Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mennyire megbízhatóak a BKK...

Mennyire megbízhatóak a BKK jegy és bérlet automaták? Bátran vásárolhatok ott bérletet, vagy inkább maradjak a hagyományos pénztárnál?

Figyelt kérdés

2015. febr. 10. 07:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
95%

Csak egy tipp azoknak, akiknek visszaköpte a vadiúj húszezresét a gép:


Az automata mindig kijelzi, hogy milyen címlettel fizethetsz. Egyrészt van egy fix korlát, pl. a 350 Ft-os jegyedet tuti nem veheted húszezressel, mert azzal jó eséllyel kifosztod a visszajáró-készletet aznapra és akkor másokkal bäszol ki. Ugyanis van egy rugalmas korlát is, ami a maradék visszajáró-készlet alapján lövi be, hogy mit fogadhat még el a gép és mi az, amit már nem, mert vagy abszolút nem tud visszaadni, vagy legalábbis a várható forgalmat nem tudja kiszolgálni. Én pl. jártam már úgy vasárnap délután Ráckevén, hogy a 950 Ft-os kosaramat nem tudtam 1000 Ft-ossal kifizetni, annyira nem volt visszajáró a gépben -amit ugye gondolom hétvégén nem töltenek és jó messze is van a központtól.

2015. febr. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Havi bérletet szerettem volna venni.

Szóval 1 db 10ezres és 1 db 500as lett volna a visszajáróm a Corvin negyed aluljáróban, szóval nem hiszem, hogy "gazdálkodási" szempont miatt nem kérte a gép a 20ezrest...

2015. febr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Én mát 3 alkalommal vettem bérletet és sosem volt gond, pedig készpénzzel, bankkártyával is fizettem.
2015. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Az automaták úgy vannak beállítva, hogy max. 4995 Ft-ot adhatnak vissza, csak ezt valamiért nem közlik, ezért próbálkoznak sokan nagyobb címlettel.

[link]

2015. febr. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!