Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyorvonati pótjeggyel lehet...

Gyorvonati pótjeggyel lehet utazni személyvonaton?

Figyelt kérdés
Természetesen a célállomás ugyanaz. Csak ha oda-vissza veszem jegyet, de korábban érném el a személyvonatot, mint a gyorsat, akkor utazhatnék azzal jeggyel?

2015. febr. 4. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Gyorsvonati pótjegy a jegy mellé kell.

A jeggyel meg mindkettőn utazhatsz.

2015. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Mi van? A pótjegy az PÓTlólagos jegy, a MENETjegy mellé veszed. Ergo ha gyors helyett személy jön, a pótjegy tök felesleges.
2015. febr. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időkben nagyon félreértelmezik a gyorspótjegyes kérdéseket a válaszadók. Igen, természetesen utazhatsz pótjeggyel is, csak ugye fölösleges. Ha két szelvényben kapod a jegyet (tehát külön a menetjegyet és külön a gyorspótot), akkor a személyen nem mutatod meg a pótjegyet, és kész. Csak annyi, hogy ahogyan értelmezem, nem lehet visszaváltani, csak előtte levő napon (?).
2015. febr. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én ezt nem igazán értem. A jegy mellé nem adnak semmit. Tehát egy jegyet kapok és kapok +1 jegyet, ha oda-vissza kérem.

Nem abban van a pótjegy is eleve?


Egyébként meg nem fölösleges. Mert akkor nem kell várnom órákat a vonatra, ha hamarabb végzek. :D


Köszi a normális választ.

2015. febr. 5. 09:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Az technikailag két külön jegy de van amikor jegy gyorsvonati pótjeggyel vagy valami hasonlónak nyomtatják, de lehet azt hiszem külön is kérni őket. (ha nem a teljes úton mennél akkor alapból külön kapnád).
2015. febr. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
IGEN, LEHET!
2015. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Okés, most már jobban értem. Köszi.
2015. febr. 5. 10:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a menetjegyeden a viszonylat alatt, van-e olyan sor, hogy "gyorsvonati pótjeggyel". Ha van, akkor kaptál pótjegyet. De sokszor van, hogy -mint írtam- külön jegyen kapod a pótjegyet.
2015. febr. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hogy levesbe ne lehetne. Elsőosztályú jeggyel is utazhatsz egészen nyugodtan másodosztályon, gyorsvonati PÓTjeggyel is személyvonaton. Miért mire számítasz, hogy megbüntetnek, mert fölöslegesen még drágább, de érvényes jeggyel utazol? :D
2015. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom már. :D De a biztonáság kedvéért gondoltam megkérdezem, mert ott ciki lenne, ha ilyen miatt kéne leszállnom. xD
2015. febr. 6. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!