Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek ilyen igényes? Vonaton viselkedés.

Figyelt kérdés

Annyira undorítónak találom, hogy az emberek a vonaton sokszor csak simán felteszik a lábukat a szemben lévő ülésre. Cipőstül, vagy cipő nélkül. Mindkettő nagyon undorító, mert más meg a lábszagába fog beleülni a gatyájával.

De még csak annyi sem, hogy egy újságpapírt, vagy valamit raknának a lábuk alá. Cipőben koszos is, cipő nélkül meg a látvány is undorító.

Én is utaztam már nagyobb távolságra is, de soha eszembe se jutott, hogy feltegyem a lábam. Nyilván befülled, de otthon szépen le lehet venni a zoknit/harisnyát, meg lehet mosni a lábacskánkat, stb.


2014. ápr. 5. 15:29
 1/7 anonim válasza:
Hat ez ellen nem tudsz semmit se tenni. Neked ilyen a termeszeted, amugy en is az vagyok, az ismeretlenekkel max annyit tudsz tenni h rajuk szolsz, a kozeli ismeroseidet meg befolyasolhatod, persze ne vidd tulzasba :)
2014. ápr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
De miért nem veszel autót, ha ennyire nem tetszik a tömegközlekedés? Ez sajnos ilyen, nem fog változni. Nekem se tetszett, utáltam mint a szart. Vettem is autót és azóta hála Istennek nem kell ezt a fost használnom. Se a mocskos bkv-t, se az undorító máv-ot, se a szar volánt!
2014. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
SOkat nem elhet tenni sajnos, ez van, bár érdekes mód valahogy függ attól is, hogy miylen a hozzállás, mikor vonattal utazok ausztriába ott teljesen mások a körülmények...
2014. ápr. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Mondjuk amilyen retkes a vonat, kb mindegy hogy felteszi e vagy sem. Mondjuk azt én se csípem mikor cipővel tapossák az ülést, de zokniban nem olyan gáz, úgy én is szoktam.
2014. ápr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, moziban is, hasonló a helyzet: az ülepüket, lábukat ráteszik az asztalra (ahol csak lehet).

Őrként én rájuk szólok, de civilben nem tenném.

2014. ápr. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyet látsz, kérdező, szerintem teljesen normális dolog udvariasan megkérni az illetőt, hogy vegye le a lábát vagy tegyen alá valamit. Legfeljebb nem tesz eleget a kérésednek - ami nyilván bosszantó, rajtad múlik, hogyan reagálod le. (Én pl. a megállóban pofámba füstölőket szoktam határozottan megkérni a dohányzás mellőzésére. 95% odébb kullog, van, aki még elnézést is kér, àm volt, akinek kikaptam a bagót az arcából. Na ez utóbbi persze már nem volt normális, nem is javaslom :)
2014. ápr. 6. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Amerre én utazom, nagyon szép tiszták és csendesek, kényelmesek a vonatok - de így nem sokáig.

Autót nem fogok venni, mert környezetbarát vagyok.

Nem tudom, rá fogok-e szólni valakire. Bár ha ezzel is hozzájárulhatok a kulturált viselkedéshez valahogy, talán megérné.

2014. ápr. 6. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!