Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az alábbiak közül kinek...

Az alábbiak közül kinek küldjem a panaszt a buszsofőrről?

Figyelt kérdés

Egy távolsági buszon lévő sofőrről írnék olyan információkat, hogy lopja a gázolajat, nem ad jegyet, hanem zsebre dolgozik bizonyos szakaszokon, meg még egy-két apróságot. Az interneten a társaság elérhetőségeinél az alábbiakat találtam, nem tudom, melyiknek írjak? A vezérigazgatónak? Vagy az ellenőrzési vezetőnek? Mindkettőnek, a biztonság kedvéért? Vagy esetleg valamelyik másiknak?


- vezérigazgató

- gazdasági vezető

- titkárságvezető

- humán-controlling vezető

- autóbusz-közlekedési vezető menedzser

- műszaki és minőségügyi vezető menedzser

- ellenőrzési vezető



2015. jún. 9. 09:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
8%

Az jogos, hogy bünhődjön az aki lop, mindegy, hogy sőfor vagy utas az illető.

De az nem bizonyíték, hogy "ő mondta nekem".

Ha névtelenül jelented fel, akkor akárkinek írhatsz. Vezérigazgató, ellenőrzési vezető, bárki, a névtelen fejenetésed a kukában fog landolni. Röviden: Senki nem fog foglalkozni vele, mert se bizonyíték, se valós személy akihez köthetné. Csak egy buszsőfor akit ha szembesítenének a névtelen feljelentéssel a csillagos eget is lehazudja az égből.

Ha fel akarod jelenteni akkor tedd

- Neveddel, hogy később a bíróságon is tudj tanúskodni a sőfor ellen.

- tedd úgy, hogy legyen bizonyítékod.

2015. jún. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
A nevemet nem adhatom meg, pont a rágalmazás elkerülése miatt. Mivel bizonyítékom nincs, ez részemről nem feljelentés, csak egyszerűen szólok a nagyfőnöknek, aki azt csinál az információkkal, amit akar. ha van egy kis esze, akkor kivizsgáltatja, mivel amiket leírok, nagyon is hihetőek, így nagy esély van rá, hogy igaz. Miért találnék ki ilyesmit, ha kamu lenne, akkor nem érnék el vele semmit.
2015. jún. 9. 23:23
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy tisztességesen működő közlekedési üzemegységnél ez így működik:


1. Bejelentő akár nevét vállalva akár névtelenül jelzi a társaság egyik elérhetőségén (akár a központi e-mail címen , akár a vezérigazgatóhoz személyes bebocsátást kérve), hogy xyz gépkocsivezető maxizik és lopja a naftát.


2. Ha a vezénylőtiszt (isten tudja most épp melyik cégnél hogy hívják ez a munkakört) rutinos róka, akkor kiválasztja valamelyik becsület mintaképe típusú gépkocsivezetőjét és indoklás nélkül megcseréli a fordáját a renitensével, 1-2 hét alatt kibukik a dolog a bevételen és a fogyasztáson.


3. Az ellenőrzésért felelős személy kiküld egy forgalmi ellenőrt kifejezetten ennek a gkv-nak az egyik járatára. A nagyszámú, jegynélküli "dehát én fizettem a soförnek egy kétszázast" utason kibukuk a maxizás. Ha van átfolyásmérő, akkor az üzemanyaglopás is kiderül, ugyanis nem fog stimmelni a menetokmányokban szereplő óraállás.


4. Ha az érintett cég abban a szerencsés helyzetben van, hogy valami csoda folytán az ország azon szegletében nem lasszóval kell fogni a buszvezetőket (ennek az esélye a 0-hoz konvergál), akkor az illetőt kivágják a cégtől.


Persze mindehhez kell, hogy az érintett munkahelyi vezetők értsék a dolgukat. Van olyan hely, ahol ez prímán megy, de sajnos olyan is ahol az egész vállalat kaotikusan működik és persze vannak jócskán, ahol a kettő közti valamilyen állapotok uralkodnak.

2015. jún. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

Mintha a komcsi időkben lennénk. A haverodat akarod felnyomni? Mekkora tróger vagy már! Egyébként jelen esetben csak téged vehetnek elő rágalmazásért.

Egyébként igaza van azoknak akik szerint fel kell nyomni. A dolgozó nép ne finanszírozzon már tolvajokat.

Másrészt még mindig az ellenőrzési vezetőnek írj, ne a vezérigazgatónak. A vezérigazgatónak nem az a feladata, hogy minden önjelölt igazságosztó panaszát kivizsgálja. Képzeld el hány unatkozó nyugdíjas, önjelölt rendőr stb irkál panaszokat naponta. Egy ember nem is elég ezek kezelésére. Pont azért vannak erre emberek. Másrészt akinek az a felelőssége azért kap fizetést, elismerést, és akkor tud eredményt produkálni, ha minél több sikeres ilyen kivizsgálása van.

2015. jún. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
71%

Értjük már...


Összeismerkedtetek... Bizalmába fogadott.


Kérdés:

Szeretkeztetek?... Mással is szeretkezett?... Felnyomod...


Szép kis eposz katartikus befejezéssel.


Utóirat: a buszsofőrök nagy része exkamionos. Megszokta a szabadságot és az örömlányokat. Asszony miatt feladta az álmát, és kénydzerből van buszon.


1. Bunkó és gyűlöli a világot, így az utasokat.


2. Elfogadta a kényszerpáját, alkalmazkodik, közvetlen az utasokkal. - utashölgynek imonál, szétteszi a lábát. Másnap vérig van sértve, mert sofőrbácsi másik utasnénivel beszél, júúj, gyorsan megmondjuk tanítónéninek, bocs, főnökbácsinak, amit bizalmasan mondott el nekünk, amikor még nem tudta, milyen köpönyegforgató áspis kígyók vagyunk.


3. Az összes többi sofőr.


A 3.-t azért írtam, hogy ne általánosítsak. Nem minden buszsofőr olyan.


Jah, ésca szeretkezés szót csak azért használtam, mert az eredeti kifejezést kimoderálták.

2015. jún. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

ez a helyzet így tényleg elég gáz.

így név nélkül te csak egy gyáva árulkodós ember vagy, nem egy mártír, aki a saját nevét is merné adni ahhoz, amit állít.


de szerintem meg se próbáld így, hogy "ő mondta", mert tényleg semmit nem bizonyít...ő meg majd annyit mond, hogy hát ő ilyet nem mondott...és le van zárva az ügy.

2015. jún. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!