ugyanis ott alapból ideges voltam mindig, hogy ezek a régi, tragacs, katasztrofális műszaki állapotban lévő járművek ne gyulladjanak ki, vagy ne romoljon el valamilyük és ne legyen baleset. Az az idegesség, hogy jön ellenőr... Pfff, eltörpült ezek mellett. Akkor meg már tökmindegy. Mint mikor esetleg összetöröm az autóm elejét, aztán még véletlen nekitolat egy baromállat és lesz rajta egy karc. Kb. az a leszarom kategória.

2014. jan. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
0%

Agent K


Nincs kocsim, sem keresetem, 17 éves vagyok, bocsáss meg, hogy a zsebpénzem, vagy az esetleges diákmelóimból összejött pénzt nem vonat bérletre/jegyre költőm. Ha jön a kalauz természetesen megveszem, ha hozzám is odalép. (Ahol felszállok nincs jegykiadás) De könyörgöm havonta ha 3x vonatozok már sokat mondok. Azért nem vagyok hajlandó megvenni a több ezer forintos bérletet.

Buszra megveszem az éves bérletet, mivel minden nap busszal járok a városban.(Vidéken)

(ELSŐ VOLTAM)

2014. jan. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

#13 - ez nem harag meg ilyesmi kérdése, csak ránézek a papírokra, hogy mennyi adót levonnak tőlem és akkor azért elgondolkodtató, hogy mégis mire.

Gondolom a szüleidnek is van bevétele ha kapsz zsebpénzt, tőlük is ugyanúgy levonják.


Az lenne a szép új világ, hogyha a jeggyel utazók letessékelnék azt akinek nincs.


Ez a történet kicsiben. Aztán lehetne ezt nagyban is alkalmazni, hogy végre normálisan működjenek a dolgok, ne lehessen tisztességes (jogtiszta) jövedelem nélkül vagy mások ilyen-olyan megkárosításából megélni és hasonlók.

2014. jan. 27. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%
nem fizetek semmiért
2014. jan. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
6%

"Ha nem fizetsz a jegyedért, akkor ahelyett majd a befizetett adódból adnak a közlekedési vállalatnak."


Ha fizetsz a jegyért, akkor is. Szóval ez nem releváns a témában.

2014. jan. 27. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
78%
De, nagyon is releváns. A közösségi közlekedés költségeinek túlnyomó többsége fix költség, így a bliccelők arányától függetlenül valakinek ki kell fizetnie. Ha a tisztelt bliccelő nem vesz jegyet, akkor bizony a magy közös kalapból kell kivenni a pénzt, így aztán vagy kevesebb jut pl. egészségügyre, oktatásra, szociális ellátásra, vagy adót kell emelni. Éppen ezért mélységesen lenézem a tolvaj bliccelőket és ha tudom, segítem az ellenőrzést végzők munkáját - mert a jegy nélkül utazók számànak csökkentése mindannyiunk közös érdeke!
2014. jan. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim válasza:
10%

Olyan útvonalon járok,ahol gyorsvonat közlekedik személyvonatként, az adott szakaszon mindenhol megáll, csak szarabb minőségben, nem vagyok hajlandó pótjegyet venni ugyanolyan "szolgáltatásért" szarabb feltételekkel. ÉN BOCS

(13 voltam) a privátban való h ü l y e k u r v á z á s t KÖSZÖNÖM!!!

2014. jan. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:

Tudjátok én egyvalamit nem értek. Sokan ömlengenek itt, hogy milyen szar a szolgáltatás, és ezért nem hajlandóak fizetni.


Nade kérem: ha nem tetszik a szolgáltatás miért veszik igénybe? Ingyen miért jó az, ami amúgy szar?


Kicsit olyan életérzés, mintha egyszer nyers pizzát kapna valaki büdös feltéttel, és nem az a reakció, hogy soha többet nem rendel onnan pizzát, hanem az, hogy rendel, de nem fizeti ki.


És ne jöjjetek azzal, hogy a BKV-nak nincs alternatívája: de van. Csak egyik sem olyan kényelmes mint a BKV: Bicikli, gyalog, autó stb stb.


Tehát összességében ez csak egy álszent ócska szar duma, hogy azért nem fizet valaki mert a szolgáltatás nem tetszik. Mert ha a minőség nem tetszene ingyen sem kellene.


Én pl. utálom a szar olcsó pancsolt bort, és akkor sem kapkodok utána, ha ingyen adják. A sok türhő ennek ellenére tesz? fizetve nem kell, ingyen már a szar is jó.

2014. jan. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
BKV-n sosem bliccelek: bár megtehetném és jó eséllyel nem kapnának el, elégedett vagyok a szolgáltatással többnyire. Vonaton már inkább: az ugyanis fölháborít, hogy az ország egyes részein ugyanolyan díjszabás mellett emberhez méltó körülmények mellett utazhatnak az utasok, addig Borsodba a legtrágyább kocsikat küldik. Ilyen férgeknek igyekszem minél kevesebbet fizetni.
2014. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!