Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akik bliccelnek a BKV-n,...

Akik bliccelnek a BKV-n, vonaton, azok erre mit mondanak?

Figyelt kérdés

Azzal ne jöjjön senki, hogy drága, meg nincs pénze. Ha van munkája, ki tudja fizetni. Csak oda kellene szánni a pénzt. Dohányzik? Ivott valamit vizen kívül (alkohol, kávé, üdítő, tea)? Kábel TV, net előfizetése van?


Sokan mondják, hagy fent is ennyit, meg annyit lopnak, meg a minőség is milyen. Na de hát a fodrásznál, ha bemész, akkor nem mondod, hogy azt hallottad, hogy ennek a cégnek a vezetése mennyit csal, meg milyen korrupt, ezért éppen az jutott eszedbe, hogy nem fizetnél a szolgáltatásért. Vagy ne vágass hajat. De ha kell valamilyen szolgáltatás, az ember nem foglalkozik vele, megveszi a ruhát, könyvet.


Akinek meg a minőség a gondja, az meg ne kössön szerződést a BKV-val, ne fizessen, ne utazzon. Ha egy kis faluban laknál, ahol csak egy fodrász van, aki nem túl jó, akkor is le kellene vágatnod a hajad néha, és azért is fizetned kell. Rá vagy kényszerülve, mégsem kötelező oda járnod, és nem nézné el neked, ha mindig oda járnál fizetés nélkül.


2014. jan. 26. 23:24
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
10%

"Ilyen férgeknek igyekszem minél kevesebbet fizetni."


Ők pedig a hozzád hasonló férgeknek igyekeznek a legfosabb kocsikat küldeni :)

2014. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:

Jól sejtem, hogy egy semmirevaló sznobbal állunk szemben, aki kizárólag valamelyik dunántúli IC első osztályán utazik, esetleg még ezt is rangon alulinak érzi, és marad az autó, netán sofőrrel?

Költözz ideiglenesen valamelyik Pest megyével nem határos kelet-magyarországi megyébe, használd egy hónapig az ottani vasúti közlekedést, aztán fogalmazd meg újra a véleményed. Nem kell majd bocsánatot kérned.

2014. jan. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:

"Ők pedig a hozzád hasonló férgeknek igyekeznek a legfosabb kocsikat küldeni :)"


Az intelligencia bajnoka...két kérdésem lenne, választ persze úgysem fogok kapni.

1. A tiszta, elegáns vonatokon soha nem bliccel senki?

2. A szemétdombra való "vonatokon" mindenki bliccel?

2014. jan. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 Zole79 ***** válasza:
Huha, hát elég puskaporos a levegő itt :)) Én igazából valahol mindkét felet megértem. Én magam főként autóval utazom/utaztam de sajnos mivel már 3 hónapja nem találok munkát ebben a tetves országban el kellett adnom mindenem. Szép lassan a 0-án vagyok:) Tény. Itt magyarországon a szinvonalhoz és a hazai keresetekhez képest nagyon drága a közlekedés. A szomszédos bécsben lényegessen jobb minőségben, olcsóbban utazhatnak az emberek, köszönhetően a napi ill 3 napos jegyeknek. Most egy ideje én is megint járok BKV-val. Hát szörnyű hogy ugyanazok a buszok járnak mint 25 évvel ezelőtt. A metrót meg h is. Elavult, korszerűtlen a tömegközlekedés. Visszatérve a keresetekhez és a minőséghez. Ár/érték arányában 100-150Ft között kellene hogy legyen egy vonaljegy. Nagyon sokan megvennénk. Én igy tartok 1-2 jegyet magamnál és ha jön az ellenőr lyukasztok. Ennyi. Nem érzem tolvajnak magam. egyszerűen próbálok túlélni itt, mint sokan mások. És nem az utas tehet arról hogy még mindig a gázolajzabáló ikarusok vannak forgalomban. Ja és hát a magyar utakra nem volvot meg mercedest kell venni, amit csillagászati áron tudnak karbantartani. Sajnálom hogy ilyen korrupt, csaló vezetéssel van dolgunk már 24 éve. F/34 Bp
2014. jan. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim válasza:
Azért veszem igénybe a szolgáltatást, mert rá vagyok szorulva, hogy ilyen fostaligákkal közlekedjek.
2014. jan. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

"Jól sejtem, hogy egy semmirevaló sznobbal állunk szemben, aki kizárólag valamelyik dunántúli IC első osztályán utazik, esetleg még ezt is rangon alulinak érzi, és marad az autó, netán sofőrrel? "

Rosszul sejted. IC-n már évek óta nem ültem, jogsim, autóm, sofőröm még annyira sincs :D Sznobnak sem érzem magam...


"Költözz ideiglenesen valamelyik Pest megyével nem határos kelet-magyarországi megyébe, használd egy hónapig az ottani vasúti közlekedést, aztán fogalmazd meg újra a véleményed."

Éltem már ott, tisztában vagyok vele. Véleményem fenntartom.


" Nem kell majd bocsánatot kérned."

? Nincs is miért.


Azért mert egy suttyó mocsok kijelenti, hogy férgek lennének azok, akik a szolgáltatásért pénzt mernek elkérni, és én ugyanúgy leférgezem őt mert annyit ér mint egy marék földigiliszta, még felesleges ilyen morális kioktatást tartani. Főleg úgy, hogy K-Mo-n is ugyanúgy vannak modern járművek, ha nem is mind az: ahogyan a Dunántúlon sem. Csak pár sutyerák parasztnak már a retinájára égetik születésekor, hogy ő bizony K-Mo-ra született és innentől kezdve ő alsóbbrendű. És ezt akkor is fenntartanák, ha hirtelen egy csapásra K-Mo. lenne Magyarország leggazdagabb régiója. Ha más nem, megszokásból.

2014. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Az intelligencia bajnoka...két kérdésem lenne, választ persze úgysem fogok kapni.

1. A tiszta, elegáns vonatokon soha nem bliccel senki?

2. A szemétdombra való "vonatokon" mindenki bliccel?"


Természetesen egyik kijelentés sem igaz. Neked is azt tudom mondani amit fent. Ha egy türhő kijelenti, hogy féreg az, aki egy szolgáltatásért pénzt kér, akkor ne kérje számon a szolgáltatás minőségét. Mindössze összeillett a két mondatrész felesleges morális kioktatást tartani erről vagy arról, és legfőképp fölösleges K-Ny harcba kezdeni.

2014. jan. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Gratulálok, szövegértésből (is) toppon vagy ;) Hol írtam én azt, hogy föl lennék háborodva azért, mert pénzt kérnek a szolgáltatásukért? Azért vagyok felháborodva, mert egy 40 km-es útért ugyanannyi pénzt kell fizetni a legmodernebb Desiron utazva, mint egy negyvenéves szutykon, ahol 5 perc után az ember egész testét átjárja a jellegzetes vonatszag, világos felsőben meg nem ajánlott leülni, mert jó eséllyel fekete csíkos lesz. Nálunk csak ilyenek járnak. Majd ha 1) emberhez méltó vonatokat biztosítanak vagy 2) a díjszabást az igénytelen szolgáltatáshoz igazítják, megveszem minden esetben a teljes jegyet.

Valahol persze megértelek, az 1-es vonal mellett lakván hihetetlennek hangozhat, hogy ma Magyarországon ilyen van; azonban rendkívül magasfokú primitivitásod a hitetlenkedés nem teszi jogossá.

2014. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:

"Gratulálok, szövegértésből (is) toppon vagy ;)"


Akárcsak te ;) Mutasd már meg hol írtam olyat, hogy az 1-es vonal mellett laknék? :D Vagy csak annyira elvakít az önsajnálat, hogy minden eszközt bevetsz vélt igazad igazolására? Pont az ilyen mentalitás miatt érdekled meg a sorsod hallod...

2014. jan. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Aki ennyi intelligenciával bír, meg ennyire érzéketlen az iránt, hogy másoknak milyen mocskos vonatokkal kell utazniok, majd még van pofája köpködni, hogy sajnálják ilyen "szolgáltatásért" a pénzt, az valószínűleg nem a Nagyecsed-Záhony vonal közelében lakik, vagy tévednék?
2014. jan. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!