Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit lehetne még tenni ebben...

Mit lehetne még tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

[link]


Aki tudja hol van, járt erre annak nagyjából ismerős a helyzet (nem hiszem, hogy sok ilyen akadna itt). Sajnos én is érintett vagyok a dologban, mert Szegedtől 6 km-re lakok, az egyetlen bejutási lehetőségem a komp volt, az viszont 3 hónapja megszűnt. Amit megírtak a cikkben a helyettesítő buszjárat is megszűnt, de annak az volt az oka, hogy pl.: én nekem is változatos heti rendem van az iskolában és most dolgozni is szeretnék, ezért egy olyan busszal nem tudnék bejárni ami naponta csak 2x megy. Mindenki így van itt ezzel, ezért nem vette igénybe senki. Ugyan itt átfut az új autópálya, de sajnos annak az igénybe vétele sokba kerül (autó kell hozzá, benzin + matrica). Jelen helyzetben am. azon járok be mindennap reggel Szegedre autóval, Szeged szélén leállok és városon belül tömegközlekedést használok, de még így is havi 30-40 ezer ft-ba kerül a bejárásom. A legközelebbi közúti híd viszont 15 km-re van, ha azon átmegyek még +15 km Szegedig, tehát összesen 30 km az út. Volán busz is csak munkanapokon 3x közlekedik, reggel 9-re megy az 1., az utolsó meg délután 4-kor indul, tehát avval sem tud itt a többség bejárni. Írtam már több internetes portálnak is (Délmagyar.hu, HVG, SzegedMa, stb.), de nekik az fontosabb hír az, hogy Berki Krisztián kivasaltatta a heréit mint ez. Albérletbe/kollégiumba pedig nincsen kedvem úgy bemenni, hogy éjszaka látom Szeged közvilágítását, hallom a szirénázásokat sőt még a tápéi buszt is ami 10 percenként megy csak épp én nem tudom igénybe venni. Felháborítónak tartom, hogy egy város így bánik egy hozzá tartozó területével. Aláírás gyűjtés is volt, de az sem járt sikerrel. Szeretném vhogy az emberek figyelmét erre felhívni illetve vhogy vmilyen úton a helyiek összefogásával kikényszeríteni a városból azt, hogy szülessen vmilyen állandó megoldás (ami történetesen egy kisebb közúti híd építése lenne vagy a Tiszán de legfeljebb a Maroson). Sztetek milyen szervhez lehetne fordulni? Hol lehet még az interneten közzé tenni? Bármi egyéb ötlet?



2014. márc. 1. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
esetleg ami megoldás lehet, az a telekocsis megoldás ott a környékbeliekkel, bár nyilván itt is elég nehéz összehangolni, ki mikor szeretne menni vagy jönni. Esetleg ha ez a dolog rendszeres lenne, akkor akár üzemanyagban akár mondjuk autópályadíjban is olcsóbb lenne. Nektek talán ez lenne a leggazdaságosabb. Esetleg keress meg ilyen nagyobb médiumot, RTL Klub Házon kívül-t, vagy TV2 Naplót, szerintem azok érdemesnek tartanák az erről való tudósítást.
2014. márc. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Írtam a Házon kívülnek, rem. igazad lesz :)
2014. márc. 1. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!